Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 484015 razy)

Offline kasiam Kobieta

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof, The Gabi Master A, V60, Chemex, aero, Moccamaster
  • Młynek: Ascaso i-1 mini, Comandante, Niche
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1305 dnia: 30 Styczeń 2019, 13:28:45 »
Szukam młynka typowo pod chemexa. Czytałam, że w Severinie może zabraknąć skali? Chodzi mi o coś w miarę niedrogiego. To będzie młynek typowo pod Chemex, ewentualnie gabi. Czy xeoleo to dobry wybór?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1306 dnia: 30 Styczeń 2019, 13:59:52 »
Do chemexa mieli się dość grubo, kwestia też ilości zaparzanej kawy. Gruby przemiał jest dość wymagający dla młynka. Z budżetowych opcji w okolicach 300 zł najlepszy będzie mym54, potem xeoleo za nim tanie stożki elektryczne.  Który z tanich elektryków może się nadawać to musiałby ktoś się wypowiedzieć co używał z chemexem. Ja tego urządzenia nie używam, więc trudno mi orzec o przydatności pod tę konkretną metodę.

Warto też zastanowić się nad czymś porządniejszym co może starczyć na barzdo długo, czyli np młynkiem Kazak. Twórca jest na tym forum.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2019, 14:37:37 wysłana przez krystians »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1307 dnia: 01 Luty 2019, 00:56:31 »
Dawno mnie nie było czy coś w tej chwili z ręcznych młynków jest na topie do alternatyw i espresso? Nadal Kinu ew. Komendant czy są jeszcze inne dobrze sprawdzone konstrukcje?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1308 dnia: 01 Luty 2019, 07:50:21 »
Nie wiem jak długo Cię tu nie było, ale trochę tego się pojawiło. Od chińczyków przez aergrind po kazaka. Sporo się pozmieniało.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1309 dnia: 01 Luty 2019, 16:16:47 »
Zaraz będą znowu w sprzedaży jeszcze dwie propozycje z najwyższej półki czyli Helor Stance i Flux. I nie zapominajmy o OE Apex. Wszystkie trzy czekają na pierwszych kupców z Polski.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1310 dnia: 01 Luty 2019, 23:47:23 »
Widać dość długo by mi te nazwy kompletnie nic nie mówiły :D więc sporo zaległości, będzie co czytać.

Czy wszystkie te propozycje to skok jakościowy (przemiał/pylenie) w stosunku do comandante?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1311 dnia: 01 Luty 2019, 23:53:05 »
Chyba jakościowy nie, są porównywalne. W niektórych jest bezstopniowa regulacja, co ułatwia zabawy w espresso. Głównie cena robi różnicę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1312 dnia: 01 Luty 2019, 23:54:40 »
Zaraz będą znowu w sprzedaży jeszcze dwie propozycje z najwyższej półki czyli Helor Stance i Flux. I nie zapominajmy o OE Apex. Wszystkie trzy czekają na pierwszych kupców z Polski.
No tu typowo ręczny to ten flux ale 1000 baksów to nie moja półka. Może w budżecie około komendanta jednak nic nie ma wartego by dokonać zmiany?

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1313 dnia: 02 Luty 2019, 17:42:26 »
Poczytaj wątek o Kazaku. Akurat mam go na testach (ale już kończę i odsyłam właścicielowi), fajna konstrukcja, ładny wygląd i dobry przemiał

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1314 dnia: 23 Kwiecień 2019, 12:56:17 »
¯\_(ツ)_/¯

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10580
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1315 dnia: 23 Kwiecień 2019, 14:53:12 »
Coż, mam podobne zdanie :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1316 dnia: 23 Kwiecień 2019, 15:34:12 »
Ja też ;)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1317 dnia: 23 Kwiecień 2019, 16:09:42 »
Chyba jakościowy nie, są porównywalne. W niektórych jest bezstopniowa regulacja, co ułatwia zabawy w espresso. Głównie cena robi różnicę.

Marek.
Duży stożek do małego? to zaraz będzie że Robur i vario są porównywalne :sciana:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1318 dnia: 23 Kwiecień 2019, 16:54:54 »
Duży stożek do małego? to zaraz będzie że Robur i vario są porównywalne :sciana:



Nie wiem jak długo Cię tu nie było, ale trochę tego się pojawiło. Od chińczyków przez aergrind po kazaka. Sporo się pozmieniało.

Marek.

Nie pisałem o tych młynkach o których Ty piszesz



Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Zmanierowana

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Drip, aeropress, french press
  • Młynek: Hario Skerton, Severin 3873
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1319 dnia: 25 Kwiecień 2019, 20:30:27 »
Hejho.

Żeby nie było, naprawdę czegoś szukałam, jakiegoś konkretnego porównania, ale nie rozwiewa to moich wątpliwości.
Sytuacja:
Właśnie rozwalił mi się Hario Skerton. Znaczy, żarno przegrało z kawą, to zamiast wymieniać żarno, chcę wymienić młynek.
Metody: aeropress, drip, french press.

Budżet: na chwilę obecną maks. to gdzieś koło ceny Comandante, bo jak lepszego pomysłu nie będzie, to go kupię.
Dodatkowe aspekty: jestem leniwa. Dlatego mam w domu Severina, który jak dla mnie mieli dużo, dużo za drobno, zwłaszcza na FP (z dripem sobie radzę). Mam jednak nie za dużo miejsca w kuchni (Severin się mieści), kawy maks do zmielenia jest na 4 kubki w ciągu dnia, zazwyczaj 2.

Myślałam o Baratzy Encore lub Virtuoso, ale mam dwie obawy:
1. Znowu się nabiję jak z Severinem, chcę grube mielenie i basta, nie obchodzi mnie drobne, espresso nie będę robić,
2. Rozjazd jakościowy: przyoszczędzę i kupię np. Encore (w internecie polecane do alternatyw), a Comandante je tak deklasuje, że nie ma co się nawet zastanawiać. Rozważam ew. kupienie młynka + sitka (problem z pyłem w FP).

Będę wdzięczna za cokolwiek, zwłaszcza jeśli ktoś miał do czynienia z oboma młynkami naraz i mielił dość grubo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi