Autor Wątek: Kawa z palarni W&A  (Przeczytany 5663 razy)

Offline Marecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: ECM Casa Speciale, Kawiarka Bra Magna 6, Phin
  • Młynek: MYM54 <= Hario Slim
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopad 2020, 22:24:01 »
Ja często u nich zamawiam. Rozmawiałem kilka razy z właścicielem i na życzenie wypalał dla mnie jaśniej. Tanzania, Kongo, Kenia od nich mi smakuje. Teraz widzę, że mają coś nowego z Malawi, trzeba spróbować  :)

Offline loubou89

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: SAGE Bambino Plus
  • Młynek: 1Zpresso JE
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Grudzień 2020, 08:19:02 »
Ja również zamawiam u nich kawę, jeden SMS do właściciela i za 2 dni mam kawę do odbioru, a że mam z domu 10 min to tylko plus. Cena świetna, kawa - najlepsza jaką w życiu piłem (ale fakt że mam małe doświadczenie).

Zawsze do 1kg zamówienia dostaje jakiś gratis, dzięki czemu mogę spróbować różne smaki.

Moja ulubiona, po którą już 3 raz wróciłem to Brazylia Cemorrado Chocolate Edition, palona średnio, mocno czekoladowa.

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Marzec 2021, 15:36:23 »
Ja również bardzo polecam tę palarnię. Też jestem odrobinę zdziwiony, że tak mało jest pozytywnych opinii o nich na forum.
 Nie jest prawdą co ktoś napisał wyżej, że nie podają stopnia wypalenia, pamiętam jednoznaczną informację, że stopień palenia jest zawsze średni (chyba że na życzenie). Nie wszystkie kawy są wyśmienite (może to kwestia gustu), ale zawsze dobrej jakości i ja osobiście znalazłem tam moje ulubione ziarna.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Marzec 2021, 22:59:39 »
trez: "Podejrzewam, że dlatego nie mają stopni palenia, bo nie celują siebie w kwaski i smaczki dżemiku, raczej w bardziej tradycyjnego klienta z typu "bez cienia kwasowości", ale też nie sama smoła i popiół, więc spokojnie komuś przypasuje".


A może palą w stylu włoskim, pod ekspres ciśnieniowy i w tym się specjalizują?  Niektórzy kwaski lubią tylko w cytrynie, a "smaczki dżemiku" ― w dżemiku właśnie.


Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Marzec 2021, 11:21:16 »
A może palą w stylu włoskim...
Nie, przecież pisałem, że nie popiół i smoła :jezyk:

... pod ekspres ciśnieniowy ...
A to w ciśnieniowym się tylko z brykietów zaparza? Kawy nie można :blue:


... Niektórzy kwaski lubią tylko w cytrynie, a "smaczki dżemiku" ― w dżemiku właśnie.
Bo kawa ma smakować kawą, a jak kawa nie smakuje jak kawa, to tylko gorzej dla tej kawy, bo po to mamy piec do kawy, żeby każda kawa smakowała jak kawa a nie jak nie kawa  kawka


A jak się wyjmie kijek z eeee no i się plecy rozluźnią, to mam jeszcze jedną, może i szokującą wiadomość, ja przecież napisałem, że tak ogólnie to fajna palarnia, nawet niedawno se od nich kenię powypijałem :taktak: I dalej uważam to samo, co ja poradzę ??? nie była spalona na wiór ale była wyraźnie przetrzymana w ciepełku. Ziarna się zrobiły kruchutkie, łatwe w mieleniu a po zaparzeniu wszystkie pierwsze rzędy zajmują efekty palenia, w trzecim, koło kolumny dopiero były bilety dla tych smaków, które w takich keniach bym pożądał.

No i co ja poradzę, że ludzie przyzwyczaili się do nidoparzonej kawy z automatów i chcą tylko taką jak się przyzwyczaili?  :szampan: im, ale chyba nie dziwi inne zdanie, wypisane na forum miłośników wędkarstwa? co? A i tak do nich kiedyś znowu zajrzę, na złość sobie :)

ps
do cytowania dobrze używać forumowej opcji czy tagu quote, bo te pogrubienie to tylko podjudza ;)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Marzec 2021, 22:40:13 »
 :taktak:
do cytowania dobrze używać forumowej opcji czy tagu quote, bo te pogrubienie to tylko podjudza

Właśnie tak robię, żeby nie podjudzać, bo po wielu kawach ludzie bywają nakręceni.  [emoji38]

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Kawa z palarni W&A
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Marzec 2021, 12:17:53 »
Miałem kiedyś stamtąd jasno palone ziarna, niestety nie pamiętam które, a żałuję, bo bardzo mi podeszły.
Z kaw speciality ja lubię Peru Tunki, a z innych Nikaragua Flores.

Jeśli macie porównanie to dajcie proszę znać gdzie i co zamówić, żeby było wyraźnie lepsze, chętnie spróbuję. Również do metod alternatywnych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi