Autor Wątek: Bezzera BZ10 temperatura parzenia  (Przeczytany 2163 razy)

Offline Andrew Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Alex Duetto IV+, V60, Moca Bialetti
  • Młynek: E5P, Kinu M47
Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« dnia: 24 Styczeń 2018, 11:06:07 »
Dzisiaj zmierzyłem temperaturę na wylocie z grupy i nie jestem zbyt zadowolony max 91,6.
Przy jasnych kawach kwaski zbyt dają się we znaki.
I tu pytanie czy można podnieść temperaturę w tym ustrojstwie?
Dodam jeszcze, że ciśnienie pary w bojlerze wynosi 1,25 bar, kiedy wyłącza się grzałka, a załącza się przy 1,05 bar.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:37:03 »
Primo, w jaki sposób mierzysz temperaturę, urządzeniem typu SCACE czy używasz zwykłego termometru zanurzonego w naczyniu, do którego trafia wody z grupy?

Secundo primo ;), jeśli za dużo kwasków to możesz wydłużyć ekstrakcję.

Ciśnienie jest pewnie ok.

Offline rithien

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Bezzera BZ13 S DE
  • Młynek: Ceado E6P, comandante v3
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:42:42 »
Hej
Z doswiadczenia na bz13 wiem ze pomiar samej wody wylatujacej bez zadnego oporu bardziej wychladza cala grupe. Trzeba by mierzyc specjalnym urządzeniem które ograniczy przepływ i utrzyma odpiwiednie ciśnienie


Offline Andrew Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Alex Duetto IV+, V60, Moca Bialetti
  • Młynek: E5P, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:54:05 »
Primo, w jaki sposób mierzysz temperaturę, urządzeniem typu SCACE czy używasz zwykłego termometru zanurzonego w naczyniu, do którego trafia wody z grupy?

Czujnik umieściłem w wylewce z pf bez założonego sitka, czujnik wcześniej był rozgrzany we wrzątku, po włożeniu do wylewki pf temperatura spadła do ok 80 st.. Po załączeniu pompy temperatura doszła do max 91,6 i później zaczęła spadać, ale przelało się ze 150 ml.
Secundo primo ;), jeśli za dużo kwasków to możesz wydłużyć ekstrakcję.

Tak wydłużałem, że prawie przestało lecieć, ale raczej w tę stronę nie chciałbym iść.
Tam myślę, że lekkie podniesienie ciśnienia w bojlerze mogłoby pomóc, ale wolę to skonsultować.


Offline Andrew Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Alex Duetto IV+, V60, Moca Bialetti
  • Młynek: E5P, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:58:48 »
Hej
Z doswiadczenia na bz13 wiem ze pomiar samej wody wylatujacej bez zadnego oporu bardziej wychladza cala grupe. Trzeba by mierzyc specjalnym urządzeniem które ograniczy przepływ i utrzyma odpiwiednie ciśnienie
Też fakt, bez ciśnienia woda może przepłynąć i nie wypełnić HXa i wtedy nie pobierze temperatury z bojlera. To jak zmierzyć dobrze temperaturę w grupie BZ, pewnie ni jak.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2018, 12:03:33 »
Tak wydłużałem, że prawie przestało lecieć, ale raczej w tę stronę nie chciałbym iść.
Co rozumiesz przez 'prawie przestało lecieć'? Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, wydłuż ekstrakcję = dłużej zaparzaj czyli zwiększ brew ratio.

Temperaturę zmierzysz dobrze urządzeniem typu SCACE

Offline Andrew Mężczyzna

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Alex Duetto IV+, V60, Moca Bialetti
  • Młynek: E5P, Kinu M47
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:30:18 »
Temperaturę zmierzysz dobrze urządzeniem typu SCACE
A ma ktoś takie cudo do wypożyczenia?
I do czego podłącza się tę niebieską wtyczuszkę?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Bezzera BZ10 temperatura parzenia
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:48:42 »
Do miernika temperatury, warto np taki kupić Termometr TM902C, jeśli z allegro to można niechcący trafić na wysyłkę z Chin :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi