Autor Wątek: Gaggia Classic - problem z prysznicem  (Przeczytany 3939 razy)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Maj 2020, 19:48:04 »
 :ok: Dokładnie, po to jest gwarancja za którą zapłaciłeś, aby skorzystać jeśli wystąpi problem, a nie kombinować i wydawać dodatkowe pieniądze na chybił- trafił.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj 2020, 00:36:10 »
Zamówiłeś koszyk na kawę czy prysznic IMS? Prysznic ma rzeczywiście równiutkie dziurki, ale też drobniejsze. Może byc gorzej.
A jak czyścisz prysznic po odkręceniu go, to czym jest wybrudzony?

Na pierwszy rzut oka wyglada na kamień - gdzie mieszkasz? Jak bardzo twardą wodę masz w kranie? Jak twarda woda jest po przefiltrowaniu?

Do tego, że ciśnienie za duże może z czasem sam dojdziesz, ale to nie jest przyczyna wg mnie.

Offline Zander0123

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Sette 270, Comandante NB
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Maj 2020, 08:23:13 »
Zamówiłem prysznic IMS. Jak odkręcam, to są na nim śladowe ilości kawy. Nie jest bardzo brudny....w sumie nie ma prawa po kilku kawach. 
Mieszkasz w okolicach Grudziądza.

Wcześniej powodem tego był kamień, ale zrobiłem odkamienianie i od 10 dni nie widziałem śladów kamienia.
Ale wody używam przefiltrowanej i regularnie wymieniam filtr. Również mam filtry w piwnicy (3 duże "tuby" filtrujące) pod rurą z wodą.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj 2020, 10:33:32 »
Jeśli woda jest miękka, I nie ma wyraźnych śladów błota za prysznicem, to może faktycznie ten prysznic jest do bani. Podziel się jak będzie po zmianie.

A, jeszcze możesz zobaczyć coś takiego:
- jak ci się przypcha
- odkręć prysznic
- wtedy puść pompę z wody
- powinna równo lecieć 4 dziurkami z dispersion discu.

Przy okazji możesz i ten dysk odkręcić i wyczyścić. To w sumie standardowa czynność przy odkamienianiu, ale wiem, że nie wszyscy tak robią.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Maj 2020, 10:44:20 »
Cytuj (zaznaczone)
Przy okazji możesz i ten dysk odkręcić i wyczyścić. To w sumie standardowa czynność przy odkamienianiu, ale wiem, że nie wszyscy tak robią.
Dokładnie. Czyszczenie w GC powinno być razem z okręceniem tego dysku. Gdyby był przywarty to znajdź śrubę nie pamiętam czy M5 czy M8 (średnica musi być taka sama jak od sitka prysznica) ale długość min. 2 cm i wkręć w środkowy otwór, aż do wypchnięcia tego dysku dysperysjnego. Jak kamień jest problemem to kwestia co jest właśnie za nim.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Maj 2020, 10:57:37 »
Ew. Pytanie ile kawy dajesz do sitka? Może jak za dużo to przy dużym napieraniu kawy na górne sitko szybko się zapycha.
Możesz też zrobić inny test. Jeżeli po czyszczeniu zawsze na moment jest lepiej to następnym razem tylko rozkręć jak zwykle i złóż, bez czyszczenia. Jak przez moment będzie dobrze to pewnie nie zapychanie sitka brudem ale jakieś problemy ze spasowaniem sitka/prysznica.

Offline Zander0123

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Sette 270, Comandante NB
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2020, 16:08:19 »
Sypię do kolby 13-14 g kawy. Bez problemu mieści się i nie siada na sitku (sprawdziłem).

Już rano przyszło mi sitko IMS i od razu zamontowałem. Chwilowo ekspres zrobił dzisiaj 7 kaw i jest super.
Nowe sitko było lepszą modyfikacją, niż się spodziewałem, że będzie.
Wyraźnie mniej kawy się osadza na nim zrobieniu espresso, wystarczy tylko przepłukać małą ilością wody i jest w zasadzie czyste.
Jak miałem orginalne sitko, to na sitku osadzało się więcej kawy i jak wycierałem je ręcznikiem papierowym to dosyć dużo tej kawy zbierałęm na papierze. Teraz zostaje jej minimalna ilość.

Na razie działa ekstra, zobaczymy co będzie za 5-7 dni

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2020, 17:22:54 »
To zmieniłeś w końcu sitko (koszyk na kawę) czy prysznic (to co się przykręca śrubką do dysku dyspersyjnego?

Ważne, żeby to rozgraniczyć - być może znalazłeś wadę nowych modeli Classica. Warto, żeby przyszli użytkownicy wiedzieli z czym jest problem.

Offline Zander0123

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Sette 270, Comandante NB
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Maj 2020, 19:10:28 »
Zmieniłem sitko prysznica, przepraszam jeżeli zabrzmiało inaczej. A dokładnie mówiąc to sitko nazywa się " IMS 55 mm GA 200 im ".

Dzisiaj moja Gaggia miała dużo pracy, zrobiła wyjątkowo około 11 kaw i wszystko działa idealnie. Nowe sitko prysznica (IMS) sprawdza się tak jak trzeba. Oby było tak dalej.
Oryginalne sitko od Gaggi wrzuciłem do pudełka.  :D

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Maj 2020, 20:05:28 »
Czyli prysznic. No cóż moim modelu v1 (2008 rok) oryginalny prysznic był raczej używalny. Ale tez zmieniłem na ten IMS.

Offline Zander0123

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Baratza Sette 270, Comandante NB
Odp: Gaggia Classic - problem z prysznicem
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Maj 2020, 12:10:02 »
Nowy prysznic śmiga bez rozkręcania doskonale przez prawie tydzień. Wszystko działa idealnie, jestem bardzo zadowolony.
Problem rozwiązany :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi