Autor Wątek: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?  (Przeczytany 5960 razy)

Offline walddor Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« dnia: 03 Październik 2018, 19:24:42 »
Witam. To mój pierwszy post na forum. Może nie ostatni.

Od tygodnia szukam niedrogiego i dobrego ekspresu kolbowego ;)
Takich tematów na tym forum jest sporo i chyba wszystkie je już przeczytałem. Z tych też tematów wybrałem to co w temacie.

Najpierw moje oczekiwania:
Ekspres dla dwóch osób.
Pijemy wyłącznie mocne kawy czarny. W kawiarniach espesso dopio.
Do tej pory w domu miałem DeLonghi Treviso, który robił czarną kawę ze sztuczną pianą, ale czasem nawet dało się pić.
Ilość robionych kaw to max 2 jak pracujemy i 8-10 w dni wolne.

Teraz, gdy się zepsuł chciałbym móc w domu zrobić przynajmniej namiastkę espresso.
Nie chcę wydawać dużo, więc albo coś znajdę w rozsądnej cenie albo zrezygnuję z kolbowego w domu i zajmę się metodami alternatywnymi parzenia.

Już byłem zdecydowany na Gaggia Classic (1300 PLN), gdy przeczytałem na forum że Philips już wdraża program oszczędnościowy w tym ekspresie (usunięty zawór trójdrożny i nie wiem co jeszcze)
Boję się, że za 1300 złotych dostanę sprzęt jak z marketu tylko ze znaną włoską marką.

Uprzedzając pytania, mam w tej chwili młynek ręczny z Chin: Xeoleo. To co z niego wychodzi jak dla mnie jest OK,
ale nie wiem czy da sobie radę z nowym ekspresem. Jeżeli nie, to pewnie kupię inny ręczny lepszej firmy albo jakiś używany elektryczny.

Jeżeli ktoś ma obecną Gaggie i jest ona w miarę OK dla amatora, to pewnie ją kupię, jeżeli nie to może Ascaso Basic, trochę droższy ale może pewniejszy.
Proszę o pomoc, bo strasznie mam ochotę na kawę :)

*Link Removed*

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2018, 19:33:01 »
Nowe Gaggie rzeczywiscie nie zbieraja pochlebnych opini, z takich wiekszych minusow poza wspomnianym przez ciebie wczesniej brakiem zaworu trojdroznego "zniknal" takze zawor OPV i doszedl "bajer" w postaci automatycznego wylaczania sie ekspresu po 10min. bezczynnosci co utrudnia porzadne wygrzanie go.
Szczerze mowiac juz chyba nawet Graef ES 702 bylby lepszym (i tanszym) wyborem od nowej Gaggii Classic.

W tym budzecie masz tez Lelita Anne PL41E, wzgledem Basica napewno przemawia za nim metalowa konstrukcja oraz mozliwosc czyszczenia backflushem. (@Michał z Konesso napewno zaproponuje ci jakis rabat)
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2018, 20:10:22 wysłana przez k3lt »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2018, 19:38:18 »
A nie chciałbyś takiego ekspresu? Jak nie chcesz sam się bawić w czyszczenie i wymianę uszczelek, to Janusz pomoże na pewno. Trochę pewnie wówczas przekroczysz budżet, ale ekspres jest całkiem ciekawy. https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-ascaso-dream-CID628-IDvuocQ.html#441ec71cdd
Sprzedający ma też młynek Ascaso, więc komplet całkiem fajny. Rozważ tę propozycję.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2018, 19:38:37 »
Już byłem zdecydowany na Gaggia Classic (1300 PLN), gdy przeczytałem na forum że Philips już wdraża program oszczędnościowy w tym ekspresie (usunięty zawór trójdrożny i nie wiem co jeszcze)
W październiku miał być nowy Classic, wersja 2018. Także, może warto zobaczyć jak będzie wyglądał, ponoć ma być lepiej.

Offline walddor Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Październik 2018, 20:04:45 »
k3lt  - dzięki za wskazówkę. Tego Lelita Anne PL41E nie oglądałem a na pierwszy rzut oka ma wszystko co potrzebuję.
          Muszę się coś więcej o nim dowiedzieć.
Jeżyk - pewnie warto, ale ja wolałbym nowy ekspres z niższej półki.
pj.w  - raczej nie doczekam. Nie kupię kota w worku bez opinii w sieci, a te pojawią się pewnie znacznie później.
           Chyba, że nic do tej pory nie kupię.
*Link Removed*

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2018, 21:09:13 »
Rozważ jeszcze ARC Black & Inox. Też ma metalową konstrukcję.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2018, 22:59:16 »
Jak widzisz mam Classica. Nowego. Na początek nie jest zły. Nadal (według mnie).
Ja piję alternatywy, żona bawi się w kawy mleczne (ale była zadowolona jak nauczyłem ją strzelać rozetki- szauuu jak koleżanki przychodzą ;-) ) ale i czasem espresso idzie strzelić dobre. Ale podstawą i tak jest młyn.
Przewagą Basica teraz to zawór trójdrożny i suche ciastka ale obudowa z ABSu. Janusz pewnie już dobrze Ci doradzi z ASCASO :-) polecam zakupić zestawik.

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Październik 2018, 23:28:14 »
Proponowany Lelit (Anna) jest bardzo dobrą opcją w tym przedziale cenowym.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Październik 2018, 08:26:25 »
Kiedyś miałem 2 w tym samym czasie, nawet opisałem na forum wrażenia Gaggia/Basic. W skrócie z tego samego młynka łatwiej poprawną ekstrakcję było osiągnąć w Gaggii. Spienianie mleka przyjemniejsze w Basicu.

Offline walddor Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Październik 2018, 17:51:25 »
No i znowu zamieszaliście :).
@Janusz - oczywiście rozważałem. Subiektywnie najładniejsze z mojej krótkiej listy. Ale jednak chyba nie dołożę kolejnych kilkaset złotych do niego.
@Remogiusz, @tom517 - jeżeli dla was jest OK, to mi pewnie też wystarczy.

Dzisiaj czwartek, więc już na weekend nie zdążę z zakupem.
Ja w zasadzie byłem już zdecydowany na Lelit, ale mojej drugiej połowie się nie podoba.
Więc w tej chwili wraca podstawowy wybór między dwoma z tematu.
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Jak ktoś coś doda, to będę wdzięczny. Do niedzieli chcę mieć decyzję za sobą.


       
*Link Removed*

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Październik 2018, 17:55:36 »
Jesli decydujaca kwestia jest wyglad a nie funkcjonalnosc to zapytaj sie drugiej polowy co sie jej bardziej podoba i to wez.  :picardpalm: Wszystko co moglo byc zostalo juz powiedziane.
Ew. mozesz poczekac na nowa Gaggie ktora ma premiere w tym miesiacu. https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=32.msg150177#msg150177
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2018, 17:58:59 wysłana przez k3lt »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Październik 2018, 18:09:40 »
Ew. mozesz poczekac na nowa Gaggie ktora ma premiere w tym miesiacu. https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=32.msg150177#msg150177
Myślę, że warto zaczekać, ale Gaggia wraz z powrotem do swojego starego dobrego Classica (tak się zanosi - minus te bzdety eco) ustawi cenę odpowiednio wyższą.

Offline walddor Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Październik 2018, 18:29:46 »
@k3lt - dzięki za info o nowej Gaggi. Po przeczytaniu info mam ochotę poczekać, ale też obawiam się wyższej ceny
           I niech kolega nie będzie taki ortodoksyjny. Wygląd sprzętów do domu ma znaczenie (chyba dla każdego).
*Link Removed*

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Październik 2018, 19:21:49 »
Wygląd oczywiście, że ma znaczenia, ale mało kto przedkłada go ponad funkcjonalność / możliwości itp...

Nie zmienia to faktu, iż naturalnie każdy ma prawo do swoich priorytetów.

Offline walddor Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Odp: Gaggia Classic, Ascaso Basic czy nic?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Październik 2018, 19:43:08 »
Wygląd oczywiście, że ma znaczenia, ale mało kto przedkłada go ponad funkcjonalność / możliwości itp...

Nie zmienia to faktu, iż naturalnie każdy ma prawo do swoich priorytetów.

Nigdzie nie pisałem, że wygląd jest moim(naszym) priorytetem. Szukam czegoś co spełni moje proste wymagania.
Gdybym przedkładał wygląd nad funkcjonalność/możliwości to pewnie nie byłoby mnie na tym forum.
Rozważane przeze mnie modele mają zbliżone możliwości. Tej jeden model nie podoba się mojej partnerce (dla mnie może być), więc go nie kupię
i nie rozumiem czemu jest to takie dziwne i wymaga komentarzy. Pewnie każdy z was kupował kiedyś motocykl/samochód/telewizor ... i odrzucił jakiś model ze względu na wygląd a nie możliwości.

A wracając do tematu. Zamierzam chwilę poczekać na nową Gaggie. Dam sobie max 2-3 tygodnie.
Jeżeli nic z tego nie będzie kupię obecną wersję albo Basic'a.
Dzięki za wszystkie merytoryczne wypowiedzi.
*Link Removed*

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi