Autor Wątek: Nivona 825 zapytania o moja kawa...  (Przeczytany 2016 razy)

Offline blindman

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 825
Nivona 825 zapytania o moja kawa...
« dnia: 10 Grudzień 2020, 13:37:03 »
Witam,

W ostatnich dniach stałem się posiadaczem modelu 825. Niestety chyba podczas researchu za automatem źle zinterpretowałem termin: Moja kawa.
Sam w sobie ekspres nie posiada następujących rodzajów kaw: cortado, lungo, flat white czy americano. Myślałem że istnieje możliwość zaprogramowania z ręki tego charakteru kaw, dzięki odpowiedniemu ustawienia porcji kawy/mleka/wody. Ekspres w domu od dwóch dni, a tu przysłowiowy strzał w kolano.
Ponadto nie mam też możliwości zaprogramowania samego spienionego mleka... Zawsze musi być minimalna porcja kawa w dodatku.
Nie wiem czy coś źle ustawiam, bo to nasz pierwszy ekspres z którego zakupem "nieśliśmy' się od naprawdę długiego czasu. Ale chyba, czego bardziej się obawiam, po prostu zły wybór w stosunku do potrzeb... Dziękuje z góry za pomoc w rozwiązaniu wątpliwości.

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Nivona 825 zapytania o moja kawa...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2020, 15:22:31 »
No ja zdecydowałem się akurat na Jure i nie żałuję. Wystarczajaca ilość gotowych kaw, każdą  mogę spersonalizować.
U ciebie instrukcja od strony 140 ... Chociaż samego spienionego mleka nie widzę,
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2020, 15:42:32 wysłana przez matyspio »

Offline blindman

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 825
Odp: Nivona 825 zapytania o moja kawa...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2020, 15:54:49 »
No właśnie... na swój sposób się zawiodłem. Choć w sumie chyba bardziej swoim przeoczeniem niż samym sprzętem... Może jest jakieś know how jak to ogarnąć... Z kolei mleko spienione mogę sobie otrzymać w trakcie robienia capuccino wg własnego przepisu i przerwania procesu tuż przed nalaniem kawy, ale to raczej zwykłe chałupnictwo niż konkret w automacie za 4k..
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2020, 16:23:36 wysłana przez blindman »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi