Autor Wątek: Odwrócona osmoza - filtry do wody  (Przeczytany 118188 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #105 dnia: 11 Wrzesień 2018, 09:12:02 »
Ale nie może być tak, że przez te dziury wszystko przelatuje...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #106 dnia: 12 Wrzesień 2018, 08:00:49 »
Ja bym podszedł do jakiejś kancelarii prawa handlowego i spytał się czy wezmą taką sprawę i za jaką cenę. Jak już załatwisz kancelarię, to napisz im pismo, że dajesz im miesiąc czasu na ustosunkowanie się do twoich roszczeń, w przeciwnym razie kierujesz sprawę do sądu, przy czym w kolejnym piśmie wskażesz pełnomocnika, którego kosztem obciążysz sprzedawcę, koszt do informacji sprzedawcy.

Nic na gębę, trzeba niestety pisać pisma, bo na gębę nikt nie bierze Cię poważnie. Po takim piśmie może się okazać, że sprzedawca będzie chciał załatwić sprawę polubownie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #107 dnia: 12 Wrzesień 2018, 08:46:41 »
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta - działa za darmo w naszym imieniu. W razie czego sąd zawsze patrzy czy wykorzystano wszystkie pokojowe metody rozwiązania problemu (rzecznik). Zazwyczaj rzecznik wystarcza. Zgłaszasz mu sprawę i już się nie kontaktujesz ze sprzedawcą.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #108 dnia: 12 Wrzesień 2018, 09:17:13 »
Do RPK nie idź. Oni się zajmują butami i torebkami, kiedyś dzwoniłem z telefonem to pani nie miała pojęcia o załatwianiu spraw związanych z elektroniką(i to do kilku miast). Tak samo nie widzę sensu płacenia kancelarii za pisma, skoro to samo może zrobić FK ale za darmo.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #109 dnia: 12 Wrzesień 2018, 09:50:56 »
@siewcu nie pisałem o płaceniu za pisma, tylko o wizytę, żeby dowiedzieć się o warunki, żeby nie było, że jak trzeba będzie pociągnąć sprawę dalej, to się okaże, że żadna kancelaria nie chce sobie zawracać tym głowy, żeby nie narazić się na śmieszność. Ponadto jeśli okaże się, że firma chce iść w zaparte, to warto wiedzieć na co się porywamy i jaką gotówkę trzeba zamrozić, bo zapłacić najpierw musiałby Paweł, a ewentualnie po wygranej sprawie koszty pokryje pozwany.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #110 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:02:44 »
Tylko od takich spraw jest FK, ja przez telefon dowiedziałem się wszystkiego co potrzebowałem do skutecznego załatwienia tematu...

Offline Tomku

  • Wiadomości: 13
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #111 dnia: 12 Wrzesień 2018, 16:11:31 »
Jezeli jeszcze biegnie czas do zwrotu to wyślij im pismo o odstąpieniu od umowy, a potem wyślij kurierem, który jest ubezpieczony i to oni podczas przyjęcia muszą sprawdzić czy paczka nie jest uszkodzona. Następnie mają 14 dni na zwrot calej kwoty, a ewentualnych potracen moga domagac sie na drodze cywilnej, ale nadal obowiązuje ich zwrot kwoty do 14 dni po otrzymaniu paczki. Tzn. nie mogą sami sobie wyceniać ile sobie potrącić. Oczywiście przed zapakowaniem udokumentuj stan wszystkich części.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #112 dnia: 14 Wrzesień 2018, 13:53:05 »
Dzięki za porady, sprawę reklamacji najprawdopodobniej uda się załatwić polubownie.

Tymczasem zainstalowałem zestaw RO6 Aquafilter RX65259516 ze zbiornikiem i mineralizatorem i... jestem zadowolony.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ale póki co kawa smaczna, a odczytyok. 50 ppm.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Listopad 2018, 15:38:42 »
Dzięki za porady, sprawę reklamacji najprawdopodobniej uda się załatwić polubownie.

Tymczasem zainstalowałem zestaw RO6 Aquafilter RX65259516 ze zbiornikiem i mineralizatorem i... jestem zadowolony.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ale póki co kawa smaczna, a odczytyok. 50 ppm.

Cześć,

Jak z perspektywy 2 miesięcy system się sprawuje? Używasz pojedynczego mineralizatora czy dwóch? Używasz też wody picia z kranu? Czy musiałeś dołożyć pompę, czy masz ciśnienie >2,8 bara?
Kupiłbyś ponownie? Sam rozważam jako źródło wody do ekspresu i wody do picia, stąd pytania.

Dzięki!

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Listopad 2018, 15:40:55 »
Ja akurat zastanawiam się nad zestawem https://sklep.osmoza.pl/system-nanofiltracji-wody-nf150-gpd-p-997.html


Cześć,

Zdecydowałeś się  na ten system nanofiltracji? Jak go znajdujesz? Powoli skłaniam się do rezygnacji z wody butelkowanej do picia i rozważam coś takiego lub osmozę z mineralizatorem. Oczywiście byłaby to też woda do ekspresu.

Dzięki!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Listopad 2018, 21:24:07 »
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja w Radomiu od wielu lat piję wodę z kranu, i jeśli chodzi o zastosowanie wyłącznie do picia jako surowy produkt będzie na pewno dużo zdrowsza niż nie jedna woda źródlana i mineralizowana z osmozy. Filtry oczyszczające wodę z minerałów mają sens wyłącznie dla wody preparowanej do dalszej obróbki, np przygotowania kawy czy herbaty, lub np w akwarystyce czy farmacji. Sanepid rekomenduje wodę z wodociągu w Radomiu do podawania dzieciom w szkołach i przedszkolach bez dodatkowej obróbki.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Listopad 2018, 22:24:59 »
Ja akurat mieszkam w Warszawie. Mam jakiś wewnętrzny opór w piciu kranówki. A teraz jest duży szum wokół tego, że kranówka taka zdrowa. Przez lata mi wpajano, żeby kranówki bez przegotowania do ust nie wkładać. Poza tym to co wychodzi od dostawcy kranówki jest jeszcze „przefiltrowane” przez rury. Im dalej od źródła tym bardziej. I jak mnie tu przekonasz?

W jakim sensie kranówka będzie dużo zdrowsza od mineralizowanej RO?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #117 dnia: 01 Listopad 2018, 22:58:49 »
Poza tym to co wychodzi od dostawcy kranówki jest jeszcze „przefiltrowane” przez rury. Im dalej od źródła tym bardziej.
I w tym leży pies pogrzebany. Mój sąsiad pracuje w MPWiK i mówił, że wartości z punktu uzdatniania są "ważne" tylko tam.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Listopad 2018, 23:06:14 »
W ramach testu napiłem się wody z mojej brity c150. Wyraźnie czuć, że jest miękka, ale to nie to co z butelki.

I jak żyć? Co wybrać na mineralną kranówkę do domu?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Listopad 2018, 23:07:53 »
Jeśli się boisz tego co w kranie, to można sam węglowy założyć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi