Autor Wątek: Zestaw młynek plus ekspres  (Przeczytany 1042 razy)

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Zestaw młynek plus ekspres
« dnia: 12 Wrzesień 2022, 21:40:26 »
Cześć szukam zestawu młynek i ekspres miałem jakiś czas temu przez miesiąc lelit victorie i wiliama ale sprzedałem bo musiałem wyjechać i teraz planuje kupić ponownie jakiś zestaw w rolę wchodzi tak samo ten sam zestaw ewentualnie lelit mara z tym samym młynkiem william pl72 ewentualnie jeszcze myślę o ASCASO STEEL DUO PROF i młynku EUREKA MIGNON SPECIALITA

skansen

  • Gość
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2022, 22:00:07 »
Chociażby dla rozwoju Forumowego i własnego know-how proponuje kupić inny zestaw niż wcześniejszy. Oprócz Mary i wspomnianego Duo Prof do listy dopisałbym Lelit Elizabeth i Sage Dual Boiler. W zakresie młynka, żeby się nie cofać-Eureka Mignon XL...

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2022, 22:25:41 »
Chociażby dla rozwoju Forumowego i własnego know-how proponuje kupić inny zestaw niż wcześniejszy. Oprócz Mary i wspomnianego Duo Prof do listy dopisałbym Lelit Elizabeth i Sage Dual Boiler. W zakresie młynka, żeby się nie cofać-Eureka Mignon XL...
a tak poważnie?

skansen

  • Gość
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2022, 22:38:03 »
Chociażby dla rozwoju Forumowego i własnego know-how proponuje kupić inny zestaw niż wcześniejszy. Oprócz Mary i wspomnianego Duo Prof do listy dopisałbym Lelit Elizabeth i Sage Dual Boiler. W zakresie młynka, żeby się nie cofać-Eureka Mignon XL...
a tak poważnie?

Napisałem zupełnie poważnie. Skoro miałeś już Victorię i zastanawiasz się czy nie spróbować i nie kupić czegoś innego, to uważam, że nawet dla własnej wiedzy i doświadczenia warto spróbować czegoś nowego. Ekspresy wbrew pozorom trochę różnią się od siebie. Jeśli "wkręcisz" się w hobby kawowe, to doświadczenie z Victorią i ekspresem który kupisz teraz pomoże Ci na dalszych etapach.
Ponad rok temu wspominałeś, że pijesz kawy mleczne. Stąd Mara czy Duo Prof jest jak najbardziej słusznym kierunkiem. Do kaw mlecznych wziąłbym pod uwagę również wspomniane przeze mnie Elizabeth i Sage Dual Boiler.

A w kwestii młynka-miałeś Williama z żarnami 64mm, nie ma co "cofać" się z wielkością żaren do Speciality z żarnami 55mm. Stąd propozycja XLa. XL ma nad Williamem przewagę m.in. w postaci bezstopniowej regulacji mielenia.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2022, 22:47:08 wysłana przez skansen »

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2022, 22:51:06 »
z Elizabeth i xl to już trochę drogo wyjdzie :/  myśle o czymś maks do 7tyś

skansen

  • Gość
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrzesień 2022, 22:57:02 »
Ewentualnie cięcia robiłbym w tej sytuacji kosztem ekspresu, nie młynka.
Więc z omawianych tutaj albo XL albo William, nie ma sensu "cofać się" do Speciality z wcześniej wspomnianych powodów.

Uzupełniając jeszcze kwestię ekspresu-jeśli Ascaso to w wersji z PID. Pisząc wcześniejsze posty myślałem, że nie ma już wersji bez PID ale widzę, że jest dalej. Tak więc Albo Duo PID albo, tnąc budżet Uno PID...

Bardziej ogólnie, bez wskazywania konkretnych marek i modeli to:
Ekspres z PID i grupą 58mm. Do tego młynek z żarnami co najmniej 64mm...
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2022, 23:02:14 wysłana przez skansen »

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień 2022, 23:09:13 »
a mara +xl? myślę że taki ekspres byłby najlepszym wyborem z racji na picie kaw mlecznych

skansen

  • Gość
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień 2022, 23:20:27 »
Zestaw fajny. Przed zakupem na pewno warto zajrzeć do wątku o tym ekspresie, zwłaszcza na ostatnie kilka stron opisujących wersję V2.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Zestaw młynek plus ekspres
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrzesień 2022, 09:28:55 »
Może Ascaso DUO PID + G-micron lub G-iota?

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12526.45

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi