Autor Wątek: Dlaczego LaMa Linea Mini a nie coś innego?  (Przeczytany 7477 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Dlaczego LaMa Linea Mini a nie coś innego?
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Wrzesień 2022, 16:01:44 »
Jakoś w planach na razie nie mam mety :-)

Jak mety nie widać , to może sprzedaj swojego wysłużonego  Hx . Dalej coś  wspólnie na forum podpowiemy   ;)



ps. Zmobilizowałem się . Moja LM od wczorajszego wieczoru rozebrana, ma zdjetą obudowę. Płukanie robie (bojlery oraz  zbiornik wody i przewody w  Liquid Dezcal i oraz wytarcie kurzu we wnętrzu  i  na zewnątrz . Bo o ekspres trzeba dbać.  ;)
LaMarzocco na szczęscie ma dodatkowe ( serwisowe ) odpływy z każdego bojlera, co bardzo ułatwia usunięcie wody z odkamieniaczem.
Niestety nie wszyscy producenci o tym pamietają.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2022, 17:19:40 wysłana przez PiotrekBM »

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Dlaczego LaMa Linea Mini a nie coś innego?
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Wrzesień 2022, 22:31:22 »

A ogólnie to jak oceniasz LM LM pod względem użytkowania i każdym innym? Pytam się, bo czasem o tym ekspresie myślę,  a to tak jakbym planował.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Dlaczego LaMa Linea Mini a nie coś innego?
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Wrzesień 2022, 22:47:35 »

A ogólnie to jak oceniasz LM LM pod względem użytkowania i każdym innym? Pytam się, bo czasem o tym ekspresie myślę,  a to tak jakbym planował.

Używam LM ponad 5 lat. Przy poprzednim  ekspresie (Hx)  przeszkadzał mi długi czas nagrzewania), utrzymywanie czystości za wiszącą gr E61 , zrzuty wody żeby ostudzić grupę itd, zawsze było coś, co bym poprawił. Przy użytkowaniu  Linei Mini problemy kawowe odeszły w niepamięć.
 Przez 5 lat raz zmieniona była uszczelka w grupie ( z gumowej na silikonową , bo ta gumowa z czasem zrobiła się twarda i pękła )i  zawór przerywacza próżni wymieniony ( LaMarzocco  zaleca wymianę co 2 , max 3 lata ). Ekspres  prosty , solidny , niezawodny.
Grupa rozgrzana po 12 min od włączenia. Więc po tym czasie można robić kawę . Ja czekam i tak ok 15 min od włączenia. Nie lubie pić kawy na szybko,  więc jeśli mi się spieszy to staram się nie pic kawy wcale.
Przez  5 lat pomyślałem chyba 2 albo 3 razy , ze można by zmienić ekspres na bardziej zautomatyzowany np  z dozowaniem wolumetyrcznym. Ale  na myśleniu się kończyło. Nie był  to żaden priorytet. Być może tą prostą  ale solidną konstrukcja Linea Mini wygrywa.
Kawa  bardzo powtarzalna , bo temperatura stabilna.

« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2022, 22:52:17 wysłana przez PiotrekBM »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi