Autor Wątek: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r  (Przeczytany 19666 razy)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Maj 2016, 21:16:45 »
Dzięki. My już też czekamy:)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Maj 2016, 22:45:23 »
Na prośbę Flexoo jeszcze raz materiał z rozdania nagród home barista i dogryki o młynek. Tym razem w kolorze, troszkę inaczej.
Można zobaczyć tutaj
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2016, 22:54:20 wysłana przez krystians »

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Maj 2016, 22:49:51 »
Lubię kolorowe :)
Dzięki za wrzutkę :)

Offline magdalenae48 Kobieta

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: aeropress, drip v60, FP, przelewowy, Bialetti Brikka 4 tz
  • Młynek: Faema. Hario Slim
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Maj 2016, 16:29:16 »
Postanowiłam napisać i ja o moich wrażeniach. Po wejściu i rozejrzeniu się poczułam lekkie rozczarowanie, że to taka mała sala i mało wystawców. Jednak pełen profesjonalizm organizatorów, życzliwość (cierpliwie odpowiadali na pytania i z chęcią dzielili się swoją wiedzą),  liczne szkolenia, w których brałam udział i po prostu niezapomniana atmosfera . Super czekolada z manufaktury, herbata i oczywiście kawa. Na każdym szkoleniu, w którym ja uczestniczyłam w sobotę brakło miejsc siedzących -ten fakt mówi sam za siebie :) Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym festiwalu :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Maj 2016, 13:09:38 »
Dla mnie w tym roku było super. Bardzo dużo forumowiczów spotkałem a dla niektórych  :Bicz: że nie dali się poznać ( Picasso; Magdalenae ) . Co prawda, byłem przemęczony bo zawsze po świętach mamy wielki nawał pracy i tak z 8 dni roboczych przedfestiwalowych, za piecem stałem 7 dni. Powiem że był to najprawdziwszy Festiwal Kawy. Żadne targi jak Eurogastro i podobne. Festiwal nie zdominowały bariści swoimi mistrzostwami ale atrakcji nie zabrakło. Kto chciał mógł skorzystać z wykładów o ekspresach, wodzie, uprawie kawy, cuppingu ... a na samych stoiskach dowiedzieć się więcej lub spróbować espresso ew.alternatywę. Czy wystawców było mało? Chyba nie, bo każdy segment był pokryty. Sympatyczny chłopaki z Etno Cafe uwijali się cały dzień i przygotowali ogromną ilość espresso i przelewów. Można było sprawdzić w ich wydaniu Rwande Muhondo ( miałem okazję spróbować tą sama kawę już z trzeciej palarni ). Pan Alexandro Figureido, agronom z Brazylii ( kiedyś prof.siatkarz apropo jego 210cm ) poprowadził prezentację Single Origin a jego słowa można było zweryfikować w następującym cuppingu do którego kawa została wypalona w Coffee Zone. Wykład o kawiarkach i frenchpressach, poprowadził Mateusz Gaca ale mu zabrakło czasu aby zrobił pokaz przygotowania kawy w syfonie. Czasu jednak nie brakowało na stoisku ŚwieżoPalonej i pokaz odbywał się na życzenie zwiedzających, jedną z trzech metod - w Chemexie; w Phinie i w Syphonie. Przy tym samym stosku odbyło się nieoficjalne rozpoczęcie drugiego dnia festiwalu, w wspaniałej atmosferze i ocz. przy kieliszku śliwowicy. Oryginalnych flakoników zabrakło dla wszystkich obecnych ale sytuacje uratowała Borówka. Jak było na mistrzostwach, wszyscy już wiecie. Główna nagroda z Ascaso znowu wyjechała do stolicy a w czasie kiedy moja córeczka dzieliła się niezmierną radością z wygranej doktorka, ja się dzieliłem popcornem i watą cukrowa z jej rówieśnikami.
Było fajnie, było słodko. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów którzy odwiedzili Festiwal a w przyszłym roku w tym samym czasie planujemy zrobić i ciut większy zlot kawowo zakręconych.


Festiwal kawy Lodz

Offline ZENon

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ariete
  • Młynek: Ascaso
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Maj 2016, 10:36:11 »
Witam

Ja też chciałem bardzo podziękować to mój pierwszy raz :D udział w festiwalu i możliwość sprawdzenia się w zawodach ;) i to z takim skutkiem 8)
(ten koleś w okularach i kolorowej czapce i zegarku to ja)

zostałem tutaj zaproszony i fajnie że są jeszcze takie miejsca na internetach !!! postaram się udzielać w miarę możliwości

czekam z niecierpliwością na kolejny festiwal jak i imprezy poboczne :)

pozdrawiam
Łukasz Gorzelak
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2016, 11:02:54 wysłana przez ZENon »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Maj 2016, 10:54:46 »
Zapraszamy, zapraszamy...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: V FESTIWAL KAWY w Łodzi 14 - 15 maja 2016 r
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Maj 2016, 21:40:12 »
Koniecznie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi