Autor Wątek: Co po życiu wypełnionym automatem??  (Przeczytany 15088 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Październik 2020, 00:00:21 »
@PiotrekBM nie nakręcaj się tak :) Nie po kilku miesiącach a po roku jak wynika z tego co napisał @3DSK .
W dużo droższych ekspresach renomowanych producentów zdążały się pojedyncze uszkodzenia na spawach bojlerów skutkujące wyciekami. Nikt akcji serwisowej nie ogłaszał ani nie robił dramatu.
Różne mogą być powody tej usterki, niekoniecznie jest to zastosowanie niewłaściwego trójnika.
Sądząc po wpisach forach, skala zjawiska jest niewielka. Ja bym z tego powodu dramatu nie robił, ale rozumiem irytację.
Dajmy się wypowiedzieć @Michałowi na ten temat.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Październik 2020, 00:03:05 »
@skansen już jestem nakręcony ale czym innym . Prawda jest taka ,że słabo wygląda to zdjęcie wnętrza z trójnikami,  obok solidnie wygladającego bojlera.

Nie chce porównywać LMLM do Lelita ( zupełnie inna półka cenowa )więc zdjęcia wnętrza nie będę wrzucał  ;) ale podobny cenowo NS Oscar  jednak jest solidnie zbudowany. Czyli ma z kogo Lelit brać wzór.

No wypada nam poczekać na  opinię @Michał-a.
Bo jeśli akcja byłaby na szerszą skalę to czemu za słaby projekt trójnika  ma odpowiadać czy obrywać  polski przedstawiciel marki.
Tak myślę , że te nasze uwagi wysłane np producentowi  pozwolą uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji. Więc ma to sens.

@skansen
"W dużo droższych ekspresach renomowanych producentów zdążały się pojedyncze uszkodzenia "...

Niestety każdemu mogą zdarzyć się wpadki. Trzeba się umieć przyznać i naprawić błąd. I po sprawie. Wtedy jest zaufanie do marki ( jak już wcześniej pisałem ).
Pamiętam kiedyś akcje ze spalonymi  sprzegłami  w Subaru. Cała Europa miała wymiany sprzegieł w ramach akcji serisowej. A u nas przedstawiciel zawziął się , że to wina użytkowników.  ;)


« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2020, 00:41:08 wysłana przez PiotrekBM »

3DSK

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Październik 2020, 00:13:13 »
Skansen, daj już spokój, bronisz tego Lielita jakbyś był handlowcem. Zaraz się okaże, że to moja wina. Jak firma nie potrafi połączyć kilku silikonowych rurek to dla mnie siara jest. Lata mi też to, że w wersji V2 to poprawili, bo ja miałem V1. Rurki to nie jedyny problem bo rota pracowała jak sieczkarnia, może się te pokruszone rurki do niej dostały (widać na zdjęciu) , a kupowałem ekspres bo z rota miało być ciszej.

skansen

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Październik 2020, 00:20:00 »
Jestem fanem Lelita, nie jest to chyba dla nikogo tajemnicą :) Tak jak Ty lubisz NS i jeszcze kilka innych ekspresów/producentów ma swoich fanów. I choć się z nimi często nie zgadzam to fajnie, że są prezentowane różne opcje.

Ostatni raz o trójniku powiem tylko, że był stosowany bez problemów od lat. I nie tylko przez Lelita bo to trójnik "z włoskiego wiadra"... Celowo pomijam jacy producenci go używali  :cenzura: Jego pokruszenie nie miało raczej wpływu na pracę pompy, bo to trójnik w układzie "waste water"...

3DSK

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Październik 2020, 00:37:23 »
Jestem fanem Lelita, nie jest to chyba dla nikogo tajemnicą Tak jak Ty lubisz NS i jeszcze kilka innych
Masz zaskakującą wiedzę na temat Lelita jak na fana marki. Wiesz kiedy trójniki wymienili i na jakie.
Lubię NS, ale pisze o firmie obiektywnie, nie mam ich ekspresu, niby młynek mam Eureka, ale to nie do końca NS.
Jak wiesz kto używa tych trójników to poinformuj, wklej jakieś zdjęcia tak jak ja bo inaczej to po prostu brzydko insynuujesz.
Strasznie słabe jest to co piszesz Skansen. Napisz po prostu tak jak Siewcu, że to moja wina, że mi się ekspres zepsuł.

skansen

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Październik 2020, 01:24:24 »
Już teraz naprawdę po raz ostatni o trójnikach - czytałem o tym wcześniej na anglojęzycznych forach. Jak się temat rozwinął to "na poczekaniu" znalazłem potrzebne brakujące informacje, staram się odpowiadać na pytania i nie zostawiać spraw niedopowiedzianych.
Tematu innych stosujących trójniki nie będę rozwijał, zakładam, że każdy może sam sprawdzić. Nie chce kolejnego off-topica od off-topica i forumowej walki... 

Nigdzie też nie napisałem, że to Twoja wina. O przyczynach niech się  @Michał wypowie, ja już w tym temacie zamilknę, myślę, że co mogłem to wyjaśniłem.
Twoją krytykę z pokorą przyjmuję.

Młynek to Eureka Mignon.
Czy ten młynek już te dozy potrafi wykonywać?
Mignon ma prosty timer, można jedną dozę ustawić, więc "da radę".
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2020, 01:40:25 wysłana przez skansen »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Październik 2020, 08:08:44 »
Arc i GC będą podobne jeśli chodzi o sprawność, funkcjonalność, pewnie też i jakość. Faktycznie masz bardzo dobry serwis dystrybutora ASCASO w Polsce i to moim zdaniem wielka wartość dodana również w postaci wsparcia po sprzedażowego. Trochę drożej jest Rancilio Silvia i kupując sprzęt na kilka lat brałbym ja też pod uwagę, pamiętaj również że kupując zleżałą kawę marketową nie osiągniesz właściwego oporu dla wody na ciastku inaczej mówiąc trzeba też kupować dobre ziarna mając kolbę. Zleżała i sucha kawa przepuści wodę zbyt szybko i znowu osiągniesz coś espresso podobnego i wodnistego.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Październik 2020, 08:23:06 »
Na początku produkcji Lelit zastosował plastikowe trójniki, które jak się okazało nie sprawdzają się najlepiej (przy wysokiej temperaturze i po upływie czasu) i nowej wersji ekspresu wymienił je na miedziane. Normalna kolej rzeczy przy tworzeniu nowego sprzętu (tak jak jak z samochodem) że stale się go ulepsza, wymieniając czy dokładając jakieś elementy.   
Wymiany popękanych rurek w ekspresie 3DSK dokonaliśmy oczywiście na gwarancji mimo tego, że ekspres został przez niego rozkręcony. Jeśli komuś przytrafi się podobna sytuacja to oczywiście śmiało może się do nas zgłosić, ale bardzo proszę nie rozkręcajcie sami ekspresów będących na gwarancji.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Październik 2020, 08:54:40 »
@mloplus
Nigdy nie kupuję kawy marketowej.
Jestem bardzo wrażliwy na nadmiar kofeiny i kupuję tylko włoskie mieszanki z jasno określoną ilością kofeiny

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Październik 2020, 08:57:53 »
ok, ale to się tyczy również włoskich paleń, rolę gra to jaką wilgotność ma kawa po paleniu i ile czasu spędziła od palenia w torebce, to tylko uwaga techniczna z mojej strony.

Uprościłem marketowa vs palarniana.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Październik 2020, 08:58:23 »
Jestem bardzo wrażliwy na nadmiar kofeiny i kupuję tylko włoskie mieszanki z jasno określoną ilością kofeiny
Napiszesz coś więcej gdzie to jest zapisane i na jakich paczkach?

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Październik 2020, 09:12:11 »
Też bym się chętnie dowiedział gdzie szukać tych jasno okreslonych infirmacji o ilości kofeiny w mieszance 🤔, polskie palarnie w których kupuję chyba utajniają te informacje😤👹
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Październik 2020, 09:19:10 »
utajniają
Nie tyle utajniają co nie do końca klientów obchodzi ile tej kofeiny tam jest. No i na jednego działa mocniej, na innego słabiej.
Ja za siebie powiem tylko, że kieruję się tylko smakiem, nie zawartością kofeiny, chociaż muszę przyznać, że po wypiciu bezkofeinowej miałem jakiś taki niedosyt - niby wypiłem kawę, ale jakbym nie wypił :)

3DSK

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Październik 2020, 09:22:03 »
że ekspres został przez niego rozkręcony.
Ekspres nie został rozkręcony, została z niego  zdjęta obudowa, a została niego zdjęta bo z ekspresu ciekła woda. Jest to w szanujacych się firmach normalna praktyka (zdjęcie obudowy) , często do wykonania czynności eksploatacyjnych, jak np. odkamienianiu bojlera, opróżnienie go z wody przed transportem itp.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Październik 2020, 09:47:55 »
@mloplus
Nigdy nie kupuję kawy marketowej.
Jestem bardzo wrażliwy na nadmiar kofeiny i kupuję tylko włoskie mieszanki z jasno określoną ilością kofeiny

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Wystarczy , że w kawie/ ziarnach  wysoki % arabiki będzie.  Wtedy wiesz bez  dodatkowych oznaczeń,  że kofeiny jest mało.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi