Autor Wątek: Co po życiu wypełnionym automatem??  (Przeczytany 15334 razy)

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #90 dnia: 19 Październik 2020, 14:53:11 »
@jakub_stanecki
Brawo, mnóstwo roboty wykonane po to, by wykazać, że ktoś jest nieprecyzyjny.
Twoja uwaga czemu ma służyć?
To pytanie retoryczne, podziwiam tylko, że chciało Ci się wykazać, że nie znam definicji słów. Jesteś mądrzejszy ode mnie.
Już Ci lepiej?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #91 dnia: 19 Październik 2020, 15:34:44 »
Fajne opisy w tym sklepie,
"swój niezwykły aromat zawdzięcza wyjątkowej metodzie palenia – od wewnątrz na zewnątrz"  to tak można  :mhh:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #92 dnia: 19 Październik 2020, 15:38:20 »
W mikrofali ?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Październik 2020, 15:48:50 »
wybacz jarrro ale te oznaczenia w sklepkawa to są tylko pobożne życzenia a nie żadna informacja, tak im na oko wyszło, że ta będzie na 5 a ta na 7 i tyle. Ktoś z marketingu wymyślił tabelkę, to ktoś to i uzupełnić musiał ;)

Zawartość kofeiny będzie się różnić pomiędzy odmianami, obszarami a nawet poszczególnymi zbiorami w ciągu roku, można uogólnić według pewnego wzorca, jak w wpisie WS-a jest a dalej zostaje ci cała zabawa z parzeniem o której chłopaki wspominali.

Kiedyś jakiś śmieszny filmik widziałem, gdzie odwiedzili kilka sieciówek i sprawdzili ile jest faktycznie z kubkach, rozrzut był poza jakąkolwiek logiką, jak znajdę to dorzucę później. Kawa to przyjemność z kofeinowym bonusem, jeżeli ktoś chce precyzyjnie kontrolować dawkowanie to tylko tabletki kofeinowe z apteki mu to zapewnią

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Październik 2020, 16:02:55 »
Kawy niemieckie mmmm, wiem wiem nic nie wnosi itd  :Bicz:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Październik 2020, 17:00:26 »


pamiętaj również że kupując zleżałą kawę marketową nie osiągniesz właściwego oporu dla wody na ciastku inaczej mówiąc trzeba też kupować dobre ziarna mając kolbę. Zleżała i sucha kawa przepuści wodę zbyt szybko i znowu osiągniesz coś espresso podobnego i wodnistego.

Jak zrozumiałem autora, to on kupuje kawę w punktach Tchibo, gdzie też mają duże gastro maszyny i kawę parzą z tych samych ziaren co sprzedają. Kiedyś chyba nawet u nich piłem doppio. Kawa jest raczej świeża, bo wątpię, żeby mieli ekspresy za dużo monet i na nich sitka typu "super crema", które ze zwietrzałą sobie radzą. Crema w filizance wyglądała jak crema, a nie piana z ciśnienia.


Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Październik 2020, 17:03:15 »
To pytanie retoryczne, podziwiam tylko, że chciało Ci się wykazać, że nie znam definicji słów. Jesteś mądrzejszy ode mnie.
Już Ci lepiej?
Nie - ale skoro swoją "wiedzę" opierasz na opinii 3DSK - gościa który ma statystyki
Pomógł:+4/-70 (tak, wiem - tak samo miarodajne jak opinie sklepu, gdzie tani marketing aż się wylewa...)
to polecam Ci spędzić trochę czasu, popytać mądrzejszych ode mnie, zaczerpnąć wiedzy od roasterów i sprzedawców oraz użytkowników, którzy naprawdę się znają - i tyle...

Never Give UP †

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #97 dnia: 19 Październik 2020, 17:04:44 »
Nie wiem, czy jeszcze mogę pisać tu, bo temat poszedł trochę w bok.
Widzę, że Gaggia Classic na Ceneo ma słabe opinie, to na forum też skargi się pojawiają. Nie trzyma temperatury, coś z ciśnieniem nie tak...

Czyli, podsumowując, co będzie lepszym wyborem, Gaggia Classic czy Ascaso Arc?
Zależy mi na tym, by się nie psuł, długo nie nagrzewał, czyli w miarę szybko był gotów do zrobienia dobrej kawy.
Młynek to Eureka Mignon.
Czy ten młynek już te dozy potrafi wykonywać?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
To zastanów się ile chcesz wydać. Każdy produkt ma zwolenników i przeciwników. Ale te droższe mają mniej negatywnych opinii. GC do tej pory były 3 generacje - o których czytałeś złe opinie? Z drugiej strony masz Arc, który pewnie też nie jest ekspresem idealnym. Ale masz na Forum przedstawiciela marki i bardzo fajnie dostępny serwis. W sumie jak rzucisz monetą z wyborem tych dwóch to i tak skończysz będziesz zadowolony - wystarczająco na Twoje potrzeby.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #98 dnia: 19 Październik 2020, 17:20:03 »
Wątek ma "wzięcie" . Ale proponuję wrócić do  głównego tematu wątku, bo niesympatycznie czyta się komentarze  " jeden na drugiego "... tak naprawdę  nic nie wnoszące.
Poza tym chyba nie o to autorowi wątku chodziło.

do @jarrro 
Masz kilka konkretnych propozycji: Gaggia Classic, Ascaso,  tańsze  modele Lelita, a może Rancilio Sylvia.
Poszukaj oficjalnych przedstawicieli, albo sklepów do których masz najbliżej.
Nie wiem czy w obecnej sytuacji (masakryczne wzrosty zachorowań )  to dobry pomysł , ja bym się chwile wstrzymał i za kilka tygodni pojechał , przetestował i coś wybrał dla siebie. Wybierz ten, na którym najlepiej  wg Ciebie przyrządza się kawę.
Ww ekspresy będą podobne,  powinieneś uzyskać na nich niezłe espresso ( z dobrej , świeżej kawy). Na pewno lepsze niż z ekspresu automatycznego .
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2020, 18:45:37 wysłana przez PiotrekBM »

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #99 dnia: 19 Październik 2020, 18:25:34 »
Panowie
Jesteście cudowni w niesieniu pomocy, podziwiam, że Wam się chce.
 Co do kawy i ile tam jest kofeiny. Nie wnikam, skąd sklep czerpie informacje i jak to robi. Ważne, że przez siedem, osiem lat nie zawiodłem się na nich.

Co do wyboru podjętego dzięki Waszej pomocy , rzecz przedstawia się następująco
Młynek- podobno ważniejszy od maszyny do kawy - Eureka Mignon
Ekspres Ascaso Arc.
Teraz problem będzie polegać tylko na tym, bym odnalazł i zapamiętał ten wybór.
Jeśli Nivona sama z siebie nie wyzionie ducha, ja jej nie pomogę w tym, bo nie lubię oszukiwać i kłamać.
Bardzo dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #100 dnia: 19 Październik 2020, 19:17:51 »
Takie plastikowe trójniki , które rozsypują  się  w rękach po kilku miesiącach używania ekspresu  nie powinny być w ogóle montowane do ekspresu,  a tym bardziej za 5 czy 7,5 tys zł (Mara i Bianka). Widocznie zrobione są z materiału ,który nie wytrzymuje temperatury.
Źle to świadczy o firmie. Być może spieszyli się z nowym modelem, nie do końca przetestowali trójniki dostarczane pewnie przez  jakiegoś dostawcę częsci i niestety pojawił się  problem .
Żeby to naprawić Lelit powinien  ogłosić  akcję serwisową . Wymienić trójniki na inne , bardziej wytrzymałe i przeprosić klientów.
Akcja powinna być  ogłoszona  przez  samego producenta.  Ekspresy  ( wszystkie sprzedane oraz te w magazynach )powinny  zostać
serisowane. Wtedy wraca  zaufanie  do marki. 

@dembiec
"Teraz mam Simonelli i prawa taka że mniej będę wymienić bo trójnikow nie ma "

jakie  masz model NS? jak długo użytkujesz? jak wrażenia ?



Model mam Musica,  za długo nie użytkuje bo około 4 miesięcy,  ale wrażenie bardzo pozytywne , mam porównanie jedynie do ascaso Steel duo , dużo lepsza powtarzalność smaku kawy , temperatury bardzo stabilny oczywiście po ogarnięciu flusha. Spieniania mleka to dosłownie sekundy . Fajna opcja przyłącza wodnego oraz odprowadzania z tacki.w środku jak otworzyłem tak jak pisałem konkretnie zrobiony mało węży dużo rurek miedzi. Przyjemna opcja programowania guzików.  To tak z grubsza . Meritum takie że smak kawy po zmianie ekspresu na duży plus , aczkolwiek początek z hx był dla mnie ciężki.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #101 dnia: 19 Październik 2020, 19:23:00 »
Na początku produkcji Lelit zastosował plastikowe trójniki, które jak się okazało nie sprawdzają się najlepiej (przy wysokiej temperaturze i po upływie czasu) i nowej wersji ekspresu wymienił je na miedziane. Normalna kolej rzeczy przy tworzeniu nowego sprzętu (tak jak jak z samochodem) że stale się go ulepsza, wymieniając czy dokładając jakieś elementy.   
@Michał - czyli taka Mara X, która zeszła z taśmy w czerwcu tego roku nie powinna mieć tego typu problemów?
Nie powinna :) a w razie czego wszelkie inne problemy zawsze rozwiązujemy na korzyść klienta o czym przekonali się już niektórzy koledzy z forum :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #102 dnia: 19 Październik 2020, 19:31:26 »
Model mam Musica,  za długo nie użytkuje bo około 4 miesięcy,.....Meritum takie że smak kawy po zmianie ekspresu na duży plus , aczkolwiek początek z hx był dla mnie ciężki.

Czyli póki co z wbudowanego zbiornika korzystasz?
Jeśli smak kawy na duży plus to najważniejsze. O to  chodzi, żeby być zadowolonym z porannego espresso przygotowanego na własnym sprzęcie.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2020, 19:34:56 wysłana przez PiotrekBM »

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #103 dnia: 19 Październik 2020, 19:53:56 »
Model mam Musica,  za długo nie użytkuje bo około 4 miesięcy,.....Meritum takie że smak kawy po zmianie ekspresu na duży plus , aczkolwiek początek z hx był dla mnie ciężki.

Czyli póki co z wbudowanego zbiornika korzystasz?
Jeśli smak kawy na duży plus to najważniejsze. O to  chodzi, żeby być zadowolonym z porannego espresso przygotowanego na własnym sprzęcie.

Nie ,nie ja mam tą wersją do podłączenia bezpośrednio do wody. "Radoche " mam każdego ranka:)

Offline Faustmok

  • Wiadomości: 45
  • Młynek: Commandante
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #104 dnia: 19 Październik 2020, 20:33:24 »
Szukam, czytam
Czy posiadając mała kawiarnie można otworzyć z ekspresem jednogrupowym? Czy konieczne są dwie grupy? Małe miasto, ruch niewielki, czy jedna grupa sobie poradzi -mysle o modelu San Marco Pracs 95

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi