Autor Wątek: Co po życiu wypełnionym automatem??  (Przeczytany 15332 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Październik 2020, 16:31:21 »
Uwierzyłem @3DSK , że Lelit to badziewie
A ja nie uwierzyłem, bo nigdzie nie napisał co takiego strasznego z Lelitami które miał się działo :) Kiedyś pisał, że Lelit Bianca to bardzo dobry ekspres, potem zmienił zdanie ale nie napisał dlaczego:)

3DSK

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Październik 2020, 17:11:47 »
Niewierne Tomasze z Was :) Nie chce mi się zakładać wątku i wklejać zdjęć o tym co się stało z moim Leliitem, ani tego co zrobił z nim „serwis”. Zdjęcia mam , jak mi się będzie bardzo nudziło to trzasnę fotostory. Miałem Lelita i dla mnie to badziewie, jeszcze raz to powtórzę. Wypowiadam się tylko co do sprzętów, które miałem, mam. Na „papierze” ten Lelit ma lepsze parametry, Bianca też miała, ale „papier” kawy nie robi. W ciągu pół roku poszły na forum dwie Bianca, ja już mojej nie mam, to trzy, kropki sobie sami połączcie.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2020, 17:15:04 wysłana przez 3DSK »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Październik 2020, 17:42:20 »
@3DSK  wklej, pokaż, powiedz co się stało z ekspresem i jak zakończyła się sprawa. Czy sklep lub serwis nie spełnił Twoich oczekiwań co do wspomnianego sprzętu?
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Październik 2020, 18:03:30 »
 Ja bym zaufał na słowo @3DSK , bo jaki miałby interes, by oszukiwać i w błąd wprowadzać? Przecież to bez sensu. Gdy ktoś się na czymś sparzy, innym odradza. Ja podobnie z marką zegarków Casio. Swego czasu opisałem swe przygody z marką, ostrzegając innych, jednak o dziwo nikt nie dał wiary moim przygodom.
Unikajcie tej marki zegarków, dobrze radzę.


Wracając do tematu, mamy ekspres wybrany, potrzeba młynka. Czy koniecznie muszę wydawać tysiąc złotych? Jak rozumiem, w dobrym młynku chodzi o to, by pył nie powstawał.  Czy takie młynki zaczynają się od tej sumy? Ile muszę wydać i na na jaki model przeznaczyć pieniądze?


Szczerze? To już mnie głowa boli od tego szukania sprzętu. To ciężka praca. Chyba wolę wspinanie się na dziesiąte piętro na piechotę...

Chodzi mi o taki najbardziej sprawdzony młynek na forum. Dawno temu na martwym już forum kawowym caffe pregio doradzono mi zakup Nivony i to był strzał w dziesiątkę, bo się nie psuje

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Październik 2020, 18:21:11 »
Ja bym zaufał na słowo @3DSK
Ufaj komu chcesz, rady 3DSK w tym wątku były nie na temat, typu dual bojler do czarnych kaw itd  :picardpalm: Jak powiem nie kupuj nic od PSA bo to badziew to też będę wyrocznią w kwestiach jakości ich aut ?

Dobry młynek to równy przemiał, mało pylenia, mała retencja, funkcjonalność której potrzebujesz. Może waga, może timer, może mielenie bezpośrednie. Poczytaj ABC ze strony głównej, warto.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2020, 18:30:11 wysłana przez mlopus »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Październik 2020, 18:23:24 »
Wracając do tematu, mamy ekspres wybrany

Można się dowiedzieć który ?
Jeśli chodzi o młynek w okolicach 1000 zł to masz do wyboru ASCASO i-1 mini, Baratza Sette 30AP i za trochę więcej może Cunill. Przynajmniej na tę chwilę i jeśli mówimy o młynkach elektrycznych. Poniżej tej ceny to jeśli ma on służyć do espresso z ekspresu to raczej tylko używane młynki gastro. Mogę Ci zaoferować Macap MC5 za 800 zł.

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

3DSK

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Październik 2020, 19:29:30 »
Ufaj komu chcesz, rady 3DSK w tym wątku były nie na temat, typu dual bojler do czarnych kaw itd 
Autor wątku niejasno pisał czego oczekuje, obsługa również przez kobietę, kawy pite przez kobietę, a jak wiadomo kobiety w 99% piją mleczne kawy. Poleciłem coś co będzie łatwe w obsłudze , ekspres z przyciskami i shot timerem, dual bojler gdzie nie trzeba robić flushy, Profitec 300.  Lepszy byłyby Oscar II, ale ta maszyna już taka intuicyjna nie jest.
 Gdzie masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?
Americano, czarne kawy wyszły e takcie dalszej rozmowy.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Październik 2020, 19:32:29 »
Gdzie masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?
Absolutnie nie mam, umiem też ocenić bezwartościowe opinie bez argumentacji.

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 151
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Październik 2020, 19:40:08 »
@jarro rozumiem Twoje rozterki, też byłem w podobnej sytuacji z pięć lat temu. Miałem od kilku lat automat Nivona, który bardzo. ale to bardzo "leżał" mojej żonie ze względu na wygodę. Moja Nivona jednak po 3-4 lata używania zaczęła się domagać serwisu i pełnego czyszczenia (a więc i rozbierania) co tydzień, co zaczęło dokuczać na tyle żonie, że sama powiedziała, iż trzeba coś nowego. A jak nowe, to chciałem kolbę i tak zrobiłem. Jeszcze za radami z CaffePrego kupiłem młynek Ascaso i-1 mini oraz kolbę Ascaso Arc. Używam tego zestawu do tej pory codziennie.
Ale co było dla mnie zaskakujące na początku? - skok jakościowy między "espresso" z automatu, a espresso z kolby Arc. Przez kilka tygodni stał u mnie automat obok kolby i robiłem porównania na tej samej kawie. Dla mnie to był szok, jaka duża różnica na plus była za sprawą kolby! To jakby piło się zupełnie inne napoje - z kolby była i moc, i aromat, wrażenia jak z dobrej kawiarni. Bez żalu pozbyłem się więc Nivony, a żona nauczyła się mielić kawę i zaparzać w kolbowym.
Po kilku latach mogę się podpisać pod opiniami, że najważniejszy jest dobry młynek. Uważam, że mój zestaw to taki minimalny (kosztowo), który pozwala na zrobienie dobrego espresso. A za kilka lat, planując wymianę sprzętu (bo przecież kiedyś zacznie wykazywać efekty zużycia), przede wszystkim więcej wydam na młynek, niż na kolbę. Bo choć Aswcaso i-1 mini poprawnie, powtarzalnie mieli, to jest dość głośny i nie ma czasowej kontroli mielenia, a to byłoby wygodne.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Październik 2020, 19:43:55 »
jak wiadomo kobiety w 99% piją mleczne kawy.
Sporo lat już pracuje w kawiarni i  z doświadczenia nie zaryzykowałbym stwierdzenia ze nawet 60% kobiet pije kawy z mlekiem. Większość logicznych argumentów tez na to wskazuje np americano ma 0 kalorii, nie ma później wzdęć jak po mlecznych, mniej śmieci itd.
Także pełna zgoda z @mlopus
 „jak wiadomo posty 3DSK to w 99%...”
bezwartościowe opinie bez argumentacji.

« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2020, 19:49:12 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Październik 2020, 19:51:41 »
@piotrdab
Bardzo dziękuję za Twą propozycję, godna rozważenia.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2020, 19:54:03 wysłana przez jarrro »

3DSK

  • Gość
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Październik 2020, 19:53:32 »
Absolutnie nie mam, umiem też ocenić bezwartościowe opinie bez argumentacji.
No kto jak nie Ty, wespół w zespół ze Szczympkiem, wartościowe chłopaki  :lol2:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Październik 2020, 19:54:09 »
Doświadczenia można nie mieć, rozsądek w wygłaszaniu obiegowych opinii i umiar w głoszeniu prawd absolutnych, wypadało by.

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Październik 2020, 20:03:51 »
@Szczympek
Fajnie, że się pojawiłeś w tym wątku, jednak  Twoja wypowiedź odbiega merytorycznie od tematu, a służy tylko i wyłącznie poniżeniu innego użytkownika.
Na ulicy na przechodniów też plujesz?
Rzucasz kamieniami, bo miałeś zły dzień?
Napisz lepiej, co mam kupić, by wydać ciężko zarobione pieniądze, których mam niewiele.
Każdy ma prawo do wypowiadania się na forum od warunkiem, że nie obraża innych.
Stwierdzenie, że wszystkie wpisy jakiejś osoby są do d. to obrażanie bez powodu innych

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Co po życiu wypełnionym automatem??
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Październik 2020, 20:08:29 »
Ja bym zaufał na słowo @3DSK , bo jaki miałby interes, by oszukiwać i w błąd wprowadzać? Przecież to bez sensu. Gdy ktoś się na czymś sparzy, innym odradza.
No patrz, a są na tym forum agenci robiący antyreklamę dla zasady. Uważasz, że takim osobom warto wierzyć?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi