Autor Wątek: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS  (Przeczytany 11792 razy)

3DSK

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Październik 2020, 20:53:15 »
Nie bez powodu produkowana jest od 1961 roku i montowana w większości profesjonalnych ekspresów.
W sumie trudno znaleźć pro ekspres, który ma grupę e61.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Październik 2020, 20:55:08 »
Może trochę przesadzam, ktoś mnie naprostuje, ale jeśli mówimy nie o HX, to E61 to bardziej kwestia marketingowa dla mnie w ogóle nie kieorwałbym się tym parametrem.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1122
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Październik 2020, 23:17:25 »
Nie bez powodu produkowana jest od 1961 roku i montowana w większości profesjonalnych ekspresów.
W sumie trudno znaleźć pro ekspres, który ma grupę e61.

Oświeć mnie więc, które to ekspresy są "Pro" i dlaczego a które nie. Np FAEMA E61 Legend nie jest profesjonalnym gastronomicznym ekspresem?
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2020, 23:44:50 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Październik 2020, 13:25:51 »
Są już pierwsze oferty promocyjne w których Silvia Pro jest dostępna poniżej 6000zł, wychodzi dokładnie 5815,80zł :) @pawel890 skusisz się?

3DSK

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Październik 2020, 13:58:13 »
Oświeć mnie więc, które to ekspresy są "Pro" i dlaczego a które nie. Np FAEMA E61 Legend nie jest profesjonalnym gastronomicznym ekspresem?
Zostawię Cię w niewiedzy i ignorancji. Enjoy.

Patrząc czysto na parametry w kontekście ceny to Acs Minima przebija wszystko. Pytanie tylko jak z jakością samego ekspresu. Kiedyś interesowałem się innym modelem tej firmy Acs Vesuvius, opinie miał bardzo dobre, w środku wykonany porządnie. O naprawę Acs bym się nie martwił, poza fikuśna obudową to są wszystko części z „włoskiego wiadra”.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Październik 2020, 16:46:31 »
@skansen Chyba jak już mam kupic to profitec pro 300. Może za rok albo dwa. :)
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Październik 2020, 11:12:58 »
które to ekspresy są "Pro" i dlaczego a które nie. Np FAEMA E61 Legend nie jest profesjonalnym gastronomicznym ekspresem?
W nowo projektowanych ekspresach gastronomicznych nie ma już przeważnie grupy E61 tylko autorskie grupy lub modyfikacje E61. E61 w kawiarni spotyka się coraz rzadziej.

Może trochę przesadzam, ktoś mnie naprostuje, ale jeśli mówimy nie o HX, to E61 to bardziej kwestia marketingowa dla mnie w ogóle nie kieorwałbym się tym parametrem.
E61 to po prostu klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Sporo "dużych domowych DB" ma właśnie rotę i E61, takie rozwiązanie się przyjęło. Są oczywiście maszyny bez E61 (La Spaziale Vivaldi II S1, LM LM itp). Opracowanie innego rozwiązania jest kosztowne a E61 jest dostępna od ręki "na półce".
W ostatnim czasie E61 dostała "drugie życie" dzięki możliwości profilowania.
E61 ma swoje zalety i mówi do nas "pogłoski o mojej śmierci są przedwczesne"...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1122
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Październik 2020, 19:36:23 »
które to ekspresy są "Pro" i dlaczego a które nie. Np FAEMA E61 Legend nie jest profesjonalnym gastronomicznym ekspresem?
W nowo projektowanych ekspresach gastronomicznych nie ma już przeważnie grupy E61 tylko autorskie grupy lub modyfikacje E61. E61 w kawiarni spotyka się coraz rzadziej.

Może trochę przesadzam, ktoś mnie naprostuje, ale jeśli mówimy nie o HX, to E61 to bardziej kwestia marketingowa dla mnie w ogóle nie kieorwałbym się tym parametrem.
E61 to po prostu klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Sporo "dużych domowych DB" ma właśnie rotę i E61, takie rozwiązanie się przyjęło. Są oczywiście maszyny bez E61 (La Spaziale Vivaldi II S1, LM LM itp). Opracowanie innego rozwiązania jest kosztowne a E61 jest dostępna od ręki "na półce".
W ostatnim czasie E61 dostała "drugie życie" dzięki możliwości profilowania.
E61 ma swoje zalety i mówi do nas "pogłoski o mojej śmierci są przedwczesne"...

Zgadzam się, świat nie stoi w miejscu, producenci mają swoje grupy. Zastanawiam się, czy nie z chęci oszczędności  ;)  E61 to 4,5 kg mosiądzu przeważnie. :D
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Styczeń 2021, 17:13:16 »
Silvia PRO wygląda coraz ciekawiej - z pomiarów wynika stabilność temperaturowa +/-0,6F, więcej na https://www.silviaprousa.com/blog-archive/thermal-stability
Silvia+Pro+WBC+6-30.jpg
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2021, 17:19:54 wysłana przez skansen »

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Styczeń 2021, 01:37:06 »
Chyba jak już mam kupic to profitec pro 300

Co przemawia za Profitec PRO 300, a co za Rancilio Silvia PRO?

Jak dla mnie:

Profitec PRO 300
+ dysza pary "cool touch"
+ większa tacka ociekacza
+ manometr ciśnienia boilera pary
+ bardziej niezawodny system wykrywania wody w zbiorniku

Rancilio Silvia PRO
+ większy boiler pary
+ układ PID dla boilera pary
+ dwie pompy (dopełnianie boilera pary nie wpływa na trwającą ekstrakcję)
+ automatyczne programy czyszczenia i opróżniania boilerów

Co dodacie?

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Styczeń 2021, 11:16:25 »
W Pro 300 grzałki w obu bojlerach mogą pracować jednocześnie. W Silvia Pro bojlery pracują naprzemiennie. Dzięki temu Pro 300 szybciej się nagrzeje. W tej kategorii jest rekordzistą w swojej klasie wspólnie z Sage Dual Boiler. To spora zaleta dla osób które nie chcą korzystać z inteligentnych wtyczek. Może to też dawać przewagę Pro300 przy jednoczesnej ekstrakcji kawy i pienieniu mleka, ale większy bojler w Silvii może to częściowo niwelować...   

Silvia powinna być bardziej stabilna niż Pro 300.

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Styczeń 2021, 11:20:28 »
W Silvia Pro bojlery pracują naprzemiennie.
Czy to sprawdzona informacja z modeli europejskich? Na pewno tak się dzieje w amerykańskich 15-Amperowych egzemplarzach, czyli tych, o których najczęściej słyszymy w recenzjach WLL, Clive Coffee, itd.

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Styczeń 2021, 11:57:03 »
Dla europejskiej Silvii producent podaje Total power 1100 (220–240V~, 50-60 Hz)W, jest to wartość na poziomie mocy grzałki w bojlerze kawowym.

Z fajnych rzeczy - w Silvia Pro można (nareszcie!) wydłużyć czas przejścia w tryb stand by z 30 do 120 minut. Można też ustawić timer który po zadanym czasie włączy automatycznie ekspres - ustawia się ilość godzin za ile to ma nastąpić...

skansen

  • Gość
Silvia PRO X - nowa dwubojlerowa wersja z manometrem i preinfuzją
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Październik 2021, 21:51:10 »
Inżynierowie Rancilio nie spoczęli na laurach. Do oferty dołącza kolejna wersja - Silvia PRO X.
Jest to rozwiniecie dwubojlerowej Silvia Pro którą w wersji PRO X wzbogacono o manometr bojlera kawowego i preinfuzję regulowaną w zakresie 0-6 sekund.
Różnice w wyglądzie są minimalne - poniżej zrzut z katalogu.
silvia.jpg

« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2021, 21:54:44 wysłana przez skansen »

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Rancilio Silvia PRO -dwubojlerowe wcielenie kultowego RS
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Październik 2021, 22:02:42 »
Preinfuzja zależna jedynie od czasu? To pewnie zostało zaimplementowane oprogramowaniem. Czy może jest nowy sterownik?

Jak jest tutaj ktoś, kto serwisuje te maszyny, chętnie zgłoszę się na przeszczep sterownika albo wgranie nowego firmware'a. Silvia Pro na gwarancji, ale co tam ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi