Autor Wątek: Lelit Elizabeth - recenzja  (Przeczytany 69940 razy)

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #345 dnia: 10 Marzec 2023, 09:08:54 »
Ja bym spuścił jednak spuścił wodę 

Jest sposób na spuszczenie całej wody, z obu bojlerów?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #346 dnia: 10 Marzec 2023, 20:45:48 »
Z parowego przez wylewkę gorącej wody przy nagrzanym ekspresie.
Czy kawowy ma zawór w dnie bojlera to nie wiem, musisz zerknąć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #347 dnia: 16 Czerwiec 2023, 13:49:02 »
Kolejny update. Moja Elizabeth była w serwisie i uszczelnili co ciekło (sensor na bojlerze pary). Zawór pary znów zaczął cieknąć (po ok 8 miesiącach). Lelit Care poprosił abym go wyczyścił i trochę to pomogło. Maszyna ma teraz 18 miesięcy i na ekranie widać już początki wypalenia (część napisów jest wyblakła a część jasna). Fabryka napisała, że mam za dużo godzin dziennie włączoną maszynę i to moja wina a oni nic na to nie poradzą. Nie wiem czy bym jeszcze raz zdecydował się na maszynę Lelit...  :(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #348 dnia: 16 Czerwiec 2023, 15:36:54 »
Maszyna ma teraz 18 miesięcy i na ekranie widać już początki wypalenia (część napisów jest wyblakła a część jasna). Fabryka napisała, że mam za dużo godzin dziennie włączoną maszynę i to moja wina a oni nic na to nie poradzą.
To ile godzin dziennie non stop masz włączony ekspres?
》tertium non datur《

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #349 dnia: 16 Czerwiec 2023, 17:43:33 »
Na dzień dzisiejszy to 4h rano i 2h wieczorem. Wg nich to za długo...

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #350 dnia: 16 Czerwiec 2023, 17:52:19 »
@kfiatos ale kiszka, to nawet nie jest śmieszne.
Wyliczyli, że powinien być właczony po 4h, żeby starczył na 2 lata gwarancji?

Na redicie jest chyba zalożony temat, ale nie mam konta.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #351 dnia: 18 Czerwiec 2023, 11:36:51 »
Może rękojmia? Nie kojarzę jakichkolwiek zapisów tego typu w instrukcjach Lelitów, a mam 2.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #352 dnia: 18 Czerwiec 2023, 11:43:54 »
Czy ktoś mi może podpowiedzieć gdzie kupić wąż sylikonowy do Elisabeth ten, który wychodzi z OPV, uszkodził mi się przy regulacji -musiałem skrócić i jest nieco za bardzo napięty, chciałbym dociąć dłuższy i wymienic na nowy :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #353 dnia: 18 Czerwiec 2023, 11:56:34 »
Mamy takie wężyki docinane z metra. Podaj mi na priv lub e-mail średnicę wewnętrzną, zewnętrzną i długość. Jeśli te co mamy będą pasowały to dotniemy i wyślemy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #354 dnia: 18 Czerwiec 2023, 14:31:47 »
Czy ktoś mi może podpowiedzieć gdzie kupić wąż sylikonowy do Elisabeth ten, który wychodzi z OPV, uszkodził mi się przy regulacji -musiałem skrócić i jest nieco za bardzo napięty, chciałbym dociąć dłuższy i wymienic na nowy :)


Cześć!
Ostatnio regulowałem zawór OPV w Grace, bo fabrycznie tam jest na ślepym sitku prawie 12 barów… i przy okazji zauważałem, że te wężyki (2w1), które ostatecznie lądują w zbiorniku z wodą w postaci pojedynczej rurki, są po 3 latach w średnim stanie. Zamówiłem na Allegro: https://allegro.pl/oferta/wezyk-silikonowy-9-6-destylator-bimber-waz-6305800684
To jest ten sam silikonowy wężyk - organoleptycznie niczym się nie różni. Dociąłem, zamontowałem, śmiga.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #355 dnia: 27 Czerwiec 2023, 11:18:33 »
Może rękojmia? Nie kojarzę jakichkolwiek zapisów tego typu w instrukcjach Lelitów, a mam 2.
W instrukcji jest tylko napisane że ekspres jest przeznaczony do domowego użytku. Wynika z tego, że mam sobie sam wywnioskować ile to godzin dziennie. Miałem wyłączony tryb standby bo lubię jak filiżanki są gorące ale na razie go włączyłem i testuję. Nie wiem jak załatwiać sprawy z tytułu rękojmi. Przyjaciele kawy przestali odpisywać na maile więc muszę do nich zadzwonić albo pojechać z maszyną :( Ten gówniany zawór pary znów cieknie (czyściłem tydzień temu) więc czeka mnie kolejna wymiana trzpienia (1 na rok).
Już nawet zacząłem się rozglądać za inną maszyną ale nie ma co kupić. Jeśli nie chcę E61 to zostaje mi tylko LM Micra...

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #356 dnia: 27 Czerwiec 2023, 11:20:51 »
Czy macie na swoich Elizabeth położone jakieś pokrycie aby cup holder się nie rysował od filiżanek? Dajcie fotki albo linki co mogę kupić co będzie chronić metal ale nie izolować termicznie. Teraz mam rodzaj ścierki ale ani to ładne ani nie przewodzi temperatury

Offline simonides

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Rancilio Silvia Pro X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #357 dnia: 27 Czerwiec 2023, 12:09:28 »
Może rękojmia? Nie kojarzę jakichkolwiek zapisów tego typu w instrukcjach Lelitów, a mam 2.
W instrukcji jest tylko napisane że ekspres jest przeznaczony do domowego użytku. Wynika z tego, że mam sobie sam wywnioskować ile to godzin dziennie. Miałem wyłączony tryb standby bo lubię jak filiżanki są gorące ale na razie go włączyłem i testuję. Nie wiem jak załatwiać sprawy z tytułu rękojmi. Przyjaciele kawy przestali odpisywać na maile więc muszę do nich zadzwonić albo pojechać z maszyną :( Ten gówniany zawór pary znów cieknie (czyściłem tydzień temu) więc czeka mnie kolejna wymiana trzpienia (1 na rok).
Już nawet zacząłem się rozglądać za inną maszyną ale nie ma co kupić. Jeśli nie chcę E61 to zostaje mi tylko LM Micra...

To mnie też irytowało w Lelicie, zawór pary. Zawsze możesz zmienić na Rancilio Silvia Pro  :)

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #358 dnia: 27 Czerwiec 2023, 12:24:14 »
To mnie też irytowało w Lelicie, zawór pary. Zawsze możesz zmienić na Rancilio Silvia Pro 
Nie no nie przeżyłbym tego wyglądu (subiektywnie). Już prędzej Ascaso jakieś

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1625
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Odpowiedź #359 dnia: 27 Czerwiec 2023, 12:42:04 »
Kiedyś kładłem papierowy ręcznik. Też nie jest gustowny ale spełniał swoje zadanie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi