Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164407 razy)

Offline premium Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #705 dnia: 02 Kwiecień 2022, 14:32:06 »
Cześć,
moja Bianca od wczoraj nieustannie delikatnie syczy, po osiągnięciu przez bojler pary docelowego ciśnienia i temperatury.
Wygląda, jakby jakiś zawór nie trzymał ciśnienia... Jeszcze jej nie otwierałem, może macie jakieś pomysły / wskazówki?

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #706 dnia: 02 Kwiecień 2022, 14:34:35 »
Otwórz sobie obudowę, zajrzyj do środka i znajdź ten syczący zaworek. Możesz go oczyścić, odkamienić w kwasku cytrynowym i nasmarować uszczelkę czymś jadalnym. Warto kupić sobie parę zapasowych na przyszłość.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #707 dnia: 02 Kwiecień 2022, 14:40:55 »
Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale w kontekście ostatnich i wcześniejszych problematycznych komentarzy użytkowników Bianki, to tytuł wątku znacznie odbiega od stanu faktycznego  :taktak:
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #708 dnia: 02 Kwiecień 2022, 15:38:52 »
Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale w kontekście ostatnich i wcześniejszych problematycznych komentarzy użytkowników Bianki, to tytuł wątku znacznie odbiega od stanu faktycznego  :taktak:
Dobre :):),jakoś dziwnie zbiegło się to z przejęciem Lelita przez Brevilla:):)

Offline premium Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #709 dnia: 02 Kwiecień 2022, 15:39:55 »
Otwórz sobie obudowę, zajrzyj do środka i znajdź ten syczący zaworek. Możesz go oczyścić, odkamienić w kwasku cytrynowym i nasmarować uszczelkę czymś jadalnym. Warto kupić sobie parę zapasowych na przyszłość.

Dzięki za odpowiedź. Taki był plan, choć machina jest z końca 2021 roku i pracuje podłączona przez filtr Brita Purity C Quell ST, więc miałem nadzieję, że kamień tak szybko nie nadejdzie...

Nie chcę być za bardzo złośliwy, ale w kontekście ostatnich i wcześniejszych problematycznych komentarzy użytkowników Bianki, to tytuł wątku znacznie odbiega od stanu faktycznego  :taktak:
U mnie do tej pory sprawuje się doskonale, a ten drobiazg, mam nadzieję, to nic poważnego.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #710 dnia: 02 Kwiecień 2022, 19:04:14 »
Dobre ,jakoś dziwnie zbiegło się to z przejęciem Lelita przez Brevilla:
Nie... już wcześniej były komedie, ale teraz po przejęciu, oby nie było jeszcze gorzej, bo ekspres ogólnie ciekawy.
》tertium non datur《

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #711 dnia: 03 Kwiecień 2022, 08:19:42 »
Ekspres jest dość skomplikowaną konstrukcja ma wiele elementów i zawsze jakiś element może nawalić. Niestety w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niezawodnych bo wszystko jest obliczane pod katem kosztów produkcyjnych.
Ja otrzymałem informacje od lelit care, że uszkodzony jest sam manometr albo rurki do niego doprowadzające. Osobiście stawiam na manometr. U mnie w pracy manometry pary mimo ze made in germany potrafią paść po dosłownie jednym dniu od zamontowania, więc mnie to nie dziwi😃 Co nie oznacza, że jest to ekspres źle zaprojektowany czy wykonany ze słabych komponentów. Tak się po prostu dzieje. Mimo wszystko nie mogę o nim złego słowa powiedziec bo kawę robi naprawdę kozacką👍 Będę musiał teraz według rady od lelita skontaktować się z Konesso jako gwarantem w celu usunięcia problemu. Najgorsze jak bedzie konieczność odesłania ekspresu bo to dość skomplikowana operacja😬
Może @Michał coś poradzi w tej sprawie?😉

„Hello Emil, thank you for sharing with us your videos. What we can understand, the manometer is blocked therefore it could be necessary to replace or the 2 capillaries (mc526) or the manometer (mc593). Therefore we kindly ask you to contact your reseller, report him the issue and follow his indication. As you surely know, the reseller is in charge of the warranty and after sale issue. We remain at your complete disposal for any issue, thanks and best regards.”

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #712 dnia: 03 Kwiecień 2022, 08:40:56 »
Ekspres jest dość skomplikowaną konstrukcja ma wiele elementów i zawsze jakiś element może nawalić.
To nie jest wytłumaczenie.

Niestety w dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niezawodnych, bo wszystko jest obliczane pod katem kosztów produkcyjnych.
Tak nie powinno być.
》tertium non datur《

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #713 dnia: 03 Kwiecień 2022, 09:58:53 »
Tak bywa. Zaworek antydepresyjny, uszczelki trzeba wymieniać co jakiś czas. Ale to i tak pestka wobec samej grupy z dźwigienką i jej mechanizmów.


Offline tegespl

    • Teges Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 60
    • Teges
  • Ekspres: Quick Mill, Elektra, Profitec, ECM
  • Młynek: Quick Mill, Elektra, Profitec, ECM
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #714 dnia: 03 Kwiecień 2022, 11:09:48 »
Wylej wodę z bojlera, do zera, aż pompa zasśię i wtedy ustaw PID na 127 stopni i poczekaj, aż się napełni i nagrzeje.

Offline premium Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Fiorenzato F64E
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #715 dnia: 03 Kwiecień 2022, 13:45:52 »
Bianca jest zrobiona naprawdę z wysokiej jakości elementów i w podobnym budżecie ciężko jest znaleźć ekspres E61, który jednocześnie:
- byłby dwubojlerowcem (oba bojlery wykonane ze stali nierdzewnej, oba w otulinie termicznej),
- posiadałby rota pompę i może zostać podłączony do sieci lub pracować ze zbiornika (zbiornik zewnętrzny),
- posiadałby PID (możliwość ustawienia temperatury dla każdego bojlera),
- posiadałby możliwość sterowania preinfuzją z poziomu programu,
- posiadałby elementy manipulacyjne wykonane z naturalnego drewna,
- którego obudowa wykonana byłaby ze stali nierdzewnej w gatunku AISI 304,
- posiadałby system profilowania ciśnienie w grupie,
- posiadałby manometr na grupie.

U mnie, po otwarciu obudowy, okazało się, że była poluzowana nakrętka za zaworem pary. Dokręcenie rozwiązało problem.
Dodam, że reakcja serwisu również błyskawiczna, napisałem wczoraj maila na care@... i od razu dostałem odpowiedź z prośbą o przesłanie zdjęcia etykiety i nagranie filmiku. Ale zdążyłem już sam "naprawić".

20220403_125547.png
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 13:54:44 wysłana przez premium »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #716 dnia: 03 Kwiecień 2022, 14:14:58 »
Nikt nie zaprzecza, że ekspres jest niefajny.

po otwarciu obudowy, okazało się, że była poluzowana nakrętka za zaworem pary.
No właśnie.
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #717 dnia: 03 Kwiecień 2022, 16:12:48 »
Dobre ,jakoś dziwnie zbiegło się to z przejęciem Lelita przez Brevilla:
Nie... już wcześniej były komedie, ale teraz po przejęciu, oby nie było jeszcze gorzej, bo ekspres ogólnie ciekawy.


Wiem to był  taki sarkastyczny komentarz :):)zasadniczo może być tylko gorzej :):)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #718 dnia: 03 Kwiecień 2022, 16:18:23 »
Bianca jest zrobiona naprawdę z wysokiej jakości elementów i w podobnym budżecie ciężko jest znaleźć ekspres E61, który jednocześnie:
- byłby dwubojlerowcem (oba bojlery wykonane ze stali nierdzewnej, oba w otulinie termicznej),
- posiadałby rota pompę i może zostać podłączony do sieci lub pracować ze zbiornika (zbiornik zewnętrzny),
- posiadałby PID (możliwość ustawienia temperatury dla każdego bojlera),
- posiadałby możliwość sterowania preinfuzją z poziomu programu,
- posiadałby elementy manipulacyjne wykonane z naturalnego drewna,
- którego obudowa wykonana byłaby ze stali nierdzewnej w gatunku AISI 304,
- posiadałby system profilowania ciśnienie w grupie,
- posiadałby manometr na grupie.

U mnie, po otwarciu obudowy, okazało się, że była poluzowana nakrętka za zaworem pary. Dokręcenie rozwiązało problem.
Dodam, że reakcja serwisu również błyskawiczna, napisałem wczoraj maila na care@... i od razu dostałem odpowiedź z prośbą o przesłanie zdjęcia etykiety i nagranie filmiku. Ale zdążyłem już sam "naprawić".

 [ Invalid Attachment ]

No właśnie…….

Bianka niczym szczególnym od innych ekspresów 2B w cenie 9-11 tys się nie wyróżnia.
Jedyną konkretną różnicą jest profilowanie. Więc bez przesady.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #719 dnia: 03 Kwiecień 2022, 16:34:13 »
w podobnym budżecie ciężko jest znaleźć ekspres E61, który jednocześnie

Z fajnych, istotnych rzeczy Bianca ma jeszcze "plecak" ze zbiornikiem wody ułatwiający aranżacje-można go umieścić na dowolnym z boków lub z tyłu ekspresu. Po podłączeniu do wody można go całkiem odmontować i wtedy ekspres zajmuje mniej miejsca.

Z drobnych rzeczy podoba mi się jak rozwiązano tackę odciekową. Na górze są pręty - wolę je niż blachę. Jej dno jest wyprofilowane do środka. Woda łatwiej dzięki temu spływa do odcieku i dalej do kanalizacji.

Bianca tacka (2).jpg Bianca tacka (1).jpg
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 17:01:54 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi