Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163440 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #540 dnia: 20 Styczeń 2022, 15:11:23 »
ocd

Tu jest rzetelnie zrobiony test ocd, jego wyniki przeczą twojej subiektywnej opinii.
https://www.coffeedesk.pl/blog/ocd-dystrybutor-espresso-test/
Hahahahahahahha 😂😂😂😂😂
Coffeedesk i rzetelny test - wybierz jedno. Przecież oni to sprzedają! Wiec musi być fantastyczne. Ludzie…
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #541 dnia: 20 Styczeń 2022, 16:45:53 »
Coffeedesk i rzetelny test - wybierz jedno. Przecież oni to sprzedają! Wiec musi być fantastyczne. Ludzie…

Mam wrażenie że nie przeczytałeś wyników testu ;) bo wcale nie jest fantastycznie.
Co prawda autor nie był wystarczająco uczynny żeby zamieścić opracowanie statystyczne swoich wyników, ale na pierwszy rzut oka widać że OCD obniża ekstrakcję. Żeby nie być gołosłownym zrobiłem cyferki za autora (dla ostatniego testu) i wyszło, że jest istotny statystycznie niższy poziom ekstrakcji przy użyciu OCD.
Średnia 18,629 17,457
Wariancja 0,295698889 0,160912222
t Stat 5,484718897
P(T<=t) jednostronny 2,01354E-05
Test T jednostronny 1,739606726
P(T<=t) dwustronny 4,02708E-05
Test t dwustronny 2,109815578

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #542 dnia: 20 Styczeń 2022, 16:55:19 »
Myślę, że chodzi głównie o to:

"Wnioskiem ogólnym, jaki mogę przedstawić w tym wpisie jest to, że OCD jest świetnym urządzeniem, jeśli mamy duży ruch, bardzo się nam spieszy, a zależy nam na dużej powtarzalności naszego espresso."

Jest to bardzo specyficzna metoda wnioskowania biorąc pod uwagę to, co wrzuciłeś + zauważając, że odchylenie standardowe EY% było większe dla OCD.  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2022, 16:58:18 wysłana przez arob »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #543 dnia: 20 Styczeń 2022, 17:07:47 »
odchylenie standardowe EY% było większe dla OCD

Nie no, jak, bez 0,519 a z 0,381.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #544 dnia: 20 Styczeń 2022, 17:15:14 »
Mea culpa, spojrzałem tylko na dwie pierwsze tabele. W każdym razie nadal te 789 zł wolę wydać na kawę. :) Adminowi proponuję przenieść dyskusję do jakiegoś osobnego wątku, bo temat jest jednak o Biance.


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #545 dnia: 20 Styczeń 2022, 17:46:13 »
Myślę, że chodzi głównie o to:

"Wnioskiem ogólnym, jaki mogę przedstawić w tym wpisie jest to, że OCD jest świetnym urządzeniem, jeśli mamy duży ruch, bardzo się nam spieszy, a zależy nam na dużej powtarzalności naszego espresso."

Jest to bardzo specyficzna metoda wnioskowania biorąc pod uwagę to, co wrzuciłeś + zauważając, że odchylenie standardowe EY% było większe dla OCD.  ;)

To zdumiewające, ze każde zdanie z zacytowanego fragmentu jest nieprawdziwe.
OCD nie jest świetnym urządzeniem, bo przyczynia wie do mikrokanalowania, ubijając tylko powierzchnie kawy.
Jeśli mamy duży ruch to  ocd jest wrzodem na pupci, bo stara kawa wchodzi w zakamarki i puste przestrzenie miedzy obudowa a dolnym „pierścieniem”. Wiec trzeba je regularnie czyścić. Plus wystarczy kropla wody na ocd i shot zrujnowany.
Jw, przez małe kanały espresso może i wyglada dobrze, ale nie jest powtarzalne. Przynamniej nie tak bardzo jak z WDT.

Z drugiej strony czego się spodziewać po CD kiedy w swoich recenzjach piszą ze Hario Skerton to król młynków ręcznych, zapewniajacy doskonały przemiał 😂
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #546 dnia: 20 Styczeń 2022, 23:39:55 »
Na zachodnich forach temat wałkowany wiele razy OCD wpływa na TDS ekstrakcji w sposób ewidentny -obniża,co nie jest pożądanym efektem .
Natomiast można założyć ze w jakiś specyficznych okolicznościach i określonej konfiguracji sprzętowej konkretny model OCD może wpłynąć na ekstrakcję pozytywnie :):), zbyt duża ilość zmiennych żeby przeprowadzić takie testy..

Offline darellus Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: Kinu M47
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #547 dnia: 21 Styczeń 2022, 18:37:39 »
Kolejny głos w sprawie WDT: youtube.com/watch?v=YqHgUfe7vRE

Stosuję WDT i uważam że świetnie się sprawdza, choćby do eliminacji kanałowania. Przy czym, na podstawie mojego doświadczenia, im cieńsze igły tym lepiej.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #548 dnia: 24 Styczeń 2022, 18:15:38 »
Wróćmy jednak do oryginalnego tematu czyli Bianki :)
Ponieważ odliczam już dni do momentu w którym Włosi skończą składać moją, wyślą ją do Konesso, a Konesso do mnie, to chciałbym zapytać.
Przeczytałem dokładnie recenzję Dave'a i wątek tutaj, oraz prawie przebrnąłem przez 160+ stron na HB.
I teraz, z tych dyskusji wiem, że po otrzymaniu machiny:
- regulujemy przepływ na wiośle tak żeby na lewo był zamknięty
- regulujemy offset sprawdzając przy jakim ustawieniu z grupy leci wrzątek
Te dwa są dla mnie jasne i chcę je zrobić.
Niejasnym pozostaje dla mnie regulacja ciśnienia. Machina fabrycznie przychodzi z 10-11 barami na pompie i ok 11-12 na grupie (różnica ok 1bara tłumaczona jest temperaturą). Niektórzy zostawiają jak jest, inni radzą zmniejszyć na grupie do 10, a jeszcze inni do 9 (a jednostki nawet do 8-7). Rozumiem, że nie jest to aż tak ważne jak się ma wiosło, bo można sobie zmniejszyć w dowolnej chwili, jednak wydaje mi się, że najwygodniejszym dla mnie workflow byłoby - nie chcę się bawić w profilowanie tylko chcę szybkiego standardowego szota na 9 - to wiosło na maxa w prawo i jedziemy. Część ludzi mówi że warto mieć możliwość skoczenia do tych 11-12 żeby profilować nie tylko w zakresie do 9, ale też i powyżej. Jak u Was? Korzystacie z takich wysokich ciśnień? Wyregulowaliście na 9 czy nie?

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #549 dnia: 24 Styczeń 2022, 20:32:25 »
ocd

Tu jest rzetelnie zrobiony test ocd, jego wyniki przeczą twojej subiektywnej opinii.
https://www.coffeedesk.pl/blog/ocd-dystrybutor-espresso-test/
Hahahahahahahha 😂😂😂😂😂
Coffeedesk i rzetelny test - wybierz jedno. Przecież oni to sprzedają! Wiec musi być fantastyczne. Ludzie…


Ty też sprzedajesz kawę w kawiarni, więc  tym bardziej musi być fantastycznie.  Przypomnę  ci co napisałeś:  "Teraz wiem, że tylko WDT daje efekty. Zero kanałowania, powtarzalność niesamowita. I pisząc to mam na myśli zrobienie setek tysięcy szotów w kawiarni".

Coffeedesk przynajmniej ma jakąś metodologie, ty  wyłącznie subiektywną opinię na podstawie tego co sprzedajesz.  Bo  oczywiście każdy klient podchodzi do ciebie mówiąc: espresso  boskie, dzięki WDT. :taktak:


Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #550 dnia: 24 Styczeń 2022, 21:08:21 »
o zdumiewające, ze każde zdanie z zacytowanego fragmentu jest nieprawdziwe.
OCD nie jest świetnym urządzeniem, bo przyczynia wie do mikrokanalowania, ubijając tylko powierzchnie kawy.

Moim zdaniem jest inaczej. Przy pomocy OCD wyrównujesz (wystarczy jedna sekunda)  po czym  używasz tempera, już bez obawy o wypoziomowanie kawy w PF-ie koncentrując się  na właściwym nacisku.

" bo stara kawa wchodzi w zakamarki i puste przestrzenie miedzy obudowa a dolnym „pierścieniem”. Wiec trzeba je regularnie czyścić".

To nie dramat, czyścisz firmową szmatką dołączona do OCD (lub pędzelkiem  ―  ja tak robię).  W tej branży dobrze mieć nawyki czyszczenia, i nie ma co na to narzekać,  bo kawa łatwo wchłania obce zapachy.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #551 dnia: 24 Styczeń 2022, 21:19:07 »
Co  filmik powie o smaku kawy? Moim zdaniem nic.
Twoim - zgadzam się.

I ja się z  tym zgadzam co i ty, czyli z moim zdaniem, że  nic nie daje.  :) Kiedyś oglądałem ładny filmik z hali wypełnionej  maszynami wysokiej klasy. Kawa  z wylewki lała się  gęsta i tłusta, ale degustatorzy trochę  się skrzywili. Możliwe że pijają rozpuszczalną i po prostu  nie nawykli. [emoji38]

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #552 dnia: 07 Luty 2022, 10:50:22 »
co do OCD i wypoziomowania , bardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się tamper z takimi funkcjami to daje nam stabilne TDS i zawsze taka samą sile docisku jak i uważany za najważniejszy element tampingu poziom :):)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #553 dnia: 07 Luty 2022, 14:49:39 »


o zdumiewające, ze każde zdanie z zacytowanego fragmentu jest nieprawdziwe.
OCD nie jest świetnym urządzeniem, bo przyczynia wie do mikrokanalowania, ubijając tylko powierzchnie kawy.

Moim zdaniem jest inaczej. Przy pomocy OCD wyrównujesz (wystarczy jedna sekunda)  po czym  używasz tempera, już bez obawy o wypoziomowanie kawy w PF-ie koncentrując się  na właściwym nacisku.

" bo stara kawa wchodzi w zakamarki i puste przestrzenie miedzy obudowa a dolnym „pierścieniem”. Wiec trzeba je regularnie czyścić".

To nie dramat, czyścisz firmową szmatką dołączona do OCD (lub pędzelkiem  ―  ja tak robię).  W tej branży dobrze mieć nawyki czyszczenia, i nie ma co na to narzekać,  bo kawa łatwo wchłania obce zapachy.

twoim zdaniem? Nie ma to jak metodologia oparta na… niczym.

Tu fajny filmik o ocd -

Tu artykuł ktory zgadza się z Socratic, z moim doświadczeniem i nawet reklamą coffeedesku
https://towardsdatascience.com/ocd-tools-dont-work-for-espresso-5b2f988af495

Odpuść, brak Ci jakiegokolwiek argumentu, włącznie z doświadczeniem i czytaniem ze zrozumieniem (reklama produktu z CD która zamieściłeś, a potwierdza ze ocd nie robi dobrej roboty)


WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #554 dnia: 07 Luty 2022, 16:17:41 »
To chyba nie jest tematem tego wątku?  Adminie !!!!!     :ogien:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi