Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163248 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1020 dnia: 13 Luty 2023, 11:26:47 »
Takie pytanie, gdzie kupujecie molykote? Widzę że niby ten sam smar, a jakoś rozbieżność cenowa w sklepach ogromna :mhh:

Ostatnio do swojego kupiłem tutaj w wygodnej tubce.
https://allegro.pl/oferta/molykote-smar-111-silikonowy-smar-compound-10g-13198201799

Dobrałem cleaner do roweru co by było na smart wysyłkę :)
Taka tubka 10g na długo starcza? Czy może bardziej się opłaca od razu tubkę na 100 gr. kupić?

Offline Hakuri Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Hoop Ceado / V60 / MaraX
  • Młynek: TIMEMORE C3 PRO / Niche Zero / Fiorenzato F64 Evo V2
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1021 dnia: 13 Luty 2023, 12:16:05 »
Chyba szkoda brać od razu 100 mało się tego zużywa.
Z ciekawości zwarzę następnym razem ile zeszło :)

Offline Matius22

  • Wiadomości: 452
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1022 dnia: 13 Luty 2023, 13:05:07 »
@Hakuri Ten link co wysłałem także w tubce, możesz wziąć jedna/dwie sztuki i nic nie trzeba dobierać bo dostawa gratis :)

@Psyche wzielem dwie, pewnie będzie na wieczność
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1023 dnia: 21 Luty 2023, 09:10:45 »
Jakie są wymiary , bojlera parowego w Biance v3? Zastanawiam się da się podmienić łatwo bojler w Elizabeth
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2023, 09:31:07 wysłana przez kawazkolby86 »

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1024 dnia: 21 Luty 2023, 09:25:20 »
1,5 litra

Offline 7black4

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Eureka Stark
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1025 dnia: 05 Marzec 2023, 19:58:23 »
Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego może nie działać dysza spieniania mleka? Usterka czy coś innego to może być? Wrzątek leci normalnie, ekspres rozgrzany, wody full. Po odkręceniu pokrętła nawet na maksimum zero reakcji :(
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2023, 20:01:59 wysłana przez 7black4 »

Offline Matius22

  • Wiadomości: 452
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1026 dnia: 05 Marzec 2023, 20:04:36 »
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to czy na pewno działa „odkręcanie”? To jedyne co tam trzyma, a raczej ciężko aby się „zatkało”. Zdejmij srebrna zatyczkę i sprawdź czy kurek odciąga ten „dzyndzel”. Ja jak składałem wylewkę gorącej wody to zrobiłem to odwrotnie i się dziwiłem „czemu to nie działa” 😂. Więcej pomysłów na pewno będzie miał @skansen.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline 7black4

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Eureka Stark
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1027 dnia: 05 Marzec 2023, 20:14:20 »
@Matius22 jednak się zatkało, żona raz spieniała i nie przepłukała dyszy  :sciana: sorry za zamieszanie  :redface:

Offline Matius22

  • Wiadomości: 452
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1028 dnia: 05 Marzec 2023, 20:23:38 »
@Matius22 jednak się zatkało, żona raz spieniała i nie przepłukała dyszy  :sciana: sorry za zamieszanie  :redface:

No to trzeba żonę lekko mówiąc postawić do pionu!  :evil:
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5287
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1029 dnia: 05 Marzec 2023, 20:51:51 »
@Matius22 jednak się zatkało, żona raz spieniała i nie przepłukała dyszy  :sciana: sorry za zamieszanie  :redface:
W instrukcji obsługi ekspresu jest nawet napisane, że jeżeli nie puścimy pary po spienieniu mleka, to może zassać i tak się stało.
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1030 dnia: 09 Marzec 2023, 14:23:15 »
Obserwuj wodę z wylewki, w ekstremalnych przypadkach mleko potrafi być zassane aż do bojlera i tam sobie zacząć żyć swoim życiem.
Wymień wodę koniecznie (dla pewności kilka razy).

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1031 dnia: 16 Kwiecień 2023, 17:18:00 »
Przy okazji dzisiejszego odkamieniania Bianci pstryknąłem kilka fotek. Może komuś się przyda.

Ekspres mam podłączony na stałe do wody więc żeby przepuścić przez niego roztwór odkamieniający trzeba z powrotem podłączyć zasilanie w wodę ze zbiorniczka.
Ekspres postawiłem na drewnianych podpórkach co by wygodniej dojść do wężyka zasilającego, móc go odpiąć oraz podpiąć wężyk ze zbiorniczka. Wężyk ze zbiorniczka wyposażyłem w nypel przystosowany pod średnicę wężyka zasilającego do złączki John Guest.

IMG_4376 Duży.jpeg
IMG_4377 Duży.jpeg
IMG_4378 Duży.jpeg
IMG_4379 Duży.jpeg
IMG_4380 Duży.jpeg

Pierwsze odkamienianie robiłem we wrześniu zeszłego roku i wtedy postępowałem ściśle wg instrukcji. Tym razem wprowadziłem kilka zmian. Po włączeniu i rozgrzaniu ekspresu do temperatury pracy wykonałem proces czyszczenia środkiem Puly Cafe. Następnie zamknąłem dopływ wody oraz przepiąłem zasilanie z sieci na to ze zbiorniczka. Do zbiorniczka wlałem środek odkamieniający przygotowany wg instrukcji Lelit z zastosowaniem dwóch buteleczek płynu Puly Descaler. Wyłączyłem ekspres i opróżniłem boiler parowy poprzez wylewkę wrzątku. Włączyłem ekspres pozwalając do boilera parowego zassać roztwór odkamieniający i poczekałem na pełne rozgrzanie ekspresu. Wchodzi ok połowy zbiorniczka. Kolejne pół zbiorniczka roztworu odbierałem z grupy na dwa razy po 0,5 litra. Po tej czynności mamy pusty zbiorniczek na wodę więc możemy go odpiąć i wypłukać pod bieżącą wodą oraz z powrotem podpiąć ekspres do zasilania z sieci.

Wg instrukcji Lelit należy przepłukać czystą wodą w ilości czterokrotności zbiorniczka czyli ok 8 litrów. W związku z tym ponownie wyłączyłem rozgrzany ekspres, opróżniłem boiler parowy i włączyłem ekspres pozwalając zassać do bolera czystą wodę. Po ponownym rozgrzaniu ekspresu do temperatury pracy odebrałem dwa razy po 0,5 litra czystej wody z grupy. Tą czynność płukania z wyłączaniem ekspresu i opróżnianiem oraz rozgrzewaniem powtórzyłem 4 razy.

Następnie jak ekspres ostygł zupełnie, końcówkę wylewki wrzątku oraz dyszy spieniającej zostawiłem na chwilę w roztworze wody z kwaskiem cytrynowym. Następnie wykonałem smarowanie elementów, które tego wymagają oraz czyszczenie zewnętrzne. Pisząć to siorbie właśnie popołudniową kawkę z przeserwisowanego ekspresu.

Jak ktoś decyzyjny uzna żeby wydzielić ten wątek to proszę. Ja stwierdziłem, że nie będę tworzył nowego wątku.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1032 dnia: 05 Maj 2023, 12:04:04 »
@nike21
Dobry raport, dzięki za to.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1033 dnia: 11 Maj 2023, 01:37:12 »
@nike21 Przy okazji, masz może gdzieś link do oficjalnej instrukcji Lelita do odkamieniania? Myślałem, że Biankę trzeba w tym celu oddawać do serwisu. A przy okazji, sam podłączyłeś Biankę do bieżącej wody? Bo wydaje mi się to trochę skomplikowane, jakiś filtr, odkamieniacz trzeba podobno pod zlewem montować i wymieniać co jakiś czas. Próbowałem zlecić do komuś, jeden fachowiec przyszedł, kawkę wypił, pogadał, obiecał, pieniędzy nie wziął, ale potem i tak przestał się odzywać, jak się w końcu do niego dodzwoniłem, to się wykręcał, że miał covida, ale ostatecznie znowu się zapadł pod ziemię. Drugi przekonywał, że po co mi to, lepiej ze zbiornika. Dziwna sprawa.
A wracając do odkamieniania, to zrobił mi się taki brzydki osad na kratkach ociekowych. Próbowałem to różnymi rzeczami szorować i nic. Macie jakiś sposób na to?

IMG_20230511_002934467.jpg

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #1034 dnia: 11 Maj 2023, 08:09:43 »
@nike21 Przy okazji, masz może gdzieś link do oficjalnej instrukcji Lelita do odkamieniania?
Instrukcja w załączeniu.

@nike21 A przy okazji, sam podłączyłeś Biankę do bieżącej wody? Bo wydaje mi się to trochę skomplikowane, jakiś filtr, odkamieniacz trzeba podobno pod zlewem montować i wymieniać co jakiś czas.
Tak, sam podłączałem. Musisz zakupić jakiś zestaw filtrujący. Polecany na forum jest głównie BWT. Ja zakupiłem zestaw Brita Purity. Aktualnie testuje filtr z serii Finest bo Quell ST okazał się za słaby dla mojej twardej kranówki (25dH).
W samym ekspresie demontujesz zbiornik na wode, odkręcasz nypel, do którego połączony jest wężyk. Dalej w zależności od tego jak chcesz mieć podłączoną wodę z sieci montujesz albo odpwiednią złączkę John Guest albo nakręcasz wężyk z plecionką, który podłączasz do filtra. Sporo też zależy jak daleko masz od filtra do ekspresu, u mnie jest to ok 4m. Ja mam wszystko podłączone na systemie John Guest więc jak chcesz to odezwij się na PW to Ci napiszę co jest potrzebne żeby to ogarnąć.

Co do kratki to spróbuj do poł litra gorącej kranowej wody dodać dwie łyżki kwasku cytrynowego i po wymieszaniu utopić ją w tym roztworze na 15-30 minut. Jeśli to osad wapienny to wszystko samo zejdzie bez szorowania.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2023, 08:13:17 wysłana przez nike21 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi