Autor Wątek: Młynek Kazak  (Przeczytany 110038 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #675 dnia: 05 Sierpień 2021, 20:36:57 »
@Valerii
Oglądam film "Arab Blues" i mignęło mi w napisach początkowych, czyżbyś rozszerzył działalność zawodową:
》tertium non datur《

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #676 dnia: 06 Sierpień 2021, 08:11:08 »
To nie ja.  :nienie:  Może kolega z Zaporoża? :taktak:
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Słowian

  • Gość
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #677 dnia: 21 Sierpień 2021, 16:28:43 »
Tura 3 ze szklanym, brązowym słoiczkiem na zmieloną kawę [emoji38]
tura3-1.jpg
tura3-2.jpg
Pasuje idealnie, 180ml pojemności, troszkę więcej niż oryginalny, a niżej link.
https://allegro.pl/oferta/sloik-pojemnik-szklany-brazowy-180-ml-premium-9689719315?fromVariant=9904680433

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #678 dnia: 23 Sierpień 2021, 09:42:06 »
Tura 3 ze szklanym, brązowym słoiczkiem na zmieloną kawę
Poprawiło coś to elektrostatykę?

Słowian

  • Gość
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #679 dnia: 23 Sierpień 2021, 10:03:19 »
Poprawiło coś to elektrostatykę?
Do słoiczka praktycznie nic się nie przyczepia, pozostaje pędzelkowanie młynka (do słoiczka mieliłem zwilżone ziarna, nie wiem jak z suchymi). Kupiłem go do odważania i zakraplania ziaren, a czekając ostatnio na wodę do dripa tak mnie naszło żeby przymierzyć, i wrzuciłem jako ciekawostkę. Dalej używam oryginalnego, jedna kropelka wody wystarczająco załatwia sprawę. Wkręcanie słoiczka w korpus Tury jest troszkę niekomfortowe, nie podoba mi się odgłos tarcia szkła o metal.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2021, 10:05:44 wysłana przez Słowian »

Słowian

  • Gość
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #680 dnia: 24 Październik 2021, 12:41:47 »
Po około dwóch miesiącach używania młynka, zauważyłem, że po mieleniu kawy zmieniają się nastawy młynka, w kierunku grubszego mielenia. Na zdjęciach poniżej ustawienie młynka przed mieleniem, i po mieleniu (w tym wypadku 2x po 15g ciemno palonej kawy do zalewajki). Testowane wielokrotnie, z wykluczeniem nieprawidłowej obsługi. W zależności od ilości zmielonej kawy, zmieniało się przesunięcie ustawień.
1.jpg
2.jpg

Po wymianie maili z Valerim, młynek został odesłany na serwis. Naprawiony młynek już nie zmienia ustawień w trakcie mielenia ale regulacja stopnia mielenia działa ciężej. Wcześniej, razem z żoną bez problemów korzystaliśmy z młynka, teraz w zmianę ustawień trzeba włożyć dużo więcej siły. Żona ledwo daje radę żeby chociaż trochę zmienić nastawy-nie ma mowy o komfortowej obsłudze.
Z uwagi na zmianę parametrów młynka, chciałem porozumieć się z Valerim odnośnie jego zwrotu. Otrzymałem odpowiedź, że jako używany, nie podlega zwrotowi.
Aktualnie młynek wystawiony na sprzedaż w dziale pchli targ.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2021, 13:50:37 wysłana przez Słowian »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #681 dnia: 24 Październik 2021, 13:55:55 »
Coś tu nie gra. Masz młynek krótko. Oddałeś do sprzedawcy z uwagi na nieprawidłowości w działaniu. Po naprawie otrzymujesz produkt, który nie pracuje tak, jak poprzednio. Zwrócić możesz. Co z tego, że używany? Reklamacje z reguły dotyczą rzeczy używanych, w w używaniu się ujawniają przyczyny reklamacji.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #682 dnia: 24 Październik 2021, 14:06:54 »
Żonie trzeba kupić młynek elektryczny a Kazaka sobie zostawić...

Słowian

  • Gość
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #683 dnia: 24 Październik 2021, 14:07:27 »
Poniżej cytuję wymianę maili już po naprawie:

Ja:
"Dzień dobry.
Młynek dojechał. Regulacja stopnia zmielenia kawy działa dużo ciężej niż wcześniej. W tej chwili moja żona, która mieli ciemno palone ziarna do kawiarki lub do french pressu, ma duży problem ze zmianą grubości mielenia, ledwo daje radę trochę przestawić młynek. Moim zdaniem młynek utracił możliwość komfortowej obsługi, trzeba się z nim siłować.
Chciałbym się porozumieć w sprawie zwrotu młynka. Jeżeli nie ma takiej możliwości wystawię go na sprzedaż."

 Odp.:
"Niestety nie ma możliwości zwrotu młynka ze względu na to, że był w użyciu."

Ja:
"Dzień dobry.
Do momentu awarii młynek działał prawidłowo, korzystałem z niego razem z żoną bez problemów. Awaria nie nastąpiła z naszej winy. Po naprawie, obsługa młynka jest uciążliwa, a przez moją żonę niemożliwa. W tej chwili młynek cenowo stoi tak samo jak najdroższe młynki innych firm, nigdzie nie ma informacji, że jest to towar tylko dla mężczyzn, i że regulacja chodzi ciężko. Brak komfortowej obsługi młynka, a w przypadku innych domowników brak możliwości jego używania moim zdaniem jak najbardziej stanowi podstawę do jego zwrotu, jako towar wadliwy. Szkoda, że Pan uważa inaczej."


Słowian

  • Gość
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #684 dnia: 24 Październik 2021, 14:12:45 »
Żonie trzeba kupić młynek elektryczny a Kazaka sobie zostawić...
Nie skomentuję...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #685 dnia: 24 Październik 2021, 14:13:45 »
Dlaczego? Młynki elektryczne są znacznie bardziej wygodne w użyciu.

Offline kirman

  • Wiadomości: 1
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #686 dnia: 24 Październik 2021, 14:42:46 »
Trzeba być postawionym pod ścianą aby pozostać z wybrakowanym produktem przy braku chęci pomocy ze strony producenta.

"Żonie trzeba kupić młynek elektryczny..." Czy to jest deklaracja pomocy w sfinansowaniu nowego młynka ze strony @Antonio?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #687 dnia: 24 Październik 2021, 14:48:55 »
Poniżej cytuję wymianę maili już po naprawie:

Ja:
"Dzień dobry.
Młynek dojechał. Regulacja stopnia zmielenia kawy działa dużo ciężej niż wcześniej. W tej chwili moja żona, która mieli ciemno palone ziarna do kawiarki lub do french pressu, ma duży problem ze zmianą grubości mielenia, ledwo daje radę trochę przestawić młynek. Moim zdaniem młynek utracił możliwość komfortowej obsługi, trzeba się z nim siłować.
Chciałbym się porozumieć w sprawie zwrotu młynka. Jeżeli nie ma takiej możliwości wystawię go na sprzedaż."

 Odp.:
"Niestety nie ma możliwości zwrotu młynka ze względu na to, że był w użyciu."

Ja:
"Dzień dobry.
Do momentu awarii młynek działał prawidłowo, korzystałem z niego razem z żoną bez problemów. Awaria nie nastąpiła z naszej winy. Po naprawie, obsługa młynka jest uciążliwa, a przez moją żonę niemożliwa. W tej chwili młynek cenowo stoi tak samo jak najdroższe młynki innych firm, nigdzie nie ma informacji, że jest to towar tylko dla mężczyzn, i że regulacja chodzi ciężko. Brak komfortowej obsługi młynka, a w przypadku innych domowników brak możliwości jego używania moim zdaniem jak najbardziej stanowi podstawę do jego zwrotu, jako towar wadliwy. Szkoda, że Pan uważa inaczej."



Powinieneś złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Tylko oczywiście wówczas cofnij ogłoszenie o sprzedaży.


Dlaczego? Młynki elektryczne są znacznie bardziej wygodne w użyciu.

Antonio, zdaje się że nie o to chodzi....
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2021, 14:51:15 wysłana przez rapoh »

Słowian

  • Gość
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #688 dnia: 24 Październik 2021, 14:59:48 »
Powinieneś złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Tylko oczywiście wówczas cofnij ogłoszenie o sprzedaży.
Dzięki. Sprawdzę ten temat.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek Kazak
« Odpowiedź #689 dnia: 24 Październik 2021, 15:06:42 »
Tak, klient ma prawo do zwrotu itp. W interesie sprzedawcy jest zaspokoić klienta itp. Zgoda. Szkoda, że obydwaj nie dogadali się że sobą -- niezbyt fajnie brzmi negatywna opinia. Moim zdaniem niesłuszna...

Mam taki młynek: faktycznie trzeba użyć sporej siły, by zeń korzystać -- nawet pisałem o tym na forum. Poza tym urządzenie jest bdb. Nie dałbym takiego młynka żonie, bo posłałaby mnie na drzewo, ale sam daję sobie z nim radę i uważam, że jest ok. Myślę, że komeś jest najbardziej "kobiecy" i wystarczy doń lekka ręka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi