Forum > Kawa

Krótkie opinie o kawach

(1/251) > >>

Szczympek:
Mamy duży wątek z dużymi recenzjami, a w wielu pobocznych wątkach np coffeedesk, MastroAntonio, aeropress, drip etc wrzucamy często krótkie, kilku zdaniowe recenzje kaw. Problem pojawia się gdy chcemy je szybko odnaleźć. Stąd pomysł na ten wątek. Fajnie by było umieścić krótki opis co OSOBIŚCIE sądzimy o danej kawie. No chyba, że ktoś ma refraktometr, idealną wodę, skończony kurs sensoryczny i całą pewność, że wina nie leży po jego stronie, wtedy może powiedzieć, ze dana kawa JEST zła.

Zacznijmy.

3fe - Kenya Kiamaina AA

Pierwsza kawa jaką spróbowałem w tym roku i od razu rozłożyła mnie na łopatki. Nie wspominam miło poprzednich spotkań z 3fe, ale ta Kenia to moim zdaniem rewelacja. Malinowy dżem, a w aromacie trochę cytrusów. Malinowa słodycz jest nie do pomylenia, rozlewa się po podniebieniu. Reklamowali tą kawę od dawna, ale dopiero niedawno miałem okazję spróbować i bardzo żałuje, bo już jej nie mają. Ale widzę do kupienia w coffeedesku. Niemniej bardzo polecam. Sa ostatnio stronię od Kenii, ale ta jest czymś wyjątkowym :)

Populus - Honduras Danny Moreno

Jedna z najciekawszych kaw z jakimi miałem do czynienia. Odmiana pacas, małe, twarde, jasno palone ziarna. Ta kawa za każdym razem wychodziła mi totalnie inna i zawsze była smaczna. Robię rano, używam Gabi - w filiżance jak w opisie, tropikalne owoce. Ta sama metoda, woda, przepis kilka godzin później - mleczna czekolada i orzechy. Świetne doświadczenie, ale też trochę brakowało mi powtarzalności.

Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami :)

Antonio:
Jeśli mógłbym napisać o kawach, które pali Ela, nie naruszając biznesowej etyki, to chętnie tu się dopiszę :).

siewcu:

--- Cytat: Antonio w 13 Styczeń  2018, 11:27:10 ---Jeśli mógłbym napisać o kawach, które pali Ela, nie naruszając biznesowej etyki, to chętnie tu się dopiszę :).
--- Koniec cytatu ---
Tym postem już przesadzasz, a napisanie tego byłoby naprawdę ostrym przegięciem.

Antonio:
Jesteś moim alter ego ;). Zgoda.
Nożyczki proszę...

GrizzzLee:
Proponuję, żeby do tych wrażeń z kaw dopisywać również sposób parzenia i ew. przepis (oczywiście wg własnej oceny co i z czego najlepiej nam podpasowało). Uważam, że pomysł sam w sobie jest niezły.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej