Autor Wątek: waga z Aliexpress  (Przeczytany 62817 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #120 dnia: 29 Czerwiec 2021, 19:09:52 »
Przetestowałem i niby na różnych poziomach pokazuje to samo  :mhh:

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Czerwiec 2021, 21:02:18 »
Świetnie, tego mi było trzeba! Bardzo dziękuję za pomoc!

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #122 dnia: 09 Październik 2021, 15:18:43 »
Ktoś już miał przyjemność z nowym chińskim wynalazkiem? Pomijając kolory i obrazki najbardziej mnie odstrasza ten wyświetlacz od frontu. Z kolei wymiary to mniej więcej to co by mi spasowało (no może poza wysokością ale nie można na wszystko narzekać).

https://allegro.pl/oferta/3kg-0-1g-elektroniczna-waga-do-kawy-wysoka-dokla-11133332003

Ideałem była by dla mnie Felicita Arc.  Może w końcu trzeba było by się pogodzić z kosztem i z jakiejś okazji sobie ją sprawić.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #123 dnia: 09 Październik 2021, 22:08:36 »
Szczerze? Mam tego "zwykłego" chinola i nie widzę potrzeby kupowania jakiejś droższej wagi... Jedyne co to coś pokroju Brewisty ALE! tylko ze względu na rozmiar. Poza tym zwracam osobiście uwagę na jedną rzecz - przyciski dotykowe a fizyczne. Ja wolę zwykłe, dotykowe mnie jakoś nie przekonują...

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #124 dnia: 24 Październik 2021, 00:25:17 »
Drodzy kawosze. Jaką wagę polecacie bo mam tego chińczyka z Aliexpress ale niestety wystaje za wylewkę i przez co waga trochę szaleje i ciężko ją starować.
Szukam jakieś małej fikuśnej wagi która będzie pasować do wylewki Lelit Anna PL41TEM. Znalazłem  FELICITA ARC ale ta cena  ::) :-X

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #125 dnia: 05 Listopad 2021, 01:05:09 »
Ostatnio natknąłem się na kanał jednego typka na YT, który używa i poleca wagę marki Greater Goods, dostępna niestety tylko na amerykańskim Amazonie za 14 ojro, ale z wysyłką i VAT-em wychodzi 27 ojro...więc trochę sporo. Dostępna też u producenta ale wysyłka z USA, więc cena końcowa będzie podobna.

Brak stopera. Tego typu wagi (z wyświetlaczem z boku) są na Aliexpress, ale nie tak fajnie wykonane.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2021, 01:07:59 wysłana przez Latte.Fart »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Listopad 2021, 15:14:18 »
Szczerze? Mam tego "zwykłego" chinola i nie widzę potrzeby kupowania jakiejś droższej wagi
NIe szukam droższej czy tańszej ale odpowiedniej rozmiarowo i ta mniej więcej taka jest. Ideałem dla mnie była by Felicita Arc ale cena jakoś mniej mi się podoba.
A zwykłe przyciski dość szybko kończą się pod wylewką, no chyba że membranowe.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2021, 15:17:19 wysłana przez Bacek »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Listopad 2021, 16:50:39 »
Z perspektywy czasu używania timemor Black mirror jestem bardzo zadowolony, ta waga likwiduje wszystkie mankamenty mojej poprzedniej taniej chińskiej wagi, pokazuje na każdej płaszczyźnie  ten sam wynik, działa szybciej, posiada wbudowaną baterię no i oczywiście estetyczniej wygląda😉

Offline carlo4977

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Kate
  • Młynek: 1zpresso Q2
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Listopad 2021, 17:38:41 »
Z perspektywy czasu używania timemor Black mirror jestem bardzo zadowolony, ta waga likwiduje wszystkie mankamenty mojej poprzedniej taniej chińskiej wagi, pokazuje na każdej płaszczyźnie  ten sam wynik, działa szybciej, posiada wbudowaną baterię no i oczywiście estetyczniej wygląda😉
Zastanawiałem się nad nią i trochę mnie przerażał ten wbudowany aku. Masz dokładnie ten model? https://labuna.pl/Timemore-Black-Mirror-Basic-czarna-Waga-do-2-kg-p1092

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #129 dnia: 08 Listopad 2021, 19:20:50 »
Z perspektywy czasu używania timemor Black mirror jestem bardzo zadowolony, ta waga likwiduje wszystkie mankamenty mojej poprzedniej taniej chińskiej wagi, pokazuje na każdej płaszczyźnie  ten sam wynik, działa szybciej, posiada wbudowaną baterię no i oczywiście estetyczniej wygląda😉
Zastanawiałem się nad nią i trochę mnie przerażał ten wbudowany aku. Masz dokładnie ten model? https://labuna.pl/Timemore-Black-Mirror-Basic-czarna-Waga-do-2-kg-p1092
Tak, mam ten model. Bateria trzyma jakoś do miesiąca, ładuje w miarę szybko. Ja w bateria wbudowanej widzę same plusy takie jak wygoda używania 😉

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1120
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Listopad 2021, 15:08:28 »
Niekoniecznie z Aliexpress  [emoji38]

Używam wagi TCHIBO od ok roku, bez zastrzeżeń. Mają ją w ofercie od kilku lat.
Estetycznie, bardzo solidnie wykonana.  :ok:

https://www.tchibo.pl/waga-do-kawy-p402021904.html?gclid=Cj0KCQiA-eeMBhCpARIsAAZfxZDQ2ILixKBh_kqKum9l-ie7fh0v6boFgFsZe5e0hnnBv9TGGkGgN_EaArUAEALw_wcB
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1120
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Listopad 2021, 15:40:53 »
tylko że ta waga Tchibo "waży wyjątkowo precyzyjnie od ciężaru startowego 1 g", a to zbyt mała dokładność przy ważeniu np. ziaren przy single dose....

Waga waży z dokładnością 0,1 g  :taktak:  pod  espresso sprawdza się codziennie.  kawka
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2021, 16:29:58 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Listopad 2021, 15:52:11 »
Każda waga elektroniczna ma jakiś minimalny poziom nacisku, od którego zaczyna ważyć. Przeważnie jest to w okolicach 1 g. Dla większości użytkowników nie ma to jednak znaczenia, bo kawy raczej nikt nie odważa nniej niż 6 g.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #133 dnia: 14 Styczeń 2022, 14:50:39 »
Czy są tutaj użytkownicy wag Timemore? Widziałem ostatnio na kanale Hoon Timemore Black Mirror wersja Nano. Wydaje się fajną i tańszą alternatywą do espresso od Acaia. Jak sprawują Wam się większe wersje czyli standardowa Black Mirror?

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #134 dnia: 14 Styczeń 2022, 15:56:35 »
Jak dojdzie dam znać, tylko czekam na Black Mirror nie nano.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi