Autor Wątek: Blind shaker  (Przeczytany 1438 razy)

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Luty 2024, 22:56:36 »
Jurek, ale ja już mam, nawet dwa w tym i oryginał, a on ma jeden. Raczej nie ma sensu kupować kolejnego. Problemem nie jest brak magnesów. Zwyczajnie technika i praktyka.

Celnie mnie podsumowales, dobrze ze jutro niedziela wiec spokojnie pocwicze.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Luty 2024, 23:08:47 »
Na spokojnie, kilka razy i zapewne dojdziesz do tego.

Swoją drogą czas chyba posprzątać szufladę, bo nazbierało mi się tych narzędzi do "układania" kawy, że połowę forum mógłbym pewnie obdarować, bo i tak używam od dłuższego czasu tylko tego shakera.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Luty 2024, 08:54:07 »
MSL, a masz może w swoich zbiorach lub miałeś do czynienia z adaptacyjnym dystrybutorem od Bombera z tego linku: https://pl.aliexpress.com/item/1005005924541767.html?algo_pvid=312ac593-e699-4ac0-93d7-8ed2cbac7364&algo_exp_id=312ac593-e699-4ac0-93d7-8ed2cbac7364-1&spm=a2g0n.store_m_aeChoiceSimplified.allitems_choice_2004343151611.1005005924541767&gatewayAdapt=glo2pol
Chodzi mi po głowie zakup tego sprzętu, bo wydaje się być skutecznym i mało upierdliwym rozwiązaniem do dystrybucji kawy.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1964
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Luty 2024, 09:39:07 »
Jeżeli mogę to ja cos pokażę - mam coś takiego jakby podobne myślę że różnią się tylko napisem na drewnie w tym co ja go kupiłem tego nie ma.
Wygląda to tak jak na tych fotkach poniżej.
Kupione 8 sierpnia 2023 r kosztowało tyle SUMA 114,71 zł

Teraz coś o sprzęcie, wykonanie bardzo dobre, funkcjonalność też bardzo dobra ja nie zrobię espresso bez użycia tego nie wiem czy to przyzwyczajenie czy coś innego ale zawsze tego używam, ciężkie chyba dobrze dystrybuuje czy jak to nazwać czasami zdarzy się że trochę kawy osiądzie na ściankach ale mam wrażenie że jest to tylko wtedy jak go nierówno osadzę w sitku, od czasu do czasu warto też pędzelkiem przeczyścić ta jakby szczelinę miedzy drewnem a metalem, co by tutaj acha wiem jest tam zaznaczona wyraźna podziałka jak głęboko chcemy to mieć wysunięte.
 
Może to coś pomorze :redface:

Osobiście to polecam. estetyka i przydatność.

20240225_090500.jpg

20240225_090548.jpg

20240225_090552.jpg

Jednak są i inne rozwiązania ja we wtorek powinienem mieć i siebie w domu takie coś :redface: chyba już praktycznie nie dostępne

IMG_2282.jpg

https://www.wholelattelove.com/products/bravo-espresso-distributor-58-4-mm-matte-black

Czy mi to coś zmieni? poza samopoczuciem i sporo lżejszym portfelem nie wiem a i jak dojdzie to też nie mam gwarancji że będę przez to mądrzejszy ale przynajmniej będę miał usprawiedliwienie że robię wszystko by wreszcie napić się słodkiego espresso :lol2:

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Luty 2024, 10:57:59 »
MSL, a masz może w swoich zbiorach lub miałeś do czynienia z adaptacyjnym dystrybutorem od Bombera z tego linku: https://pl.aliexpress.com/item/1005005924541767.html?algo_pvid=312ac593-e699-4ac0-93d7-8ed2cbac7364&algo_exp_id=312ac593-e699-4ac0-93d7-8ed2cbac7364-1&spm=a2g0n.store_m_aeChoiceSimplified.allitems_choice_2004343151611.1005005924541767&gatewayAdapt=glo2pol
Chodzi mi po głowie zakup tego sprzętu, bo wydaje się być skutecznym i mało upierdliwym rozwiązaniem do dystrybucji kawy.

Mam identyczny tylko z innym logiem, one wszystkie pewnie i tak wychodzą z tej samej chińskiej fabryki. ;)

Działa tak jak możesz się tego spodziewać, mój nie wchodzi idealnie w sitko, jest drobna szpara po bokach i tam minimalna ilość kawy się zbiera, pewnie 58,6 mm byłby idealny, ale to niuans.

Osiągniesz dobre wyniki z tego, umówmy się - większość narzędzi do dystrybucji kawy da Ci rozsądny rezultat w kubku jeśli używasz ich poprawnie. Ten konkretny model ma taką zaletę, że raczej nic nie rozsypiesz, trudno coś koncertowo zepsuć. Więcej zależy tutaj imo od samego przemiału/młynka, pamiętaj o RDT. Widzę, że masz E6P, którego ja postawiłem w biurze i jest używany każdego dnia do przygotowania 40-80 kaw i po wyjęciu clampera + RDT radzi sobie świetnie.

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Luty 2024, 11:01:11 »
No to akurat dystrybutor jest - swego czasu dosyc popularny byl, teraz moda jest na Umikoty i inne konstrukcje oparte o przekladnie planetarne.
Co do tytulowego blind shakera to dzis sie z nim pogodzilem i wyszlo duzo lepiej niz ostatnio, nawet troche sprawniej jestem w stanie przygotowac wszystko bo tylko troche potrzasam i przesypuje. No nic dzis popoludniu potencjalnie moze troche kawy wyjsc dla gosci wiec bedzie szansa pocwiczyc i sie ostatecznie przekonac. Problem na koniec bedzie ten co zwykle - niedlugo mi miejsca zabraknie na to wszystko - tampery, dystrybutory, shakery, umikoty, pedzle, kubki - ehh ;-)

Offline Karsin

  • Wiadomości: 67
  • Ekspres: Lelit Mara X | V60
  • Młynek: DF64V | 1Zpresso
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Luty 2024, 20:20:14 »
Ja zakładam dosing ring, a blind shaker z 2-3 cm nad nim. Polecam trzymać go w powietrzu, bo bezpośrednio na sitku - jak wspomnieliście wyżej zostawia przerwy.

Offline m.jaksan Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Lelit Anita PL042TEMD
  • Młynek: Lelit Fred (wbudowany), Timemore C3
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Luty 2024, 16:23:21 »
A ja mam kubeczek z aliexpress, który idealnie pasuje do kolby (coś jak z niche). Mielę do niego, a później zakładam na kolbę, robię szejku szejku i teraz pytanie - co robię nie tak? Bo kubeczek kosztował jakieś 15 zł, a te dedykowane blind shakery kosztują dużo więcej.

Link do kubeczka:
https://pl.aliexpress.com/item/1005005648163799.html

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1964
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Luty 2024, 18:40:53 »
Mielę do niego, a później zakładam na kolbę, robię szejku szejku i teraz pytanie - co robię nie tak?

Może ten "szejk" tam jest nie potrzebny ja tylko namielam do takich kubeczków przesypuję do kolby / sitka a resztę robię już w sitku/kolbie.

20240228_171400.jpg

Jednak magnesy pomagają i to sporo już po nałożeniu na kolbę jest to wszystko stabilniejsze ba mamy obydwie ręce wolne jakby trzeba było coś przetrzymać.

l1.jpg

l2.jpg

l3.jpg



Nawet po odwróceniu tego do góry nogami trzyma się jak rzep psiego ogona :lol2:

l4.jpg

Z tym ze już żaden z adapterów jakie ma na kolbę do tego nie podejdzie.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Blind shaker
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Marzec 2024, 22:58:34 »
Ja używam blind shakera MHW-3BOMBER jako taniej alternatywy (swoją droga teraz jest na ali na jakiejś promocji), która nie jest aż tak idealna jak WW. Problem tutaj jest porowata powierzchnia w środku która nie robi problemu przy alternatywach- do V60 uważam ze jest to świetna rzecz, nie dość że działa dobrze to jeszcze wygląda świetnie przesypywanie kawy. W espresso natomiast porowate ścianki powodują tendencję do pozostawania pyłu na ściankach, przez co pędzlem czyszczę za każdym razem jak kończę zabawę z kawą.

Po około miesiącu używania zarówno samego blind shakera jak i w kombinacji z WDT... Różnice są dla mnie na tyle małe że używam blind shakera bez spuszczania się nad techniką itd, krzywo mi się nasypie to popukam żeby było na oko poziomo i tamperem ubijam. Polecam mieć jakiś kołnierz na koszyk, bo sam shaker zostawia pierścień po obwodzie, i kawy jest za dużo żeby ją sensownie wypoziomować pukaniem. Powtarzalność u mnie nigdy nie była perfekcyjna bo to jednak dźwignia, więc niestety nie podejmę się odpowiedzi na pytanie czy zmienia coś, lub nie sam blind shaker w tej kwestii.

Podsumowując, trzeba mieć trochę wprawy w używaniu tego sprzętu- i bardziej mam tu na myśli fakt że trzeba wyluzować i przestać się przesadnie starać.
Większa robotę robi chyba jednak w przelewie, mniej zapycha się filtr, równiej leci i wizualnie robi wrażenie :)

Ogólnie jeśli chodzi o polecenie- to się nie podejmę. Fajnie wygląda, wydrukowałem mocowanie na młynek więc miele bezpośrednio. Ostatecznie życia to u mnie nie zmieniło, espresso też nie. Alternatywy rzadko u mnie goszczą- ale jak ktoś głównie pije przelew, i ma młynek automatyczny i nie przesiewa przemiału... to bym chyba polecił spróbować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi