Autor Wątek: Gaggia Classic  (Przeczytany 97445 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #195 dnia: 11 Styczeń 2023, 09:22:44 »
Mogę zalożyć temat na forum opisujący jakie wyzwania znalazły się po drodze.
Super! Trzymam kciuki i jak najbardziej opisz postępy prac dla potomności i chwały ;)

Offline Paweł G Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic v.3
  • Młynek: Ascaso i2 mini
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #196 dnia: 05 Marzec 2023, 13:55:57 »
Cześć Wszystkim!

Od 2,5 roku jestem posiadaczem Gaggia Classic w odsłonie trzeciej, innymi słowy post-2019, i z samej jakości espresso, jak i kaw na bazie espresso jestem bardzo zadowolony, ale pod warunkiem że ekspres w ogóle działa.

Problem w tym, że sprzęt zdecydowanie za szybko się zakamienia. Pierwszy raz był na profesjonalnym odwapnianiu już po roku użytkowania (jeszcze na gwarancji), drugi raz właśnie teraz (po ponad kolejnym roku). Wydaje się, że to o wiele za często, biorąc pod uwagę że:

1. Mam miękką wodę w obu miejscach, w których przez ten czas użytkowałem ekspres - potwierdzone informacją z wodociągów oraz własnoręcznym testem z wykorzystaniem odpowiedniego papierka

2. Stosuję dzbanek do filtrowania wody firmy Dafi, filtr wymieniam co miesiąc, jak w zegarku

3. Regularnie (co 2 miesiące, wg instrukcji) odwapniam ekspres środkiem zalecanym przez Gaggia (znany pewnie Wam wszystkim uniwersalny płyn do wszystkich ekspresów grupy Evoca / Saeco, pojemność 250ml). Jedyna kontrowersja to taka, że w instrukcji ekspresu polecana doza odwapniacza to połowa butelki, a w instrukcji zastosowania samego płynu - cała butelka. Stosuję dawkę MNIEJSZĄ, czyli ok. 125ml na cały pojemnik wody.

W obu przypadkach powiedziano mi, że zakamieniony był nie tyle sam aluminiowy bojler, co wszystko co jest pomiędzy nim, a grupą - okolice zaworu trójdrożnego, zaworku od pary, OPV, itd. Podobno są tam wyjątkowo wąskie kanaliki.

Na pytanie co zrobić, żeby sytuacja nie powtarzała się tak często, serwis zaproponował dwukrotnie częstsze odwapnianie, niż instrukcji, ale za to delikatniejszym roztworem (czyli jednak pół butelki).

Od razu mówię - nie stosuję backflusha ze ślepym sitkiem i preparatami typu Cafiza / Pully. Nie było tego w instrukcji, a przynajmniej do końca gwarancji chciałem postępować ściśle wg niej, żeby potem "nie było na mnie". Poza tym pan z serwisu powiedział, że backflush głównie oczyszcza okolicę grupy i zawór trójdrożny z tłuszczu kawowego, a podobno nie było go zbyt dużo i to nie on blokował przepływ, a kamień.

Co ciekawe, przed 2020 rokiem przez 11 lat bezawaryjnie użytkowałem ekspres teoretycznie dużo gorszej klasy, z tym że z termoblokiem (dwufunkcyjny Krups XP2000 z ekspresem przelewowym w jednej obudowie), i odkamieniałem go jak mi się przypomniało, często rzadziej niż raz na rok! A woda była dokładnie ta sama, a na dodatek niefiltrowana!

Prosiłbym Was bardzo o opinie, bo naprawdę już nie wiem co zrobić z tym ekspresem - sprzedać póki jest 100% sprawny i świeżo po serwisie (plus wymieniony zaworek pary)? Dać mu kolejną szansę i dbać o niego inaczej niż napisano w instrukcji?

Dzięki i pozdrawiam,

Paweł

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #197 dnia: 05 Marzec 2023, 18:28:11 »
Używaj Żywieckiego Kryształu.
》tertium non datur《

Offline Zegzii

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Melitta Molino
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #198 dnia: 05 Marzec 2023, 18:59:36 »
Hej, i ja się podłączę do tematu

Trafiła mi się okazja, aby rozwinąć mocniej moje zamiłowanie kawą(wcześniej automat, kawiarka, frenchpress) i kupiłem w świetnej cenie nową Gaggie Classic 2019 lecz potrzebuję małej pomocy i porad.

Do ekspresu dokupiłem akcesoria: tamper, pędzel, waga, młynek kupię dopiero w przyszłym tygodniu( najprawdopodobniej będzie to Eureka Mignon Specialita) na tą chwilę musi mi wystarczyć moja Melitta Molino( teraz 45g kawy robię w 14s :()

-Przeczytałem większość postów na temat ekspresu i wiem gdzie ma słabsze strony. Wiem o małym bojlerze przez co potrzebuję pomocy doświadczonych użytkowników jak krok po kroku robicie: a) jedno espresso, b) dwa razy espresso, c) jedno espresso, jedno latte, d) dwa razy latte. Chcę się upewnić czy wszystko robię w porządku i chcę robić maksymalnie dobrze na tyle ile pozwala ekspres.
-Mam bardzo dobry dostęp do sklepu Shades of Coffee, planuję kupić i wymienić sprężynę na 9 bar. Myślę też o naked portafiltr od nich, myślicie, że warto w tej cenie od nich wziąć czy polecicie coś innego?
-Co ile robić backflush i odkamienianie ekspresu przy używaniu 2-3 kawy dziennie?
-Co polecacie jeszcze dokupić do zestawu tak aby wygodniej i smaczniej przygotowywać kawę? (PID na ta chwilę narazie nie wchodzi w grę)

Z góry wielkie dzięki za pomoc,
Pozdrawiam!

Offline Paweł G Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic v.3
  • Młynek: Ascaso i2 mini
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #199 dnia: 13 Marzec 2023, 23:21:41 »
Używaj Żywieckiego Kryształu.

Dzięki, na pewno dam szansę ŻK, tym bardziej że tu i ówdzie w wątkach przewija się motyw tej wody jako dobrej w smaku bazy do kawy, jak i nieszkodzącej ekspresom, ponieważ ma niską zawartość minerałów.

Natomiast reszta kwestii pozostaje w mocy: czy stosować backflush, czy częściej robić odwapnianie i czy zwiększyć stężenie preparatu? Czy raczej wg Was lepiej dalej stosować się do instrukcji?

W sekcji Forum dot. konserwacji wyczytałem, że GC ma wyjątkowo wąskie kanaliki w zaworze trójdrożnym, i to one właśnie w określonych sytuacjach mogą szybko zapychać się kamieniem.

Dodam, że w międzyczasie próbowałem coś się dowiedzieć w polskim przedstawicielstwie grupy Evoca / Saeco / Philips - tak jak się obawiałem, bezskutecznie. Nie mają jakiejś powszechnej akcji serwisowej na to, i podobno nie ma większych narzekań na ten ekspres. Więc widocznie albo jestem jakimś pechowcem, albo po prostu ściemniają.

Offline dawido Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Graef CM 702
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #200 dnia: 27 Marzec 2023, 15:12:59 »
Zabieram się za moda, ekspres ma być prezentem dla przyjaciela. Mogę zalożyć temat na forum opisujący jakie wyzwania znalazły się po drodze.

Ze wstępnego research'u wybrałem wersję stm32 blackpill szukam teraz gaggi classic pre 2015 albo po 2019 w rozsądnej kasie. ~700 zł

Jak postepy? Sam zastanawiam sie nad tym modem. Jeśli dobrze przejrzalem listę to części + przesyłka ~400zł, obudowy 3d kolejne ~100zł. Potem już tylko weekend z lutownicą, czyli czysta przyjemność ;-)

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #201 dnia: 28 Marzec 2023, 16:07:29 »
Fajny projekt https://github.com/Zer0-bit/gaggiuino

Odkopuje troche temat. Ktoś tego moda zrobil?
Podbijam również, gdyż sam mam w planach to zrealizować w niedalekiej przyszłości.
Zanabyłem od forumowego kolegi starą gaggia classic (po fotkach wychodzi ze jakiś 1999) i ponieważ niedomaga czasem, to zamiast naprawiać od razu zrobię jej boosta :)
Jak ktoś ma forum już robił, to jestem ciekaw doświadczeń.

Offline cieloczek

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #202 dnia: 10 Lipiec 2023, 09:05:08 »
Hej, i ja się podłączę do tematu

Trafiła mi się okazja, aby rozwinąć mocniej moje zamiłowanie kawą(wcześniej automat, kawiarka, frenchpress) i kupiłem w świetnej cenie nową Gaggie Classic 2019 lecz potrzebuję małej pomocy i porad.

Do ekspresu dokupiłem akcesoria: tamper, pędzel, waga, młynek kupię dopiero w przyszłym tygodniu( najprawdopodobniej będzie to Eureka Mignon Specialita) na tą chwilę musi mi wystarczyć moja Melitta Molino( teraz 45g kawy robię w 14s :()

-Przeczytałem większość postów na temat ekspresu i wiem gdzie ma słabsze strony. Wiem o małym bojlerze przez co potrzebuję pomocy doświadczonych użytkowników jak krok po kroku robicie: a) jedno espresso, b) dwa razy espresso, c) jedno espresso, jedno latte, d) dwa razy latte. Chcę się upewnić czy wszystko robię w porządku i chcę robić maksymalnie dobrze na tyle ile pozwala ekspres.
-Mam bardzo dobry dostęp do sklepu Shades of Coffee, planuję kupić i wymienić sprężynę na 9 bar. Myślę też o naked portafiltr od nich, myślicie, że warto w tej cenie od nich wziąć czy polecicie coś innego?
-Co ile robić backflush i odkamienianie ekspresu przy używaniu 2-3 kawy dziennie?
-Co polecacie jeszcze dokupić do zestawu tak aby wygodniej i smaczniej przygotowywać kawę? (PID na ta chwilę narazie nie wchodzi w grę)

Z góry wielkie dzięki za pomoc,
Pozdrawiam!


Ja musiałem odkamieniać co miesiąc najrzadziej, zdarzało się dwa razy w miesiącu - widać było zmianę w przepływie wody.

Po zamontowaniu stacji uzdatniania wody na wejściu do domu w zasadzie całkowicie przestałem odkamieniania chociaż chyba zrobię teraz żeby przepłukać w razie co.
Twardości wody nie znam ale jeśli ktoś ma możliwość taka zabawka może być game changerem, generalnie od pół roku nie pojawił mi się kamień na żadnym ze sprzętów z czajnikiem na czele.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #203 dnia: 23 Sierpień 2023, 20:45:20 »
Co może być przyczyną tego, że portafilter co jakiś czas podczas robienia espresso się sam zaczyna odkręcać?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #204 dnia: 23 Sierpień 2023, 21:21:17 »
Zobacz czy to nie stara stwardniała i zbita uszczelka grupy.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #205 dnia: 23 Sierpień 2023, 21:39:19 »
Myślę, że odwrotnie -- uszczelka jest świeża, może zbyt gruba.
A może za dużo kawy w sitku?
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2023, 21:42:40 wysłana przez Antonio »

Offline daamian

    • .
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Xeoleo
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #206 dnia: 02 Wrzesień 2023, 00:19:26 »
Myślę, że odwrotnie -- uszczelka jest świeża, może zbyt gruba.
Albo zbyt cienka i nie ma odpowiedniego docisku

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #207 dnia: 03 Wrzesień 2023, 12:19:31 »
@Plastik1989 podobno przed sprzedażą wymieniał uszczelkę na silikonową, "dzięki której kolba wchodzi łatwiej" :)

Może być to też kwestia tunelowania, bo często jest tak, że jak walczę z kolbą w czasie robienia espresso to później się okazuje, że gdzieś przy krawędzi pojawiło się zagłębienie.
Ciężko się zgrać jak się korzysta z kilku kaw na raz, albo za miałko i nie idzie kawa = tunel, albo za rzadko i mam espresso expresso w 15 sekund...

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #208 dnia: 05 Wrzesień 2023, 15:16:11 »
Pomóżcie mi proszę ustalić przyczynę. Efekt pojawia się na obu kawach od Mastro Antonio - zmielonej przez MA oraz zmielonej w Baratza.
Za każdym razem muszę trzymać kolbę bo mi się odkręca:

Po zrobieniu espresso w środku kolby wygląda to tak:
https://drive.google.com/file/d/1QIN-ZCjJ5pvPEIyC0YtkBA_WqWNrt1Qt/view?usp=sharing

Tak wygląda sitko w grupie, jakoś dziwnie widzę zebraną wodę na krawędziach:
https://drive.google.com/file/d/1QBIQQPQapZ5M_wRUG5kLnd4MF5tA4Ge-/view?usp=sharing

Tak wygląda woda wylewająca się przez sitko, bardzo nierównomiernie:
https://drive.google.com/file/d/1Q753BLEEkiDoxJcdibd2B1rlqPx1h1aB/view?usp=sharing


Czy to jest coś nie tak z Gaggią, czy coś nie tak z moimi umiejętnościami, np zły tamping, złe mielenie itp.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Gaggia Classic
« Odpowiedź #209 dnia: 05 Wrzesień 2023, 18:07:48 »
Przede wszystkim to zacznij od wyjęcia uszczelki, następnie sitka prysznica. Potem wyczyść całość, może być Cafizą, łącznie z elementami metalowymi wewnątrz grupy.  Po złożeniu czystych elementów zrób test na ślepym sitku.
Jaki kolor ma ta nowa uszczelka silikonowa, bo na zdjęciu wszystko jest kawowo-czarne.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi