Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 741807 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1755 dnia: 02 Grudzień 2016, 08:42:26 »
nędzną zalewajkę
Dobra zalewajka nie jest zła. Zmień kawę ;)

przesiewam i odrzucam pył
Są ku temu jakieś dedykowane, strzelnicze narzędzia?

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1756 dnia: 02 Grudzień 2016, 19:03:01 »
Najlepsze są precyzyjne sita laboratoryjne. Precyzyjne, ale drogie. Ja kiedyś na allegro kupiłem.
Prochu nitro się nie przesiewa. Przesiewa się proch czarny, niskiej jakości. Ale teraz można już kupić dobry proch szwajcarski bez pyłu, o odpowiedniej granulacji.

Pod tym względem z kawą jest trudniej, bo z kupną mieloną cudów się nie zdziała  :nienie:.

Offline dammiano

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: V60; Aeropress; kawiarka Bialetti; frenchpress;
  • Młynek: Baratza Virtuoso. Comandante C40 MK3
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1757 dnia: 02 Grudzień 2016, 21:02:03 »
Witam wszystkich
W zasadzie mogę powiedzieć, że dopiero rozpoczynam zgłębiać tajniki kawy i niuanse związane z parzeniem i mieleniem. Wprawdzie parzę kawę w kawiarce już od 20 lat ale tak naprawdę dopiero niedawno dowiedziałem się jakie znaczenie ma grubość przemiału nie mówiąc już o dacie wypalenia kawy no i jej rodzaju. Trochę oświecił mnie pewien videoblog ale nie będę pisał jaki żeby nie być posądzonym o reklamę.

Czasem parzę też we frenchpressie i tygielku jednak kawiarka jest moją ulubioną formą. Myślę o aeropressie ale najpierw chcę popróbować trochę kaw innych niż te sklepowe.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1758 dnia: 03 Grudzień 2016, 00:18:05 »
Najlepsze są precyzyjne sita laboratoryjne.
Czyli kolejna analogia :)

Trochę oświecił mnie pewien videoblog ale nie będę pisał jaki żeby nie być posądzonym o reklamę.
Pewnie znamy ;)

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1759 dnia: 03 Grudzień 2016, 02:02:58 »
Dzień dobry wieczór,

witam serdecznie zacne grono amatorów :ups:czarnego (podobno) nektaru  i wszystkiego co z tym tematem jest powiązane.

Przemek

Offline MichaśRwa

  • Wiadomości: 1
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1760 dnia: 07 Grudzień 2016, 23:47:50 »
Witam wszystkich fanatyków czarnego napoju ! :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1761 dnia: 08 Grudzień 2016, 07:47:25 »
Witajcie!

Offline mmarc

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1762 dnia: 09 Grudzień 2016, 15:03:54 »
Witajcie! :bry:

Dziś moje Saeco zastąpiła Gaggia new baby, mam jakiś młynek do eksperymentów i  będę zgłębiał forum. Strzeżcie się  [emoji38]

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1763 dnia: 09 Grudzień 2016, 17:04:04 »
 :bry:
LMWDP #469

Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1764 dnia: 10 Grudzień 2016, 20:33:59 »
Cześć wszystkim! Po długim byciu anonimem postanowiłem że w końcu założę konto  :)
Przygodę z kawą zacząłem dokładnie rok temu wraz ze znalezieniem pod choinką kawiarki. W tym roku liczę że znajdę pożądny młynek, bo mój 60 letni Zassenhaus już ledwo zipie. Planuję także zakup drippera albo aeropressu. Ale nie ma co wybiegać za daleko w przyszłość.
Mam nadzieję, że nie zaleję was zbyt wieloma pytaniami  [emoji38]

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1765 dnia: 10 Grudzień 2016, 20:45:52 »
Witaj,  i zalewaj!!!
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1766 dnia: 10 Grudzień 2016, 20:59:47 »
Cześć

Offline Cafigon

  • Wiadomości: 21
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1767 dnia: 10 Grudzień 2016, 21:01:33 »
Bry. Dzięki Waszej wiedzy i doświadczeniu poczyniłem ogromne postępy. Jak sobie przypomnę moja pierwszą kawę wytworzoną dawno temu z ekskluzywnej niebieskiej Tchibo to można powiedzieć, że wzleciałem na wyżyny smaku. Ale patrząc na Was to i tak jestem daleko do topu. Ale wśród kolegów z mojej roboty, czy rodziny to wiem, że jestem na wyższym etapie uczłowieczania. Wkoło mnie małpy człekokształtne, ja trochę liznąłem cywilizacji kawowej. Dzięki Wam za to miejsce :)
P.S. W robocie jak widzą mnie z french pressem to pukają się w głowę.  Wszyscy piją gruz ze szklanki z żółtym Tchibo. Jedna pańcia tylko mowi, że żółta śmierdzi jej nawozem i pije brązowa wosebe :)
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2016, 21:07:23 wysłana przez Cafigon »

Offline Magadalena10

  • Wiadomości: 6
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1768 dnia: 10 Grudzień 2016, 23:20:14 »
Witam,
marnuję tu czas od kilkudziesięciu minut próbując dowiedzieć się czegoś konkretnego na temat ekspresów automatycznych i stwierdzam, że piszecie bzdury. Piłam niejeden rodzaj kawy w życiu i z niejednego urządzenia i chciałabym kupić ekspres automatyczny, który moim zdaniem nieuczciwie krytykujecie. Mam wrażenie, że jest to forum sprzedawców ekspresów Nivona, które wcale nie są godne polecenia. Piłam bardzo dobrą kawę z ekspresu Presto, Jura i dźwigniowego La Pavoni (tego z orzełkiem ;-)), piłam też rewelacyjną kawę ze zwykłej aluminiowej kafeterki, kawę gotowaną i inne. Uważam, że w różnych urządzeniach można przygotować rewelacyjne espresso tylko trzeba umieć dobrać odpowiedni rodzaj/gatunek kawy, odpowiednio zmielonej. Ja się na tym nie bardzo znam, chciałam kupić ekspres automatyczny, a Wasze opinie "Ekspertów" tylko mnie rozdrażniły. Czy naprawdę uważacie, że w automacie nie przygotuje się dobrej kawy? Nie wierzę...  Niestety na wymienione marki mnie nie stać, ponadto Presto jest zdecydowanie nie do użytku domowego, dlatego szukam czegoś do 2 000 zł, ale widzę, że sama muszę sobie dalej radzić.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #1769 dnia: 10 Grudzień 2016, 23:30:29 »
Nie wiem o co chodzi z tym presto, z rynkiem kawy mam wspólnego tyle, że jestem konsumentem, posiadam automatu Krupsa i kolbę, i zapewniam Cię, że to pierwsze robi coś co espresso tylko przypomina w wyglądzie.

Witam koleżankę :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi