Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 741753 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3420 dnia: 04 Sierpień 2021, 15:49:26 »
Dziwne.... temat ma nazwę "Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?" a w opisach poprzednich postów jest "Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych."
@Fux wreszcie będzie miał o połowę mniej roboty ;)
Never Give UP †

Offline EvilProphet

  • Wiadomości: 1
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3421 dnia: 08 Sierpień 2021, 11:40:53 »
W końcu udało się zakończyć rejestrację, więc witajcie  [emoji38].
Maila aktywacyjnego dostałem dopiero teraz mimo zakładania konta w maju.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3422 dnia: 09 Sierpień 2021, 15:20:08 »
Cześć!
Wasze forum czytam od kilku dni i oprócz znaczenia słowa "witam" ;) dowiedziałem się już sporo innych interesujących informacji.
Dzięki że jesteście i dzielicie się swoją wiedzą!

Dotychczas byłem miłośnikiem kawy po turecku, ale właśnie dociera do mnie, że można w domowych warunkach przyrządzić smaczne espresso i do tego będę teraz zmierzał.
Nie będę ukrywał, że mam nadzieję, że pomożecie :D. Jak już wspomniałem o Waszej pomocy, to już pomogliście mi zrozumieć, że zamiast co miesiąc zmieniać ekspres na wyższy model, lepiej od razu kupić lepszy. Powoli dochodzę do sedna mojego pierwszego postu: otóż pomogliście mi zdecydować się, że chciałbym sobie kupić La Marzocco Linea Mini - dzięki!
Nie wiem czy muszę dodawać, że jak już pomogliście mi wybrać ekspres, to mam też nadzieję, że teraz pomożecie go sfinansować - w końcu sam tego nie wymyśliłem ;). Akcję zbiórki na mój nowy ekspres ogłoszę w osobnym temacie.
Jeszcze raz dzięki za to co do tej pory już dla mnie zrobiliście i stokrotne dzięki, za to co jeszcze zrobicie!!!
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Słowian

  • Gość
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3423 dnia: 09 Sierpień 2021, 17:46:32 »
I takich użytkowników jak @popcorn potrzebujemy na forum, twardo stąpających po ziemi, którzy z góry mają obrany cel i dążą do niego prosto wytyczoną ścieżką :taktak: ;) :smiech:
Witamy [emoji38]

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3424 dnia: 10 Sierpień 2021, 08:50:07 »
Nie wiem czy muszę dodawać, że jak już pomogliście mi wybrać ekspres, to mam też nadzieję, że teraz pomożecie go sfinansować - w końcu sam tego nie wymyśliłem

Dobre, plusik leci.  [emoji38]

Masz bardzo dobry młynek. Proponuję abyś zatrudnił się z którejś z lokalnych palarni i zaproponował odpłatne mielenie kaw które palarnia wysyła już zmielone. Możesz też tą samą drogą popracować w kawiarniach. Oni sprzedadzą młynki zatrudnią Ciebie :mrgreen: Zdecydowanie poproś o wszystkie zlecenia pod espresso. To dodatkowo nauczy Cię wstzrelenia się w odpowiedni przemiał do ziarna jakie mielisz. Piękna nauka ale i też "Ciężką pracą ludzie się bogacą" :hihihi:

Offline Busteak

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Classic (2019)
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3425 dnia: 10 Sierpień 2021, 10:18:42 »
Nie wiem czy muszę dodawać, że jak już pomogliście mi wybrać ekspres, to mam też nadzieję, że teraz pomożecie go sfinansować - w końcu sam tego nie wymyśliłem . Akcję zbiórki na mój nowy ekspres ogłoszę w osobnym temacie
@popcorn Ty tak serio czy to jakaś prowokacja jest?
Bo ostatnio słyszałem że jedna Pani robiła zbiórkę na sprzęgło do auta i teraz sam nie wiem

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3426 dnia: 10 Sierpień 2021, 11:37:59 »
Well...Dzięki za zainteresowanie moją (czy może powinienen napisać naszą? ;)) akcją! Jeszcze ze dwie chętne osoby i zacznę szukać informacji jak zarejestrować fundację...

A w tzw. międzyczasie, to jakby ktoś był zainteresowany usługą profesjonalnego mielenia kawy, to proszę o kontakt na priv.
Dzięki @Koziołek  [emoji106]- deszcz tantiemów Cię nie ominie, jak tylko pojawią się pierwsze zamówienia.

Pozdrawiam Wszystkich czytających i smacznej kawy!

P.S. Czy już ktoś próbował ogłaszać tu jakieś zbiórki? Może są jakieś szanse na powodzenie... :mhh:
Była kiedyś taka akcja, że gościu zamienił spinacz biurowy na dom. Jeśli jemu się udało, to może i mi... [emoji38]
Jeśli ktoś o tym nie słyszał to proponuję na youtube wyszukać: "He Traded a Paperclip for a House".


« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2021, 11:40:54 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline cezarjon

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Moccamaster, Chemex, French press, Sage Bambino Plus
  • Młynek: Comandante C40 MK4, 1Zpresso JX-PRO, Ascaso i-1 mini
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3427 dnia: 17 Sierpień 2021, 16:45:55 »
Dzień dobry
Piszę z Poznania, na forum trafiłem w poszukiwaniu sprawdzonych sposobów na smaczną kawę w domu.
Po przestudiowaniu wielu tematów na forum skompletowałem swój zestaw (miał być docelowy), niemniej już wiem, że jest to zestaw startowy :)
Dziękuję wszystkim użytkownikom za dzielenie się wiedzą!
PS. Kawa na stacji już nigdy nie będzie smakować tak samo  :nienie:

Offline MarekK

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Quick Mill 820, Hario V60, French press
  • Młynek: Comandante C40, KG89
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3428 dnia: 06 Wrzesień 2021, 08:18:52 »
Dzień dobry.
Pozdrawiam wszystkich z Gdyni.
Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, na początku szukając informacji jaki ręczny młynek kupić. Po dość przypadkowym zakupie ekspresu kolbowego jestem na etapie kupna młynka elektrycznego, dalej w planie zakup porządniejszego ekspresu.
Ale na chwilę obecną jestem na etapie nauki.

Offline Yeanek

  • Wiadomości: 2
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3429 dnia: 07 Wrzesień 2021, 10:41:32 »
Cześć Wszystkim
Miałem szybko kupić nowy ekspres do domu i oczywiście coś mnie podkusiło by tutaj zajrzeć :)
Setki wątków przeczytane a ciągle dylematy. Jak stanę przed ścianą to będę Was pytać.
Smacznej kawusi i miłego dzionka :)

Offline siendziaty

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso I-2 Mini
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3430 dnia: 09 Wrzesień 2021, 21:16:49 »
Cześć wszystkim :)

Mam na imię Tomek i piszę z Tarnowa. Na forum trafiłem po zgonie CP, na którym byłem kilkanaście lat...

Obecnie używam Ascaso Dream (2011 r.) + i2-mini. Poprzednio Demoka M-781 oraz nieśmiertelne kawiarki Bialetti!

Offline morfeusz

  • Wiadomości: 23
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3431 dnia: 13 Wrzesień 2021, 11:22:32 »
Dzień dobry
To jest mój pierwszy post na tym forum. Jestem kawoszem z Białegostoku, ale  okazjonalnym. Do forum wracam co jakiś czas aby powiększyć wiedzę. Dlaczego? Moja druga połówka lubi kawę i chciałbym, aby pila dobrą kawę a nie imitację napoju kawowego. Wcześniej miała automat Nivony przez ponad 10 lat.  Kiedy ekspres odmówił posłuszeństwa namawiałem ją na kolbę, ale nie lubi tego całego rytuału i jak wiadomo, kolba może się zemścić, jeżeli nie potrafisz tego odpowiednio obsługiwać. Kiedy nie udało mi się jej namówić na kolbę, kupiła ponownie automat, tym razem Melittę (wszystko oczywiście po przeczytaniu  opinii na forum) za ponad 2 tys. Ale jak na razie jest bardziej zadowolona niż z Nivony. Czasami na wyjeździe robi zalewajkę, więc wpadł mi do głowy pomysł, aby zamiast zalewajki nakłonić ją do phin'a. ;-)
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2021, 12:39:05 wysłana przez ranGo »

Offline heniu_1

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Melitta Avanza
  • Młynek: Rhinowhares
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3432 dnia: 13 Wrzesień 2021, 13:32:32 »
Dzień dobry! Jestem Heniu zwany Damianem . Jestem z Katowic, a kawę lubię pić od zawsze. Kiedyś piłem tylko rozpuszczalną, później zwykłą zalewajkę nie zwarzając zbytnio na smak. Jakieś 3 lata temu, po namowie kolegi kupiłem aeropress i pierwszą kawę speciality i od tego czasu kupiłem młynek Rhinowares, kawiarkę, Chemex i ostatnio ekspres Melitta Avanza ( jeszcze nie przyszedł), bardziej dla wygody i drugiej połówki. Na razie nie zamierzam iść w stronę espresso i ekspresów kolbowych, ale kto wie co będzie za jakiś czas



« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2021, 14:06:08 wysłana przez ranGo »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3433 dnia: 13 Wrzesień 2021, 15:48:17 »
Cześć Panowie ;-)

Jak to mówi nasz Admin, Witamy Was jak księdza po kolędzie ;-) ;-) ;-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3434 dnia: 13 Wrzesień 2021, 15:49:07 »
Masz dla nich jakieś koperty i zeszyty do przejrzenia ? :D

EDIT:
Chociaż z drugiej strony mowa u nas o kopertach przychodzących z ziarnami, zeszyty z notatkami też niejako można znaleźć, a i pokrapianie kawy również powszcechnie ma miejsce ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2021, 15:53:55 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi