Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 741803 razy)

Offline daffy

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60, Krups KP100, kawiarka Florina, siekiera w kubku.
  • Młynek: 1ZPresso JX PRO, DeLonghi KG40
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3465 dnia: 18 Listopad 2021, 13:04:11 »
Witam wszystkich miłośników naparu z owoców kawowca w rozmaitej formie.

Dwa zdania o sobie. Jestem z Białegostoku. Trafiłem na to forum za sprawą poszukiwania idealnego automatycznego ekspresu do kawy, który to chcieliśmy z żoną sprawić sobie pod choinkę. Za sprawą tego forum oraz informacji znalezionych w sieci o urządzeniach oraz metodach parzenia kawy moje wyobrażenie o kawie idealnej z automatu szybko zostało rozwiane. Piję kawę bez żadnych udziwnień po prostu czarną, z kawiarki albo siekierę zalaną z kubka, aczkolwiek od niedawna bardziej świadomie i nastawiony na poszukiwanie nowych smaków. Natomiast moja druga połówka pija kawy białe.

Uświadomiłem sobie, że można zrobić kawę za pomocą "one touch", a można traktować ten proces jak swego rodzaju rytuał, odskocznię od życia codziennego, hobby. :-)

Pozdrawiam i życzę wielu dobrych kaw.  kawka
Dawid

Offline Rychud

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Sage Oracle BES980
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3466 dnia: 20 Listopad 2021, 09:37:08 »
Cześć,
na forum trafiłem, żeby poszukać nowego ekspresu. Od 12 lat jestem posiadaczem RS, ale chcałem coś łatwiejszego w obsłudze i stabilniejszego i tak stałem się posiadaczem Sage Oracle. Widzę, że polecane ekspresy i mlynki się zmieniają, ale nieśmiertelna Silvia ciągle ma swoje miejsce :- ) Teraz na nowo odkrywam świat kawy i nadrabiam wiadomości odnośnie metod na osiągnięcie idealnego espresso, bo tutaj też się rzeczy zmieniły w stosunku do tego, co było 10 lat temu.

Pozdrawiam,
Ryszard

Offline Edtheduck

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Oscar II
  • Młynek: Eureka Specialita
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3467 dnia: 22 Listopad 2021, 22:37:58 »
Dzień dobry,

Kiedyś udzielałem się na innym forum kawowym i widzę tu kilka znajomych twarzy :)
Jestem z Olsztyna, choć obecnie mieszkam w Warszawie.

Kawy jestem entuzjastą, dyletantem :)

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3468 dnia: 06 Grudzień 2021, 18:41:31 »
Cześć,

Wczoraj dołączyłem.
Jestem z Warszawy. Kawę wszyscy w rodzinie bardzo lubimy - część żeńska głównie mleczne, część męska głównie espresso.

Sprzęt jakiś już jest, a tutaj głównie będę poszukiwał porad odnośnie różnych dobrych kaw i palarni, sposobów przygotowania, mleka, latte art itd.
Czasem może się czymś podzielę jak będę miał coś ciekawego do powiedzenia - na razie raczej czytam i chłonę  :)

Z innych pasji to narty, tenis, sportowa jazda autem, off road oraz jeszcze (a może głównie) muzyka jazzowa i klasyczna oraz sprzęt audio służący jej odtwarzaniu i przenoszeniu emocji do domu.
Oprócz kawy - dobrym winem też nie pogardzimy  [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2021, 19:38:53 wysłana przez akrool »
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3469 dnia: 08 Grudzień 2021, 13:30:12 »
Cześć,

Wczoraj dołączyłem.
Jestem z Warszawy. Kawę wszyscy w rodzinie bardzo lubimy - część żeńska głównie mleczne, część męska głównie espresso.

Sprzęt jakiś już jest, a tutaj głównie będę poszukiwał porad odnośnie różnych dobrych kaw i palarni, sposobów przygotowania, mleka, latte art itd.
Czasem może się czymś podzielę jak będę miał coś ciekawego do powiedzenia - na razie raczej czytam i chłonę  :)

Z innych pasji to narty, tenis, sportowa jazda autem, off road oraz jeszcze (a może głównie) muzyka jazzowa i klasyczna oraz sprzęt audio służący jej odtwarzaniu i przenoszeniu emocji do domu.
Oprócz kawy - dobrym winem też nie pogardzimy  [emoji38]


Hej Artur, witaj na forum ;D
Przydał by tu się dział: 'nasze systemy' co?

Offline arcypankrator

    • Avia support
  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Lelit mara s/Lelit Anna/ aeropres/ V60/ tygielek/ syfon Hario/ nanopresso
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita /Baratza virtuoso plus / 1zpressk je / Sage Smart grinder pro
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3470 dnia: 08 Grudzień 2021, 14:01:36 »
Cześć wszystkim,

Na forum jestem dość długo ale nigdy się nie przywitałem.
Mam na imię Paweł i od kilku lat wydaje za dużo pieniędzy na kawę (to zdanie mojej żony)
Jestem x Warszawy a kawę pije głównie w postaci espresso bądź alternatywę z syfonu/V60/aeropresu.

Forum głównie czytam bo nie mam jeszcze wystarczająco wiedzy żeby się nią dzielić.

Dzielić to się mogę wiedzą o whisky i lotnictwie.

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3471 dnia: 08 Grudzień 2021, 14:39:04 »
He He - cześć Tomek. Czyli Ty też tutaj zaraz po zakupie sprzętu  [emoji38]
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3472 dnia: 08 Grudzień 2021, 20:44:04 »
He He - cześć Tomek. Czyli Ty też tutaj zaraz po zakupie sprzętu  [emoji38]

A jak, trzeba było się pochwalić pasjonatom kawowym ;D

Offline lj

  • Wiadomości: 1
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3473 dnia: 12 Grudzień 2021, 22:33:15 »
Cześć, forum czytam od jakiegoś czasu, ale dopiero dziś się zarejestrowałem.

Aktualnie eksperymentuję z metodami alternatywnymi, a w planach mam zakup pierwszego ekspresu ciśnieniowego.

Offline marcoff

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: SAECO automat,phin,kawiarka,driper
  • Młynek: Niewiadów
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3474 dnia: 19 Grudzień 2021, 18:09:04 »
Dzień dobry.

  Czytam od pewnego czasu treści zawarte na forum. Planuję większe zaangażowanie w  sztukę  jaką niewątpliwie jest przygotowywanie kawy. Chcę tym postem przywitać się z wszystkimi. Witajcie.

  Marek

Offline Tommaso

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Kawiarki CAT i Bialetti
  • Młynek: Ascaso i-1 mini black matt
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3475 dnia: 29 Grudzień 2021, 15:07:10 »
Cześć Wam!

Pochodzę z Podkarpacia a mieszkam na Śląsku. Na forum trafiłem parę lat temu szukając młynka dla rodziców.
Niedawno dzięki Waszej pomocy kupiłem młynek ascaso i-1 z którego jestem bardzo zadowolony.
Kawę w domu pijemy z kawiarek bialetti i GAT, taka kawa nam smakuje. Na mieście wybieram espresso (zawsze ciekawi mnie jak będzie smakować), może kiedyś pomyślę o ekspresie kolbowym.

Tomek

Offline acidka

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, wcześniej Gaggia Classic V1
  • Młynek: Lelit William PL-72, poprzednio Ascasso I-3
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3476 dnia: 10 Styczeń 2022, 08:32:23 »
Dzień dobry,

jestem z Krakowa, forum czytam od ponad roku (poprzednio byłam aktywna na forum caffe prego) i dzięki niemu udało mi się otrzymywać zadowalające cappuccino z mojej Gaggi Classic. Niestety się popsuła i aktualnie szukam nowego ekspresu i młynka.

Pozdrawiam
Karolina

Dawid1144

  • Gość
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3477 dnia: 11 Styczeń 2022, 17:33:46 »
Witam
Dzień dobry, wszystkichm. Mam 29 lat, jestem z Knurowa na Śląsku. Na forum natknąłem się zupełnie przypadkiem, właściwie to dobrze wyszło bo czytając dowiedziałem się sporo nowych rzeczy. Czeka mnie jeszcze dużo czytania bo im więcej przeglądam wątków tym bardziej widzę jak mało wiedziałem wcześniej. Fajnie ze istnieje takie miejsce. Pozdrawiam wszystkich 
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2022, 18:19:13 wysłana przez Fux »

Offline pawelj5

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Moka Bialetti
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3478 dnia: 13 Styczeń 2022, 11:06:55 »
Dzień dobry.

Mieszkam w małej wsi Starków na dolnymśląsku. Z forum kożystam od jakiegoś czasu, ale dopiero dziś zdecydowałem się na rejestrację i pierwszy temat.

Pozdrawiam.
Paweł.

Offline pretor Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Ascaso Basic, French Press, Quick Mill Rubino
  • Młynek: Ascaso I-mini
Odp: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?
« Odpowiedź #3479 dnia: 16 Styczeń 2022, 13:03:34 »
Witam wszystkich, szczególnie posiadaczy  ekspresu Ascaso Basic byłych i aktualnych,gdyż głównie do nich będę kierował pytania "techniczne" związane z tym ekspresem.
Z forum korzystam od dawna, pora na bardziej aktywną formę.
Pozdrawiam
Krzysztof

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi