Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 141648 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #465 dnia: 04 Listopad 2022, 16:49:08 »
Tak, obejrzałem zwiastun. Zdecydowanie na książce, jest potwór i lady cisza. Będę oglądał :) dzięki raz jeszcze
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #466 dnia: 14 Listopad 2022, 00:02:10 »
Jest naprawdę świetny, bardzo dobrze aktorzy (ten z Czarnobyla z HBO), nie jest bezsensownie napuszony i przeładowany, a jednocześnie nie jest "po taniości". Fajnie że jest bardziej w stylu angielskim niż amerykańskim. Pasuje to do tej historii.

Offline relikt

  • Wiadomości: 20
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #467 dnia: 29 Styczeń 2023, 23:09:38 »
U mnie na tapecie "Stroiciel" Daniela Masona. Birma, połowa XIX w. Bardzo ciekawe.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #468 dnia: 30 Styczeń 2023, 18:34:18 »
Polecam "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta, jeśli ktoś w pewnym etapie swojego życia będzie miał dużo wolnego czasu, aby w skupieniu przebrnąć pokaźne arcydzieło. Mnie zajęło kiedyś 11 miesięcy, ale satysfakcja gwarantowana!

Przeczytałem tylko 4 tomy, ale najbardziej mi się podobała pierwsza połowa tomu I. Widzę że jest na wolnelektury.pl to chyba sobie wydrukuję i oprawię.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #469 dnia: 30 Styczeń 2023, 23:13:12 »
Vincent Severski - Zamęt
 Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie jakieś akcji, a tu mi się książka skończyła. Moim zdaniem płaska, nudna, z, a jakże, super bohaterskimi bohaterami. Mi nie podeszła, choć pomagała usnąć wiec to swego rodzaju plus

James Clear - Atomowe Nawyki
Książka, która może zmienić życie. Rewelacja, rewelacja i rewelacja. Przykłady z życia, ponad 200 źródeł z których autor czerpie wiedzę. Plusy i minusy danych zachowań. Najlepsza książka z kategorii „self-care” jaką dane mi było przeczytać. Genialna
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5229
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #470 dnia: 22 Marzec 2023, 11:19:29 »
Przyjemnie się czyta. Cytat z książki i teraz wiem, jak powstała nazwa miasta Szczecin :D
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 11:32:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #471 dnia: 22 Marzec 2023, 20:33:00 »
Właśnie wybieram sobie książki "które warto mieć", drukuję, oprawiam i zapełniam miejsce na półce. Googlanie pokazuje że jeszcze wielu klasyków nie czytałem więc będzie zajęcie na wiele miesięcy. "Nowy Wspaniały Świat" oczywiście czytałem, ale zawsze warto odświeżyć:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #472 dnia: 22 Marzec 2023, 21:14:05 »
Czeka w kolejce ;)
Póki co czytam „mężczyzna imieniem Ove” i jestem oczarowany! Cudowna książka, mam nadzieje, za zakończenie będzie godne ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #473 dnia: 22 Marzec 2023, 21:34:45 »
Ja to się prubuję powstrzymywać od kupowania książek i tłumaczę sobie, że większość książek nie jest warta miejsca, które zajmuje na półce i że można je przeczytać, ale niekoniecznie trzeba od razu kupować.
Staram się kupować tylko te książki, które już koniecznie chcę mieć, żeby można było do nich w każdej chwili wrócić, ale problem w tym, że często klikam "kup teraz" :picardpalm: i dopiero potem zastanawiam się, czy muszę ją mieć? :D

Jest też kategoria tych, które "dobrze mieć", ale mogą być w wersji elektronicznej, na kompie. Ciekawa jednak wydała mi się idea drukowania i oprawiania książek. Możesz napisać @Henry, jak to robisz? Sam drukujesz i oddajesz do introligatora, czy zlecasz to jakiejś firmie?

Można oczywiście przeczytać, ale można też posłuchać: "Golem" Gustawa Meyrinka - sam nie czytałem, ale słuchałem już kilka razy.


Albo przeczytać tu: https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/golem.pdf

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5229
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #474 dnia: 22 Marzec 2023, 21:46:44 »
prubuję
Popcorn, to klub czytelników,  a Ty takiego byka strzeliłeś.
》tertium non datur《

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #475 dnia: 22 Marzec 2023, 21:52:17 »
Tym różni się czytelnik od pisarza.  :D
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #476 dnia: 23 Marzec 2023, 08:37:23 »
Staram się kupować tylko te książki, które już koniecznie chcę mieć, żeby można było do nich w każdej chwili wrócić, ale problem w tym, że często klikam "kup teraz"  i dopiero potem zastanawiam się, czy muszę ją mieć?

Jest też kategoria tych, które "dobrze mieć", ale mogą być w wersji elektronicznej, na kompie. Ciekawa jednak wydała mi się idea drukowania i oprawiania książek. Możesz napisać @Henry, jak to robisz? Sam drukujesz i oddajesz do introligatora, czy zlecasz to jakiejś firmie?

Ale wiesz że jest coś takiego jak biblioteka? ;-) A na kupione polecam ebooka z e-papierem - dobrze się czyta i nie zajmuje miejsca.

A co do introligatorstwa to polecam każdemu - bardzo fajne hobby.
Ja lubię klasyki więc głównie The Project Gutenberg dostarcza mi treści, np następna w kolejce jest
https://www.gutenberg.org/cache/epub/36/pg36-images.html
Jak już mam treść to wrzucam do LibreOffice i przerabiam na książkę - układ stron, odpowiedni font do druku, numeracja, etc... PDF ściągnięte z internetu nie nadają się do wydrukowania.
Potem drukuję na laserówce po kilka stron i składam do formatu A5. Składki łączę, dziurkuję, zszywam nicią, poprawiam klejem, wyrównuję brzegi, dodaję wyklejki, kapitałki, wycinam tekturę na okładki, oklejam po całości płótnem albo tylko grzbiet (i czasami narożniki - tzw. "oprawa biblioteczna"), wklejam blok w okładki, dodaję tytuł - naklejka, wydruk albo złocenie folią na gorąco (niestety ręcznie więc trochę koślawo mi wychodzą napisy). I mam :-)




Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #477 dnia: 24 Marzec 2023, 17:51:17 »
Kończę "Pod ciemną skórą Filipin" Tomka Owsianego. Fajnie pisze, zna się na rzeczy. Ja książek nie zbieram, traktuję je jak film, przeczytam i wystawiam na aukcję. Zostawiłem sobie kilka o fizyce, może wrócę do nich. Druga sprawa czy ludzie kupują książki. Kiedyś zaniosłem do biblioteki kilka kartonów. Teraz myślę czy np. zanieść do Szpitala, czy to dobry pomysł?

Offline Mieschko Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: DeLonghi ECAM23.460.s
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #478 dnia: 24 Marzec 2023, 18:06:22 »
Wpadła nowa pozycja Ryszarda Ćwirleja "Tęczowa dolina"... A w kolejce czeka debiut Macieja Brzezińskiego "Znak czarnego orła"...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5229
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #479 dnia: 19 Maj 2023, 16:20:17 »
Świetnie się czyta:

Cytat z książki :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2023, 16:52:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi