Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 141647 razy)

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #390 dnia: 19 Styczeń 2022, 00:33:12 »
W legimi jest sporo Mroza. Mają opcję abonamentową (także z opcją audiobooków) i można czytać na telefonie lub czytniku. Najtaniej chyba wyjdzie włączenie u operatora komórkowego-google: legimi play/orange etc.

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #391 dnia: 19 Styczeń 2022, 13:45:55 »
Ja pod choinką znalazłem całą serię Mroza z komisarzem Forstem. Planowałem czytać naprzemiennie z innymi książkami. Ale jest to tak wciągająca seria, że jestem w piątej pozycji i nie mogę się oderwać.... Te to już moim zdaniem zdecydowanie stały koło kryminałów skandynawskich  :taktak:
Przeczytałem chyba wszystkie części. Wciąga, jak muzyka ~Cigarettes After Sex~...
Nadal uważam, że jest to poziom hipermarketu podobnie jak Chyłki.

Chyłkę tez czytałem w całości i też była wciągająca, aczkolwiek serię z Chyłką uważam za słabszą generalnie. W serii z Forstem jest trochę nawiązań do nie zawsze znanej (niekiedy niechlubnej) historii Polski (np. akcja Wisła), bardzo fajnie wplecione zamiłowanie do Tatr i sporo o tych tatrach i Zakopanem, no i często dość zaskakujące zwroty akcji (choć czasem ciut naciągane).
Na tym tle np. Camilla Lackberg jest zdecydowanie słabsza - mega schematycznie napisana każda książka, przeczytałem ze trzy i przy drugiej i trzeciej mocno się męczyłem....
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #392 dnia: 19 Styczeń 2022, 20:24:47 »
W legimi jest sporo Mroza.
U mnie audiobooki nie przejdą jak zajmuję się dzieciakami. Natomiast moje e-inki nie są kompatybilne apką legimi. Korzystam z tradycyjnych, drukowanych form i sieci bibliotek oraz ich wyszukiwarki online. :) Chyba że coś kupuję, to wtedy jak tylko jest taka opcja, to biorę na czytnik, bo jednak mieszkanie ma skończoną objętość, szczególnie na regałach.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 20:27:15 wysłana przez krystians »

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #393 dnia: 19 Styczeń 2022, 21:02:15 »
zawsze można kupić ;)
ale na kindle też jest (trza się wczytać czy dany abonament obejmuje taką opcję)

https://www.legimi.pl/kindle/

Można też za free, trza się zgłosić do lokalnej biblioteki (w wielu miastach Polski). Np
https://biblioteka.lodz.pl/aktualnosci/darmowe-ebooki-i-audiobooki-wracaja
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 21:12:13 wysłana przez szarud »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #394 dnia: 19 Styczeń 2022, 22:17:56 »
Legimi jest świetne. W cenie dwóch flat whiteow wręcz nielimitowany dostęp do książek. Bardzo polecam.

Jeśli ktoś libi niewymagająca fantastykę to Powiernik Mieczy Kel Kade jest bardzo fajny ;) humor przeplatany z brutalnymi akcjami. Wydaje się ze jest mnóstwo pourywanych wątków, niewyjaśnionych historii i dość płytki świat, ale wtedy wkracza drugi tom Królestwo Obłędu - przyjemna lektura na długie wieczory :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #395 dnia: 19 Styczeń 2022, 22:51:11 »
Legimi jest świetne.
Przeglądnąłem. Do Publio czy Empiku daleko.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #396 dnia: 19 Styczeń 2022, 23:02:55 »
Jeśli już porównywać to empik go i legimi w systemie abonamentowym. Publio chyba tego nie ma.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #397 dnia: 24 Styczeń 2022, 22:19:35 »
Jo Nesbo - Królestwo

Ciężka książka. Zdecydowanie inna niż jego kryminały, choć i tutaj sporo o morderstwie. Poruszane tematy są trudne (molestowanie, morderstwo, etyka, kariera, biznes). Najgorsze jest to ze czytelnik niczym się nie różni od głównego bohatera. Ciekawe jest to, ze czuć ze książka jest rozwleczona, ale nie ująłbym ani słowa. Polecam na delikatne zrycie umysłu.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #398 dnia: 13 Luty 2022, 21:19:58 »
Mnie Królestwo też się średnio podobało. Nie chcę za dużo napisać, żeby nie spojlerować. Sam pomysł fajny ale jakby za bardzo 'rozmemłane'?
Mackbet rulezzz!

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #399 dnia: 13 Luty 2022, 21:55:27 »
Mackbet rulezzz!

Jedyna książka Jo Nesbo której nie czytałem ;)
Teraz kończę „Blackout” Marca Elsberga. Zafascynował mnie tag książki „thriller naukowy”. Jak można się domyślić książka opowiada o tym, ze w większej części Europy zabrakło prądu. Z początku mnogość głównych bohaterów i miejsc może przytłaczać, ale krótkie rozdziały pomagają trzymać napięcie i ogarnąć wszystko. Książka uświadamia jak bardzo nasze życie zależne jest od prądu i zupełnie nic nie mozemy z tym zrobić. Maleńka podpowiedz, żeby zachęcić - cztery dni bez prądu = kilka tysięcy ofiar.
Opasłe tomiszcze ponad 800 stron.
Polecam
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2022, 22:02:38 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #400 dnia: 14 Luty 2022, 11:10:29 »
Maleńka podpowiedz, żeby zachęcić - cztery dni bez prądu = kilka tysięcy ofiar.
No..., prawie mnie zachęciłeś. Zdjęcia jakieś są? ::)



A odnośnie samego czytania, to szczerze proponuję wszystkim najpierw nauczyć się czytać i nie piszę tego z jakąś przekorą, czy ironią.
Książka, którą chciałem Wam polecić, zrewolucjonizowała mój proces czytania. Nie ma chyba polskiego tłumaczenia, ale jeśli ktoś czyta po angielsku, to gorąco polecam "How to read a book" Mortimera J. Adlera i Charlesa Van Dorena.
Jest sporo recenzji tej książki na youtubie i tysiące na Amazonie.


Jest też na youtubie sama książka w wersji (tragicznie :picardpalm:) czytanej, ale na Audible jest proper audiobook, jak ktoś woli.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #401 dnia: 14 Luty 2022, 12:38:49 »
Lektura pomogła Ci @popcorn w zrozumieniu występowania zjawiska radiacji? Czy nadal światło księżyca wychładza?
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2022, 12:47:24 wysłana przez krystians »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #402 dnia: 14 Luty 2022, 12:52:06 »
Projekt Hail Mary - Weir Andy

Bardzo fajne, lekkie SF. Polecam.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #403 dnia: 14 Luty 2022, 13:23:18 »
Lektura pomogła Ci @popcorn w zrozumieniu występowania zjawiska radiacji? Czy nadal światło księżyca wychładza?
Nie czytałem nic o radiacji, więc skąd pytanie?  ::)
Co najmniej głupotą jest oczekiwać, że po przeczytaniu jednej książki można zdobyć wiedzę na każdy temat. To tak nie działa krystians. Jeśli tak myślisz, to jesteś w błędzie - ktoś Cię okłamał, lub wyciągnąłeś mylny wniosek.

W temacie światła miesiąca i radiacji, to chętnie przejrzę coś konkretnego, tylko to musi być coś na ten właściwy temat, nie może to być "Książka Kucharska"! :nienie:
Jak masz coś wartościowego, o czymś słyszałeś, to podeślij jakieś informacje, jakieś linki do opracowań naukowych, itp. Poczytam może, to pogadamy. Na razie - z tym światłem księżyca - mówiłem o faktach, doświadczalnie sprawdzalnych - jest zimne.
A jeśli Ty chciałbyś mi wytłumaczyć, dlaczego jest zimne, czy może twierdzisz, że jest to odbite światło słoneczne i mógłbyś mi wyjaśnić, jak to się dzieje, że kula (jaką w domyśle jest księżyc) odbija światło połową swojej powierzchni w jednym kierunku, to też chętnie poczytam.  kawka
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #404 dnia: 14 Luty 2022, 13:48:15 »
Nie oczekiwałem, że wspomniana książka wytłumaczy Ci cokolwiek w kwestii fizyki czy błędów metodologicznych.  Po prostu ten tekst jest wyniosły:
Cytat: popcorn link=topic=26.msg248306#msg248306
odnośnie samego czytania, to szczerze proponuję wszystkim najpierw nauczyć się czytać i nie piszę tego z jakąś przekorą, czy ironią.

I jak widać nie zminiła sposobu przyjmowania przez Ciebie świata. Więc dlaczego miałaby zmienić kogoś innego? Ludzie nie potrafiący czytać ze zrozumieniem, czy też mający problem z nadawaniem odpowiednich znaczeń przy odczytywaniu treści raczej potrzebują pomocy z zakresu kognitywistyki i powinni może zacząć od wizyty u logopedy.

Jak będziesz chciał się czegoś dowiedzieć, to pod hasłem "radiacja" w dziale "fizyka" znajdziesz odpowiedź. Wymaga jedynie nieco chęci, nikt tu nie jest Twoim służącym, niezależnie od wielkości Twojego ego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi