Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 150335 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #495 dnia: 28 Sierpień 2023, 13:38:01 »
Dobra książka, choć sporo się traci nie znając rozmieszczenia pól szachowych w pamięci. Dla żony kupiłem wydanie z grafikami, które mnie tez bardziej podpasowalo bo ta książka przedstawia naprawdę świetne rozgrywki szachowe. Szkoda tylko, ze wątek uzależnienia nie został pociągnięty bardziej.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #496 dnia: 29 Sierpień 2023, 22:21:31 »
Ja po serialu zacząłem z powrotem od czasu do czasu grać. :) Skoro polecacie, to przeczytam pierwowzór.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #497 dnia: 29 Sierpień 2023, 23:02:15 »
Serial nie oglądałem, książkę chętnie przeczytam. Teraz dorwałem ponownie książkę, wydanie z 1978, którą czytałem jako nastolatek.

IMG_7824.jpeg

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #498 dnia: 30 Sierpień 2023, 16:26:08 »
Całkiem ciekawa książka. Fragmentami może nudna, ale jest i trochę historii i trochę zielarstwa. Nam też się opowiada od 2 tys. lat sytuację, które tutaj są częste.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #499 dnia: 02 Wrzesień 2023, 20:02:34 »
Czy mikropowieść (Carola Fainberg ma 135 stron) może być lepsza od powieści sensu stricto? Oj tak!
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #500 dnia: 25 Wrzesień 2023, 08:51:43 »
Straszna pozycja w aspekcie psychologicznym 😥
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #501 dnia: 13 Październik 2023, 23:03:24 »
Poczytuję sobie ostatnio “Chłopcy idą po Polskę” o Korwinie i konfederatach. Dobrze się to czyta. Warto poznać jacy to ludzie, jak dla mnie cyniczni i zakłamani.

Zestawiam sobie to z książką Tomasza Markiewki “uratować świat raz jeszcze” piszącym o tym jak bardzo mylimy się próbując przełożyć wszystko na kalkulacje w excelu. Bo jak wyliczyć wartość cierpienia albo odzyskanego zdrowia? Już Adam Smith twierdził, że wpierw etyka potem dopiero ekonomia. Przykładowo okazuje się, że świata nie opłaca się ratować przed zmianami klimatycznymi, bo koszty są większe niż liczone z tego korzyści. Co z tego, że miliard osób może zostać bez wody albo możliwości życia w swoim kraju i wyruszyć na migrację. To lato było kolejnym rekordowym pod względem temperatur. Także można udawać że pewnych problemów nie ma, ale na pewno nie pomoże to ich rozwiązać.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #502 dnia: 13 Październik 2023, 23:19:41 »
Jestem już po "Chłopcach" i w trakcie Kulis PIS-u. Obie książki polecam.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #503 dnia: 14 Październik 2023, 07:34:43 »
》tertium non datur《

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #504 dnia: 14 Październik 2023, 11:22:08 »
Tuż przed wyborami, co za przypadek...

Ja polecam świetną pozycję o źródłach konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wyszła w maju br spod pióra polskiego autora, Konstantego Geberta. Zacząłem czytać 10 dni przed wybuchem wojny. Warto przeczytać i samemu wyrobić sobie zdanie.

Offline Grand

  • Wiadomości: 0
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #505 dnia: 24 Październik 2023, 17:26:57 »
Myślałem o zakupie Kindle Paperwhite, ale po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, stwierdziłem że jednak pozostanę przy książkach tradycyjnych tzn. papierowych. Do najbliższej biblioteki mam ok. 3km = ok. 15-20 minut jazdy rowerem. Mają tam masę książek  [emoji106]
Per aspera ad astra - Przez ciernie [trudy] do gwiazd

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5310
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #506 dnia: 24 Październik 2023, 20:58:33 »
Ja też wolę trzymać w ręku książkę. W bibliotece mam opracowany system: penetruję po kolei regały wg literatury z krajów i pisarzy po alfabecie. Gdy po jakimś czasie wszystko przejrzę i wypożyczę, jaka pozycja mnie zainteresowała, wracam i zaczynam od początku. W międzyczasie pojawiły się nowe książki lub zainteresuje mnie stara, którą wcześniej przeoczyłem.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2023, 21:26:11 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #507 dnia: 24 Październik 2023, 21:36:37 »
Czytnik nie ma ekonomicznego uzasadnienia w starciu z dobrze wyposażoną biblioteką, ale funkcjonalne już tak:
- umożliwia czytanie w ciemnościach
- odciąża nasz kręgosłup, gdyż nie trzeba mieć przy sobie książki na każdy nastrój
- poręczniej trzyma się tysiąc-stronicowe opracowanie.

Zaś literaturę anglojęzyczną wygrywa i funkcjonalnością (słownik) i aspektami ekonomicznymi.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #508 dnia: 24 Październik 2023, 21:41:06 »
Do najbliższej biblioteki mam ok. 3km = ok. 15-20 minut jazdy rowerem.

Jeśli przewyższenie nie przekracza ~300m to ride/read balans do poprawy ;)

Offline Grand

  • Wiadomości: 0
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #509 dnia: 25 Październik 2023, 11:26:23 »
Tytuły książek przeczytanych przeze mnie lub ich autorzy:
kryminały: Agata Christie, Harlan Coben, Ian Rankin
literatura grozy/horror: Stephen King, Graham Masterton
literatura rosyjska: Bracia Karamazow, Mistrz i Małgorzata, Wojna i pokój, Anna Karenina, Doktor Żywago etc.
książki sensacyjne: Robert Ludlum (trylogia o Jasonie Bourne'ie), Eric van Lustbader (kontynuacja wcześniej wymienionej trylogii)
książki przygodowe: Zbigniew Nienacki [seria Pan samochodzik i (...)], Alfred Szklarski (Tomek na tropach Yeti etc.)

Przepraszam za spam, ale przypomniały mi się jeszcze inne książki lub seria książek:
Andrzej Pilipiuk - seria książek o Jakubie Wędrowyczu
Henryk Sienkiewicz - Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski, Krzyżacy, Quo vadis, W pustyni i w puszczy
Władysław Reymont - Chłopi
Bolesław Prus - Lalka
Stefan Żeromski - Przedwiośnie
Albert Camus - Dżuma
Joseph Conrad - Jądro ciemności
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2023, 11:53:14 wysłana przez Grand »
Per aspera ad astra - Przez ciernie [trudy] do gwiazd

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi