Autor Wątek: Mały DB - Profitec Pro 300  (Przeczytany 27131 razy)

Offline jatohalo

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Profitec Pro 300
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Marzec 2023, 09:00:34 »
OPV

otworzyć pacjenta i zrobić zdjęcie? Jak się zawór sam mógł rozregulować?

skansen

  • Gość
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #91 dnia: 13 Marzec 2023, 09:05:07 »
Najlepiej pożyczyć kolbę z manometrem i od razu po otwarciu wyregulować OPV.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Marzec 2023, 18:49:36 »
otworzyć pacjenta i zrobić zdjęcie? Jak się zawór sam mógł rozregulować?
Wszystko się kiedyś psuje. Zdjęcie wystarczy. Bez kolby z manometrem też można sobie poradzić, ale będzie tak zwane "mniej więcej".

Offline MichałCz

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Brak
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Kwiecień 2023, 13:14:32 »
Cześć, jatohalo czy udało Cie się zdiagnozować ostatecznie problem i rozwiązać go? Możesz dać znać. Nie ukrywam,że jestem bliski kupna tego ekspresu i ciekaw jestem co mogło być przyczyną problemu. Nie zniechęca mnie to ale warto wiedzieć  a i pewnie inni użytkownicy też są ciekawi

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #94 dnia: 20 Lipiec 2023, 12:47:48 »
Cześć, czy ktoś z Was miał podobny problem? Mianowicie, po odkręceniu gorącej wody leci bardzo mały strumień albo nic nie leci, para działa bez problemu, ciśnienie trzyma. Macie jakieś pomysły?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Lipiec 2023, 16:07:33 »
Niesprawny zaworek? Jakieś zanieczyszczenia? Rozebrać, sprawdzić, wyczyścić pewnie wystarczy.

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Sierpień 2023, 10:54:34 »
Dzięki za odpowiedź, w końcu znalazłem chwilę, żeby to ogarnąć i miałeś rację wystarczyło przeczyścić wylewkę.

Zauważyłem jednak inną ciekawą rzecz, mianowicie wąż silikonowy idący do zaworu nad tacką ociekową po nieco ponad roku się zlasował. Zlasował się głównie w obszarze pod bojlerem parowym. Myślę, że to skutek braku izolacji od spodu bojlera. Na szczęście wężyk jest łatwo dostępny i da się go wymienić bez problemu, ale pytanie czy ktoś miał podobnie? Może trzeba go jakoś zaizolować, żeby przedłużyć jego żywotność? Pozostałe węże silikonowe są ok.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #97 dnia: 12 Grudzień 2023, 09:49:41 »
Jeszcze pytanko do użytkowników pro 300 - co sądzicie o polerowanej stali? Myślę intensywnie o zakupie ekspresu ale widzę, że też można go zamówić w wersji czarnej, która powinna być znacznie prostsza w utrzymani uczystości, zwłaszcza przy tak kompaktowych rozmiarach i utrudnionym dostępie do strefy nad tacką.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #98 dnia: 12 Grudzień 2023, 13:02:55 »
że też można go zamówić w wersji czarnej, która powinna być znacznie prostsza w utrzymaniu czystości
Tak będzie.
》tertium non datur《

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Styczeń 2024, 15:17:46 »
Przeglądałem ostatnio sporo wątków/filmów na youtube w poszukiwaniu ekspresu do domu w budżecie ok 6 tys. PLN i  profitec wydawał (wydaje) mi się bardzo fajnym wyborem - jednocześnie odnoszę wrażenie, że za dużo osób z forum go nie użytkuje - czy chodzi głównie o cenę, np. w stosunku do Lelita Elizabeth? Czy są jakieś inne aspekty, któtrych potencjalnie nie udało mi się wyłapać.

Na ten moment, w subiektywnym odczuciu, jedyną sensowną konkurencją wydaje mi się Ascaso Duo PID. Lepsze ekspresy to już inna półka cenowa, nie za bardzo mnie interesuje grupa E61.

Na youtube trafiłem na porównania, np. z  bezerrą BZ13 (u nas zdaje się, że to będzie model Crema), gdzie lepsze opinie zbierał właśnie owy HX, co wydawało mi się trochę sprzeczne z logiką - profitec powinien zapewnić wystarczającą ilość pary do użytku domowego a jednocześnie mamy spokój z temperaturą przy kawie.


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #100 dnia: 03 Styczeń 2024, 15:31:37 »
Popatrz jeszcze na trzy ekspresy - BELLEZZA Bellona Black, Francesca Leva oraz Giulia Leva Black. Te dwa ostatnie w tej chwili w mocno obniżonej cenie. Obydwa warte zainteresowania.
https://caffebarca.pl/produkt/ekspres-do-kawy-bellezza-francesca-leva/

https://caffebarca.pl/produkt/ekspres-do-kawy-bellezza-giulia-leva-black/
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Styczeń 2024, 16:18:47 »
@MaciejF
Ta Francesca, którą wrzucił @Janusz biję na głowę Profiteca, przynajmniej na papierze. Jeden minus, że nie chcesz grupy E61.
》tertium non datur《

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Styczeń 2024, 16:40:21 »
Dzięki za propozycje ale E61 dyskwalifikują u mnie dwa argumenty - długo się nagrzewa, a dwa, że nie mam nerwów do utrzymania tego w czystości (mówie ogólnie o ekspresach z polerowanej stali itp.) Zarówno wspomniane Ascaso duo, jak i tytułowego profiteca mozna kupić w czarnym macie, a i nagrzeją się zdecydowanie szybciej.


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Styczeń 2024, 16:50:49 »
Zarówno wspomniane Ascaso duo, jak i tytułowego Profiteka mozna kupić w czarnym macie, a i nagrzeją się zdecydowanie szybciej.
W takim razie wybór jest tylko jeden 🙂
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2024, 17:37:38 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 575
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Mały DB - Profitec Pro 300
« Odpowiedź #104 dnia: 03 Styczeń 2024, 17:59:29 »
Zarówno wspomniane Ascaso duo, jak i tytułowego profiteca mozna kupić w czarnym macie, a i nagrzeją się zdecydowanie szybciej.
Bellona też. :taktak:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi