Autor Wątek: rzeszowskie kawiarnie  (Przeczytany 6751 razy)

amaserum

  • Gość
rzeszowskie kawiarnie
« dnia: 02 Sierpień 2013, 20:14:01 »
Dziś odwiedziłam Restaurację "Grzesznicy" na 3-go maja w Rzeszowie, przybyłam tam z polecenia krakowskiej kooperatywy kawowej. Podają arabikę z Brazylii, więcej nie wiem, bo po raz kolejny nie chciało mi się już posyłać kelnerki, żeby się dopytała;) Zamówiłam espresso macchiato, podano mi tak, jak chciałam, czyli kawa osobno, mleko osobno. Koszt: 6 zł (tyle samo kolega zapłacił za "kawę białą"). Crema w filiżance, mleko ładnie spienione. Na mój smak kawa świeża, ale nie super-świeża. Espresso było bardzo gorzkie, tyle zdołałam w nim wyczuć. Jako espresso macchiato smaczne, dobre, poprawne, ale nie znalazłam w nim jakichś niuansów smakowych (które np. łatwo można było wyczuć w przypadku tego rodzaju kawy w nieistniejącej już niestety rzeszowskiej Alternatywie i które wyczuwam jak sama robię kawę w domu). Mimo to byłam mile zaskoczona, że jest miejsce w Rzeszowie, gdzie można napić się dobrej kawy, polecam:)
Restauracja ma ogródek, wnętrze w klimacie "końca wieku" i młodych polskich nietzscheanistów;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2013, 21:06:08 »
Ostatni raz w Rzeszowie byłem chyba z 10 lat temu a to tak blisko...

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2013, 22:13:00 »
Ja przejeżdżałem przez Rz miesiąc temu skoro już o tym mowa... :mrgreen:

Offline baristamacio

    • Piętro Cafe
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: La Cimbali M39
  • Młynek: Fiorenzato F64e
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2017, 11:28:18 »
Jeżeli mowa o rzeszowskich kawiarniach, to dobrym punktem zaczepienia jest Piętro Cafe, które działa na rynku (10). Kawa jedna z kilku topowych (nie jest ich wiele w rzeszowie). Wystrój retro, winyl, umiejscowienie na piętrze, czego chcieć więcej by delektować się łykiem espresso lub długą podróżą z latte?
Warto zapoznać się ze stroną facebook/insta i odwiedzić to miejsce.

Offline resco Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, kawiarka Bialetti 2tz
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Automatic
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty 2017, 05:30:19 »
Odwiedziłem ostatnio kilka kawiarni w stolicy Podkarpacia i wg mnie na szczególną uwagę zasługują: Hola Lola - duży plus za wystrój, muzykę, lokalizację i znakomite espresso - po prostu bardzo przyjemnie upłyną czas przy kawce; Kawa Rzeszowska - bogate kawowe (i nie tylko) menu, kameralne, świetnie urządzone wnętrze i bardzo miła obsługa :) Dla tych którzy lubią czekoladkę i kawkę polecam Karmello w Galerii Rzeszów - i kawa i czekolada są znakomite :)

Offline Ukasz

    • xCafe - palarnia kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 186
  • Ekspres: Ascaso Duo Steel, DeLonghi esam 4200
  • Młynek: i-steel
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty 2017, 09:52:39 »
Potwierdzam Karmello w Galerii Rzeszów choć to chyba jakaś mała sieciówka, Kawa Rzeszowska, a Hola Lola nie byłem, muszę sprawdzić ;)

Offline lifepak

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: dripper v60, french press, aeropress
  • Młynek: rhinowares
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwiec 2017, 11:40:53 »
pozwolę sobie odświeżyć temat. Za kilka dni wybieram się do Rzeszowa (ponad 600km podróży mnie czeka). Posiada ktoś aktualne opinie w temacie kawiarni w Rzeszowie, gdzie serwują alternatywy?

Offline novotarq Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Gaggia Baby Twin, V60, Chemex, Kawiarka, Aeropress, Frenchpress, Kalita
  • Młynek: Mahlkonig Kenia, Porlex Mini, Peugeot
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec 2017, 22:26:27 »
Kawa Rzeszowska - bardzo polecam, piłem tam świetną kawę (chyba jakaś Tanzania, nie pamiętam już) z syfonu.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Czerwiec 2017, 23:07:58 »
Osobiście nie miałem okazji, ale znajomi polecają Kawę Rzeszowską. Kawę dla nich pali Kelleran, więc ziarna mają przyzwoite.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Styczeń 2022, 11:54:46 »
Nowe miejsce na planie miasta - "Najpierw kawa". Wczoraj otwarte, dzisiaj zaglądnąłem z ciekawości, mając lokal po drodze.
Na blacie dwugrupowa NS Aurelia, dwa MDXy i Mahlkonig ek43 do przelewów. Na półkach również ziarna do zakupu.
Espresso z Salwadoru bardzo smaczne. Warto odwiedzić.
https://www.facebook.com/najpierwkawa.coffeeshop
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline tegespl

    • Teges Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 60
    • Teges
  • Ekspres: Quick Mill, Elektra, Profitec, ECM
  • Młynek: Quick Mill, Elektra, Profitec, ECM
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwiecień 2022, 19:36:06 »
Kawa rzeszowska, Coffeina, Bianka, Momento Cafe, te odwiedzam i espresso jest spoko, najbardziej smakuje mi w Biance, w Coffeinie podają Doppio zamiast pojedynczego, w Momento ważą kawę i podają 40g(ja proszę o 30g), w Kawie rzeszowskiej dawno nie byłem, ale espresso na pewno jest tam spoko ostatnio piłem tam Doppio. Ciekawe jakie ceny espresso w innych miastach bo u nas w tych co wymieniłem 8zł, nie wiem ile teraz w Kawie rzeszowskiej. Jest jeszcze parę kawiarni, które wydają się być spoko "z zewnątrz" ale to już nie te lata, żeby być w tylu miejscach na raz. Przydała by się jakaś ogólnopolska akcja typu "Tydzień espresso" i np. strzał za 5zł. Smutno mi kiedy stoję sam przy ladzie..., a bariści też od razu nie kumają i proponują strzał przy stoliku.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: rzeszowskie kawiarnie
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwiecień 2022, 11:45:44 »
Bardzo miło wspominam Kawę Rzeszowską, zatrzymuję się tam w drodze w Bieszczady i warto nadłożyć drogi bo mają bardzo dobre ziarno :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi