Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131624 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń 2016, 15:39:54 »
Fakt, w Musice wierzchołek śruby jest "schowany" w sitku. Ale to nie problem, za parę groszy można ją wymienić.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2016, 16:43:24 wysłana przez WS »

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Luty 2016, 07:19:45 »
W Rancilio jest taka sama.
W niczym nie przeszkadza.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Luty 2016, 11:20:47 »
Śruba fakt ma dużą głowę, ale kiedyś dobiorę M6 wpustową + ewentualną podkładkę i będzie schowany cacy.

Co do parzenia espresso to zauważyłem pewną ciekawą rzecz. Po naciśnięciu przycisku "parzenia" kawy są trzy fazy. Najpierw pompka wywołuje jak mniemam przepływ przez HX, po czym jest cyknięcie microswitcha i puszczana jest woda z grupy. Pompka ciągle pracuje i PF jest napełniany, ale dopiero po pewnym czasie następuje jakby dociążenie pompki (słychać, że pompka ciężej pracuje) i dopiero zazwyczaj pojawiają się strumyki kawy.

Możliwe, że za drobno mielę, ale próbowałem z grubszym przemiałem i kawa się pojawiła szybciej ładnym mysim ogonkiem ale później pompka "dociążyła" i poszło kanałowanie. Inna sprawa, że wciąż nie mam porządnego tampera i kanałowanie zdarza się póki co często.

Jeżeli mi się uda postaram się nakręcić jakieś video bo nie wiem czy dostatecznie zobrazowałem temat.

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Luty 2016, 11:31:28 »
Ale to nie jest czasem normalne zachowanie pompy wibracyjnej? Cisnienie wytwarzane przez pompe narasta stopniowo w miare jak kawa zaczyna stawiac opor.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Luty 2016, 12:10:02 »
No raczej:-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Luty 2016, 12:43:21 »
Macie zapewne racje, zdziwiło mnie to, gdyż w Via Veneto (na Ulce) narastanie było praktycznie natychmiastowe, w Oscarze trwa to znacznie dłużej zanim ciśnienie zostanie nabite. No ale może to wynikać z charakterystyki pompy.

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Luty 2016, 13:03:23 »
To chyba zalezy od konstrukcji grupy i ilosci wolnej przestrzeni wokol prysznica.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Luty 2016, 14:41:42 »
A czy przypadkiem Nuova nie robi tego specjalnie i jeszcze się tym chwali? Że niby to zapewnia stabilniejszą ekstrakcję i wybacza więcej błędów dystrybucji?

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Luty 2016, 15:44:49 »
http://www.nuovasimonelli.it/en/altri-articoli/4423-i-sistemi-di-preinfusione-eng.html

W teorii tak jest jak pisze donkiszot ale czy to dotyczy tego Oscarka to ręki uciąć nie dam. To w końcu ich budżetowy model. Muszę na stoperze sprawdzić chyba, bo informacje od producenta są zdawkowe, nie mówiąc już o samej instrukcji, która jest lakoniczna do bólu.  :sciana:

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Luty 2016, 09:31:09 »
niestety nie jest to specjalne, poprostu nad prysznicem jest dużo miejsca i zanim je woda wypełni mija te 3 4 sec. DOdatkowo woda potrzebuje kolejnych 4 sec do spenetrowania kawy i ekstrakcja rozpoczyna się w 8-10 sec od załączenia pompy :) Tak samo przecież brzmi jak zapniesz ślepe sitko. Wystarczy podpiąć PF'a z manometrem żeby to sprawdzić. Do zapełnienia się kolby wodą, ciśnienia praktycznie nie ma, a kiedy się napełni, to ciśnienie momentalnie wskakuje na maksa. Kwestia sekundy.

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Marzec 2016, 01:21:45 »
Jak długo Oskar II się rozgrzewa przed zrobieniem kawy, tak minimum? Mam zgryz, czy 2 litry bojlera na pojedyncze kawy, no czasem 2 albo 3 na raz, to nie za dużo? Czy nie myśleć o czymś z 1-litrowym bojlerem? Co daje dodatkowego grupa e61 względem tego Oskara? Warto szukać ekspresu z taką grupą, czy nie będzie przewagi?
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Marzec 2016, 12:00:15 »
20 min to minimum. Ja mam na timerze i po 30 min zazwyczaj robię kawę. Grupa jest mocno ciepła. Po pierwszej kawie po 10 min jest już za gorąca. Trzeba ogarnąć smoka bo zieje parą z grupy parę sekund. Potem konsekwentne shoty są stabilne temperaturowo ale nie mierzyłem dokładnie temperatury.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Marzec 2016, 15:38:11 »
Blondas,

Taka przykładowo Silvia przy 0,3l bojlerze bojler rozgrzeje w miarę szybko ale do rozgrzania grupy potrzebuje i tak ponad 30 min. Także z mniejszym bojlerem nie zawsze oszczędzisz czas. No chyba że zainwestujesz w coś z aktywnym grzaniem grupy.

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Marzec 2016, 19:41:03 »
Dzięki za info, np w Dream grupa jest gorąca tak do 10 minut. Wygląda na to, że swoje trzeba będzie odczekać i nauczyć się obsługi sprzętu z Hx, tu dam radę. Ok, a co z grupą e61? Robi różnicę?
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Marzec 2016, 20:01:11 »
Grupa E61, to dla mnie nic wyjątkowego. Fajnie wygląda, uruchamianie ekstrakcji dźwigienką również jest sympatyczne. Ale wolę grupę zabudowaną, powinna być stabilniejsza temperaturowo. Mam porównanie NS Musica z Domobarem Vibiemme.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi