Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 107404 razy)

Offline yann

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: La Pavoni Pro '83 mosiądz + '93 miedź | V60 | Kalita 155 | Cafec Tsubame Pro + "Holy Water"
  • Młynek: DF64V (stock + SSP MP) | Pharos v2.0 | C40 Mk3
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #285 dnia: 21 Styczeń 2022, 22:59:36 »
Miałem podobną intuicję z tym przypieraniem środka, ale nic z boku wówczas bardziej nie odstawało jakkolwiek bym się starał. Fakt, nie miałem drugiej pary rąk do pomocy, ale też grupa LP to specyficzny przypadek - tam NAPRAWDĘ nie ma dużo miejsca na operowanie jakimkolwiek narzędziem. Może dwiema rękami naraz się da, ale za to już prawie nic nie widać. Odpowiednimi narzędziami można się dostać od drugiej strony (od uchwytu dźwigni), ale też pole manewru jest wówczas bardziej ograniczone.
Kiedy wkłada się nowy Seger na miejsce, przynajmniej ja zwróciłem uwagę, to naprawdę trzeba go mocno ścisnąć narzędziem żeby się wpasował - i serio, czuć to było podczas prób demontażu tego skorodowanego - przylegał bardzo mocno i dokładnie.
Także w porównaniu z każdą inną metodą jakiej próbowałem, Dremel to była czysta przyjemność i oszczędność czasu. Przy ułamku jego możliwości (15k obrotów) pierścień niknął w oczach.
Na pewno wiele zależy też od danego przypadku: jeśli oczka ułamią się w taki sposób, że na końcówkach pierścienia mamy kiełki za które da się złapać, to może ten sposób ma szanse powodzenia.

Wniosek do jakiego doszedłem na własne potrzeby i jakim chcę się podzielić to: nawet jeśli macie "tylko mały zestaw pilników" i zawiedliście się już raz na "wygodnej i szybkiej metodzie" to weźcie się za pilnik zanim grupa zacznie doznawać uszczerbku, bo to już jest nieodwracalne.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #286 dnia: 22 Styczeń 2022, 19:25:30 »
Mi się właśnie udało rozłożyć, wyczyścić i złożyć  :D
Uszczelka od Roty pasuje do grupy.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #287 dnia: 24 Styczeń 2022, 09:24:00 »
Tak patrzę nie ma co wcześniej za dużo przepuszczać wody przez grupę- bardzo szybko się nagrzewa, a tu powinna chyba robić za część chłodzącą. Taka trochę odwrotność jak w HX- tam schładzałem wodą grupę, tu grupą wodę :). Na początku warto np. przymocować termoparę. Fajne proste, bezgłośne urządzenie i szybko gotowe do pracy, jasne palenia mniam, ciemniejsze trzeba uważać z temperaturą (może jakiś radiator na grupę)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #288 dnia: 27 Styczeń 2022, 09:08:02 »
Są jakieś zestawy podkładek między bojler a grupę, ponoć schładza mocno, mnie to nie przekonuje w ogóle.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #289 dnia: 27 Styczeń 2022, 09:56:43 »
Też o tym myślałem, ale takie teoretyczne rozważania, można jak poprzedni użytkownik pisał wyłączyć lub schłodzić zimna wodą. Z termometrem i wskaźnikiem ciśnienia maszynka posłuszna i nie kapryśna.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #290 dnia: 27 Styczeń 2022, 12:27:21 »
To polewanie grupy wodą nie wygląda dobrze, trochę barbarzyńskie i sporo bałaganu powstaje, kurczę trochę korci mnie wymiana i porównanie z Caravelem ;-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #291 dnia: 27 Styczeń 2022, 13:12:04 »
Po podpowiedzi z wyłączeniem i obniżeniem temperatury efekt niebo w gębie. U mnie z Caravelki efekt w filiżance był średni.


Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #292 dnia: 27 Styczeń 2022, 13:21:15 »
jeszcze do poprawy az bedzie tygrysek

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #293 dnia: 27 Styczeń 2022, 13:41:10 »
Takie moje odczucie, że nie zawsze tygrysek = smaczniej. Rota np. jest u mnie bardzo tygryskowa, z HX dużo ciemniej cremy, z dźwigni mało cremy ale najbardziej delikatny smak.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #294 dnia: 27 Styczeń 2022, 14:49:38 »
Są jakieś zestawy podkładek między bojler a grupę, ponoć schładza mocno, mnie to nie przekonuje w ogóle.
Mam Bong-isolator - polecam!!! "Uspokoił" maszynę, zapewnił bardzo spokojną ekstrakcję
mam La Pavoni z 1997r
Never Give UP †

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #295 dnia: 27 Styczeń 2022, 17:05:49 »
No siemanko.
W przyszłym tygodniu będę miał kilka zdemontowanych części z LP EP premill - między innymi zestaw dźwignia+piston z manometrem, elementy z wizjera poziomu wody, końcówkę steamera (z jedną dziurką), baskety, jakąś inną drobnicę... Byłby ktoś zainteresowany takimi rzeczami? 🤔

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #296 dnia: 28 Styczeń 2022, 12:25:17 »
Sprawdź DMy proszę :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #297 dnia: 31 Styczeń 2022, 08:23:19 »
Ktoś może wymieniał plastikowe wnętrze grupy na metalowe i stwierdzi: warto lub nie warto ? :)
https://coffee-sensor.com/product/la-pavoni-custom-made-stainless-steel-sleeve-jacket/

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #298 dnia: 31 Styczeń 2022, 10:01:05 »
Taki pomysł, jak wyregulować dźwignię (2 podkładki wystarczą)


Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #299 dnia: 04 Luty 2022, 11:19:18 »
Koledzy i koleżanki, czy coś da się z tym zrobić, czy do wymiany?  :'(


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi