Autor Wątek: Siemens lub coś innego  (Przeczytany 27809 razy)

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Siemens lub coś innego
« dnia: 30 Styczeń 2015, 01:36:10 »
Witam.
Jako "zielony" w temacie ekspresów chciałem zapytać o opinię na temat ekspresów Siemensa. Właśnie kończy się na dniach promocja i nie wiem jak w segmencie ekspresów plasuje się ta firma i czy nie jest przypadkiem klepana w tej samej fabryce co Bosch, z tym że za Siemensa trzeba więcej zapłacić, choć różnica pomiędzy nimi może być tylko w logo a "flaki" są te same. Jak z awaryjnością tego sprzętu?
Z braku czasu  t y l k o automat z młynkiem. Ze względów finansowych pod uwagę biorę tylko serię EQ.5 do 1800zł.
Czy warto? A może polecicie coś innego. To ma po prostu być domowy wół roboczy. Ma parzyć dobrą kawę, być w miarę bezawaryjny. Zelmer odpada bo po przejęciu przez Siemensa odwala straszną tandetę i tu mam również obawy co do samego Siemensa  :o - czyżbym sam sobie dał odpowiedź?  Może taki używany - SIEMENS TK58001 za ok 800zł?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2015, 01:56:40 »
ładnych kilka lat przepracował u mnie w firmie Siemens S20 (naprawdę dużo kaw - teraz kiedy mam ekspres z licznikiem dopiero widzę, jakie to są ilości), ale w końcu "wybuchł" - smak kawy z automatu dla mnie nie jest wzorcowy, ale ludziska sobie chwalą łatwość sporządzenia kawki ;-)
moja opinia o marce Siemens w zakresie ekspresów do kawy z ubiegłych lat zatem pod względem awaryjności jest OK
mam wrażenie, że sprzęt sprzed lat, a obecnie produkowane urządzenia, to zupełnie inna "bajka" ... ;)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2015, 06:11:25 »
Siemens i Bosch to te same modele, różnią się delikatnie wyglądem zewnętrznym.

Eq5 u znajomych sprawuje się bez zarzutu, a kawą jest smaczna. Nie jest to espresso ale mała czarna daje radę.
LMWDP #469

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2015, 01:31:55 »
Właśnie ze względu na to, że nastały czasy "plastik fantastik" i renomowane firmy poszły w kierunku zysku kosztem utraty jakości mam dylemat co wybrać. Stara pralka Siemensa tyra już kilkanaście lat i ani myśli się zepsuć stąd pytam o ekspresy tej firmy.
Ponieważ oferta używanych "parzydeł" jest duża a i ceny akceptowalne - podpowiedzcie proszę które ekspresy były by najlepszą opcją: Melitta, DeLonghi, Siemens...? w zakresie cenowym do 1000zł
DELONGHI ESAM4000B EX.1 ECO                            - 500zł
DELONGHI ESAM2200S EX.1 ECO                            - 550
DELONGHI ESAM3000B EX.1 ECO                            - 550
SIEMENS TE503201RW EQ.5                                   - 750 
SIEMENS TK69009 SUPRESSO S75 CAPPUCINATORE - 770
MELITTA CAFEO BAR E960-103                                - 790
MELITTA CAFFEO LOUNGE E960-104                        - 890
DELONGHI ESAM04.320S ECO                                 - 890
DELONGHI ESAM5400 EX1 PERFECTA ECO                - 890
Jak z awaryjnością w/w, które są najbardziej a które najmniej podatne na awarie? W serwisie której firmy w razie "W" zostawię najwięcej dukatów? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie używki ? Im mniej elektroniki tym lepiej?
Dużo pytań ale potrzebuję działający ekspres; bo podstawkę pod kwiatki już  mam.
Wszelkie sugestie innych parzydeł mile widziane.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2015, 10:21:03 »
Używany automat chcesz kupić?!
Jeśli nie masz zdolności do majsterkowania to zapomnij.
No chyba że trafisz maszynę z kartonem i dowodem zakupu, młodsza niż 2 lata. Niestety 95% pozostałych maszyn to zazwyczaj złom. Trzeba odrobiny szczęścia żeby coś trafić.
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2375
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2015, 10:33:26 »
Trzeba mieć więcej szczęścia niż Poe w konkursach.
Jeżeli już używany, to lepiej z tych starszej konstrukcji Siemensów ( Bosch ma tylko inna obudowę ) lub jakaś Jura z pewnego źródła.

Offline KiT

  • Wiadomości: 587
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2015, 15:18:08 »
Automat do domowego uzytku... Dla mnie to brzmi jak warunki przeciwstawne, podobnie jak uzywany i bezawaryjny.

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2015, 16:46:28 »
Ten jest z kartonem - MELITTA CAFFEO LOUNGE E960-104 - 890zł, niby po przeglądzie i 3 miesięczna gwarancja na piśmie i wykonał ok 1500 kaw ma ok 2 lata.
KiT - możesz rozwinąć myśl, bo ja nie widzę nic dziwnego w używaniu automatu w domu.

 

Offline KiT

  • Wiadomości: 587
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2015, 17:02:23 »
W domu lubie napic sie jednej z mozliwych kaw jakie moge przygotowac.  Proces szykowania to dobry czas do rozmow, pewna celebracja, dajaca wymierny oczekiwany efekt koncowy. Dzis mialem  7 pijacych , zrobilem 12 kaw i to byl mily czas przy swietnej kawie.

  Automat uzywam w pracy, gdzie nie mam na to wszysko czasu i kawa jest przerywnikiem miedzy spotkaniami. Nie jest wybitna, ani znakomita, zaledwie dobra, no coz JURA Z7 nie umie wszystkiego. Ale tez serwis ja odwiedza raz na dwa miesiace ostatnio, co jest znakomitym wynikiem.  Przy trzy cyfrowej liczbie kaw dziennie , usuwaja usterki bez zbednych pytan.  Wyobrazasz sobie, jak rozczarowany mialby byc prawo kupujacy gdyby kupil ten ekspres po dwoch latach uzytkowania, mojego uzytkowania na alegro?  Sadzisz, ze firmy ktore wydzierzawiaja sprzet z kawa chwala sie rzeczywistym przebiegiem? A moze tylko pisza regularnie serwisowany?

Rozwinalem dostatecznie?



Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2015, 19:28:59 »


... niby po przeglądzie i 3 miesięczna gwarancja na piśmie i wykonał ok 1500 kaw ma ok 2 lata.



Znaczy że średnio 2 kawy dziennie robił. Coś mało. Gwarancję daje serwis, czyli jest to raczej sprzęt z odzysku.
Zastanów się czy warto wydać 900 żeby zaraz wydać 300 na blok, 200 na żarna.
Okazyjnie to ja Gaggie Syncro kupiłem (200) i za 150 doprowadziłem do stanu takiego ze gwarancję na rok bym dał. Teraz maszyna nawet poprawne espresso robi.

LMWDP #469

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2015, 14:22:11 »
Czyli jeśli automat to tylko nówka sztuka... Dzięki za sprowadzenie na ziemię. W takim razie jaki najtańszy, żeby to to chodziło i parzyło coś przyzwoitego. Wiem, że co tanie to nie może być mowy o rewelacji ale może na początek wystarczy. W ostateczności pozostanie kolbowy - i tu też poproszę o jakieś sugestie, a jak dalej tak pójdzie, że im więcej czytam tym mniej wiem to zafunduję sobie aeropres i "po ptokach".

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty 2015, 14:37:35 »
Napisz jakiej kawy szukasz, Będzie nam łatwiej pomóc.
Każda droga będzie lepsza niż automat ;)

Offline witeg

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Breville BES 900XL
  • Młynek: Brasilia RR45OD
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty 2015, 16:14:17 »
Jak na razie jestem degustatorem marketowych "plewów", czyli cokolwiek byle "kopało", ale już nie mogę tego badziewia coraz bardziej cyganionego pić i dla tego idę w kierunku ziarnistej + jakiejś maszynki.
Cytuj (zaznaczone)
Każda droga będzie lepsza niż automat
Wiem, że z automatu kawa jest powtarzalna i nie można za wiele poeksperymentować, ale to dla mnie i tak będzie duży krok do przodu. Może i kolba się nada czy aeropres; sam nie wiem.
Jaka? Dobra i "kopiąca"- nic bardziej nie mogę sprecyzować bo się nie znam i miałem znikomy kontakt z "kulturą kawową".
Chcę coś kupić i używać a nie tygodniami studiować internetowe fora.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2015, 16:44:58 »
Krótko pisząc - klasyczny smak + sporo robusty. Może w takim razie coś z TEGO

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Siemens lub coś innego
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty 2015, 18:45:51 »
Jakim budżetem dysponujesz?

Jeżeli chodzi o sprzęt, proponuję skupić się na młynku. Używany gastro z przedziału 500-1000 starczy na lata, nawet jak przyjdzie Ci ochota na espresso.
Do tego kawiarka lub AP i masz "dużą czarną mocną"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi