Autor Wątek: Jak przygotować w kolbie kawę jak z ekspresu automatycznego? Poważny dylemat  (Przeczytany 2026 razy)

Offline baarszczu

    • brak
  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: Fiorenzato AllGround
Bardzo dziękuje Wszystkim za owocną dyskusję 😉 wyjaśniło mi to wiele z działania automatu. Oczywiście nie zamykam wątku, choć myśle ze wiele zostało powiedziane. Faktycznie, znalazłem sitko ciśnieniowe w automacie zaparzającym i to w zasadzie załatwia sprawę parzenia. Dodam tylko na marginesie ze w międzyczasie teściowa w gościach doceniła americano! Jest sukces 😁🔥

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
No i super. Na marginesie dodam, że gościom nie warto mówić jaką kawę piją, chyba że wiesz że złapią klimat. Do znajomych to parzę zwykle dużego chemexa, ale jak wpada moja matka to bez skrupułów częstuje ją french pressem z kawy do espresso. Tanio, szybko, a ona i tak to posłodzi i zaleje zimnym mlekiem z kartonu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5304
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
jak wpada moja matka to bez skrupułów częstuje ją french pressem z kawy do espresso. Tanio, szybko, a ona i tak to posłodzi i zaleje zimnym mlekiem .
By się dogadały... z moją żoną, ale ostatnio polubiła espresso z kolby, więc bądź dobrej myśli :D
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 11:39:43 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Goti

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Anita
Niestety przerabiałem temat i musiałem kupić automat bo żonie nie smakuję z kolby to znaczy espresso nie lubi, a cappuciono ma za dużo mleka...
Kupiłem w promce Melitte i żona zadowolona.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi