Autor Wątek: Urządzenie do robienia wody gazowanej  (Przeczytany 8262 razy)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Marzec 2023, 12:12:49 »
Bo szklana butelka pasuje tylko do jednego modelu
Dokładnie, do kupionego Art tylko plastik.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Marzec 2023, 12:21:03 »
Ciekawe co taniej wyjdzie dokupić kolejną plastikową czy może inny pasujący do tej szklanej butelki saturator :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Marzec 2023, 12:35:26 »
Ciekawe co taniej wyjdzie dokupić kolejną plastikową czy może inny pasujący do tej szklanej butelki saturator :)
Czy wiesz dlaczego szklana pasuje tylko do jednego modelu? Podpowiem, że jest to model, w którym butelkę się chowa.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Marzec 2023, 12:41:20 »
Czy wiesz dlaczego szklana pasuje tylko do jednego modelu
Dziwne pytanie ? bo:

Jak bym wiedział i jakby osoba obsługująca mnie w sklepie o tym wiedziała to ja bym tego nie kupił a ona by mi tego nie sprzedała.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Marzec 2023, 12:44:14 »
W instrukcji jest lakoniczna informacja, że to na wypadek gdyby szklana butelka pękła w trakcie gazowania.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Marzec 2023, 12:51:42 »
Przyznam że nikt w tym sklepie nie dał mi wcześniej instrukcji do poczytania ja też o to nie zabiegałem.
Instrukcję znalazłem w kartonie po rozpakowaniu go w domu.

Swoją drogą jeszcze nic w życiu nie kupiłem rozpoczynając od czytania instrukcji w sklepie, ba ja nawet nie wiedziałem że jest taki zwyczaj czy obowiązek.

Ale to nie problem taka szklana butelka, już zamówiłem wysyłkowo 2 plastikowe.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Maj 2023, 10:57:51 »
Dają sobie 2/3 miesiące na rozeznanie co i jak i jak mi to ekonomicznie wyjdzie a wtedy po tym czasie zdecyduję czy zostaję przy takim ustawieniu

Za chwilę będzie 2dwa miesiące jak użytkujemy w domu ten zestaw i wychodzi mi że zostaje jak jest tz. zostaję przy tych oryginalnych nabojach, dokupiłem jeszcze 2dwa tak że mam razem 4cztery i bąbelek na jakiś czas starczy do tej pory zużywam dopiero 2drugi nabój.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline DumDum Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso ARC;Bialetti Class 6tz
  • Młynek: 1Zpresso J-MAX
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Maj 2023, 19:55:56 »
Od dłuższego czasu używam saturatora Aarke. Niestety nie należy do najtańszych, ale jest bardzo ładny.
Z innych plusów, można używać nierdzewnych butelek (można myć w zmywarce i nie mają daty ważności jak PETy).
Technicznie praktycznie to samo co wszystkie inne saturatory. Konstrukcja prosta jak budowa cepa.
Co do nabojów nie chciało mi się bawi w przetaczanie. Kupiłem kilka i w razie potrzeb wysyłam do napełnienia. Jeden nabój wychodzi taniej niż zgrzewka gazowanej wody.
Every year millions of V8 engines are killed by global warming activists...
Help stop the hate.
Adopt V8.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Lipiec 2023, 18:10:30 »
Dają sobie 2/3 miesiące na rozeznanie co i jak i jak mi to ekonomicznie wyjdzie a wtedy po tym czasie zdecyduję czy zostaję przy takim ustawieniu czy kombinuję butlę "matkę" i przetoczki z reduktorami.

Nie ma kombinowania zostaję przy tym nabojach okazuje się że mam gdzie wymieniać naboje a że mam ich 4 sztuki to wody spokojnie starcza w te upały.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Grudzień 2023, 11:13:45 »
Ktoś zgłębiał temat czy picie takiej gazowanej (zamiast niegazowanej) wody jest zdrowe ?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Grudzień 2023, 15:37:48 »
Generalnie nie ma różnicy, chyba że masz problemy z żołądkiem - wtedy gazowana woda dodatkowo podrażnia. 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Grudzień 2023, 19:38:51 »
Nie piję gazowanej, bo mi kompletnie nie pasuje smak. Podobno bardzo zimna gazowana w okresie jesienno-zimowym  "pomaga" w zapaleniach gardła.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Grudzień 2023, 21:12:20 »
"pomaga" w zapaleniach gardła.
W jakimś sensie -- można picie lodowatej wody traktować jako rodzaj morsowania ;). Podobno działa pozytywnie, oczywiście gdy jest się zdrowym.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Grudzień 2023, 21:25:48 »
Pisałem o gazowanej i podobno.
》tertium non datur《

Offline Paolo

  • Wiadomości: 129
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Urządzenie do robienia wody gazowanej
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Grudzień 2023, 23:30:37 »
Ja piję tylko gazowaną. Naturalnej prawie wcale.
Gaz ma tą zaletę, że w razie bakterii one zostaną wyeliminowane, w niegazie nie.
Pracowałem w wodzie więc wiem co mówię.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi