Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników  (Przeczytany 31513 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2023, 13:37:28 »
Oki.

Młynek z tamperem, baza śmigło.
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Marzec 2023, 14:51:37 »
W Koree możesz spokonie poprosić o otworzenie opakowania  i sprawdzić chodźby wizualnie czy wszystko z ekspresem w porządku.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Marzec 2023, 16:00:50 »
Przerzuciłem się na innego potwora:

Mógłbym u nich pracować  :taktak: Przyjemnie odbierać w takiej atmosferze towar.

« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2023, 16:02:51 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Marzec 2023, 19:07:39 »
Wszyscy już swoje "maleństwa" odebrali?

Moja Micra na szczęście bezpiecznie dotarła do miejsca docelowego... ufff :D

Micra jest bardzo solidnie zapakowana przez fabrykę, także bezpiecznie można kupować przez kuriera  :taktak:
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2023, 20:20:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline babrzy93

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Marzec 2023, 20:40:46 »
@GostRado pozazdrościć opowiadaj jak pierwsze wrażenia :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2023, 20:56:07 »
opowiadaj jak pierwsze wrażenia
Zero nt Micry, bo stoi w kącie nierozpakowana, jestem wykończony. Jutro koło południa będę się napawał, ale Ty, po Twoim wpisie, jesteś z niej zadowolony.

Pierwsze pytanie: jak z tą wystającą śrubką z prysznica, ma mielonki nie dotykać po zapięciu pfa?
》tertium non datur《

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2023, 21:08:39 »
@generalnuno Z ciekawości twój poprzedni ekspres miał PID? Czy taka przesiadka z grubej rury? :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marzec 2023, 21:28:22 »
Pytanko jeśli chodzi o mini i micrę - w prysznicu mają śrubkę jak kwestia stosowania w nich puck screenów?
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Marzec 2023, 22:50:46 »
Zero nt Micry, bo stoi w kącie nierozpakowana,

Ja bym nie wytrzymał 🙄
Pamiętam jak dziś  jak moją Mini rozpakowywałem 6 lat temu  [emoji38]
Gratuluje @GostRado , niech się Micra  spisuje jak najlepiej !

ps. trochę zazdroszczę tej Micry  ;)


« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2023, 00:07:51 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Marzec 2023, 23:31:09 »
rozumiem ze po weekendzie już coś bedziemy wiedzieli o działaniu tej maszynki :)P)P)

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Marzec 2023, 02:15:14 »
@pawel890 nie, to była gruba przesiadka. Kupiłem Silvie w 2020 jak zaczęły się lockdowny, by nauczyć się czegoś nowego oraz mieć dobrą kawę w domu i po 3 latach wiedziałem już co ma dla mnie znaczenie. Sterowanie temperaturą to jedna rzecz, ale najważniejsze były 2 bojllery, bo pije prawie samo cappuchino 3 razy dziennie zakładam, że wiesz o co to oznacza i lie to roboty na 1 bojlerze Sylvii :D.

@GostRado śrubka lekko wystaje na jakieś 4mm, ale jest zaokrąglona. Ja używam VST 20g i zasypuje go 18g przy większości kaw. Śruba nigdy nie jest odciśnięta na pucku przed i po ekstrakcji.

@Matius22 na HomeBarista ludzie pisali o tym co do Micry. Jak wsypiesz do 18g koszyczka 18g i na to screen, to po zapięciu go uszkodzisz. Musisz lekko zmniejszyć ilość w koszyczku by mieć miejsce na screen. Niestety, też jak puck zwiększy objętość od wody, to może się okazać, że było to wciąż za dużo kawy i może się uszkodzić/wgiąć.

Offline babrzy93

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Marzec 2023, 10:58:56 »
[mention]GostRado [/mention]
Na oryginalnym sitku 17g próbowałem 16g i 17g i nie mialem problemu ale to wszystko zależy tez od kawy jakiej użyjesz, a w zasadzie jej objetosci. A skoro już jesteśmy przy sitkach i grubości blachy ^^. To sitka LaMa są grubsze i sztywniejsze. Obszar z perforacja nie ugina się nawet pod naciskiem w odróżnieniu do sitek Lelit. Niestety nie mam porównania do IMS lub VST. Warto tez zahaczyć o  tamper dołączony do zestawu, jest delikatnie wypukły i nie jest idealnie dopasowany. Lelit 58.55cm był dopasowany lepiej, mimo tego używam oryginalnego tampera LaMa i ani razu nie doświadczyłem kanałowania. Myślę tez ze ta wypuklosc tampera tak przygotowuje ciastko w sitku żeby nie było kontaktu ze śrubą.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Marzec 2023, 12:01:56 »
Dziękuję chłopaki za słowa szczerej zazdrości 🙂 Ja też w ten sposób się cieszę - zazdroszczę, gdy któryś z Was kupi sobie wymarzony kawowy sprzęt 🙂

Myślę tez ze ta wypuklosc tampera tak przygotowuje ciastko w sitku żeby nie było kontaktu ze śrubą.
Dobrze, że nie sprzedałem tamper TorrToys'a o bazie convex 58,55, więc może będzie dedykowany do Micry.

Wróciłem do domu, jem wczesny obiad i bezgranicznie "poświęcam się" Micrze 😊
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2023, 12:06:27 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Marzec 2023, 12:29:21 »
Nieergonomiczny, ale solidny, ciężki tamper :ok: Plus dla LaMy, że w ogóle w komplecie dokładają tamper stalowy, a nie plastikowy  >:(  Pasuje do sitka VST7, co prawda nie tak jak mój TorrToys, ale zawsze coś. Te pojedyńcze sitko mogliby sobie darować - do kosza, no dobra z powrotem do kartonu. Kiedyś miałem pojedyncze sitko robione przez VST dla nich. Było takie same jak VST7.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2023, 12:47:54 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Marzec 2023, 14:56:31 »
wreszcie:):) , czekam na ciąg dalszy :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi