Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników  (Przeczytany 30771 razy)

Offline generalnuno

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra < Rancilio Silva V6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« dnia: 13 Luty 2023, 22:20:01 »
Witajcie,

Utworzyłem ten wątek, dla wszystkich szczęśliwych (bo jak mogą być inni) posiadaczy La Marzocco Linea Micra. Opowiadajcie jak wam się sprzęt podoba, jak wrażenia z użytkowania i czy macie jakieś bolączki z nim związane :)

Zacznę od siebie :)

Micra gość już u mnie w domu od prawie 3 tygodni, jest to spora przesiadka klasowa z mojej Sylivi, na której nauczyłem się wielu rzeczy, kiedy zagłębiłem się w świat kawy w 2020r. Ekspres jest wykonany świetnie i widać, że jest to ręcznie składany sprzęt. Jeżeli chodzi o wielkość, jest to naprawdę kompaktowy sprzęt, na to co ma do zaoferowania. Na pewno idealnie się nada do małych kuchni, takich jak u mnie. No dobra to wystarczy tego wstępu, przejdźmy do mięsa.

Micra od włączenia, naprawdę nadaje się w te 7,5min do robienia kawy i spienienia mleka. Jednak, by już górna płyta do podgrzewania filiżanek się rozgrzała, to jednak ekspres musi postać min. ze 30min. Przez 4 pierwsze minuty delikatnie syczy gdy się rozgrzewa, ale dobrze wiemy, że wszystkie ekspresy na tym etapie wydają jakieś dźwięki. Po tym czasie ekspres jest bezgłośny. Słychać go jedynie gdy uruchomi się pompa rotacyjna, ale jest to bardzo rzadkie a i tak dźwięk jest przyjemnym doznaniem, porównując do kakofonii pompy wibracyjnej w Sylvi, to brzmi jak dźwięki ostrzegawcze w luksusowym aucie :D.

Zbiornik ma wystarczająco dużą pojemność i uzupełnia go się niezwykle łatwo. A i tutaj uwaga, przy włączeniu ekspresu polecam zaczekać te 10-15s by zobaczyć, czy nie mryga niebieska lampka od braku wody. Ekspres, by się nie uszkodzić nie zacznie się grzać, gdy woda w zbiorniku będzie poniżej min. wartości o czym raz się przekonałem, po tym jak uruchomiłem ekspres i wróciłem do niego po 30min a on był zimny i mrugała lampka :). Oczywiście cały ten zapis nie będzie dotyczył osób, które go podłączą do zasilania wodnego.

No i na koniec zostawiam temat appki. Sam osobiście pracuje przy tworzeniu aplikacji, przez co patrzę jeszcze bardziej krytycznie na appke od La Marzocco. Od razu mówię aplikacja nie jest tragiczna, jest "dobra". Ustawia się w niej wszystko łatwo, jest poprawnie zaprojektowana i nie ma problemu z jej obsługa, zmiana temperatury bojlera czy mocy pary jest bardzo prosta i przyjemna. Niestety piętą achillesową jest połączenie, trzeba mieć dobry sygnał Wi-Fi, ekspres działa tylko z sieciami 2.4 GHz, z innymi się połączy, ale potem będzie rzucał błędem połączenia i pokaże, że aplikacja działa w trybie BT. W trybie BT działają prawie wszystkie opcje ustawienia. Nie da się ustawić ( jak na razie ) by ekspres działał tylko po BT. Przez te problemy z połączeniem nie liczył bym na wbudowaną w aplikacje timer shotów. Na razie raz działa, a raz 3 razy w ciągu 10sec potrafi się zresetować.
Mówiąc o tym wszystkim, miejmy na uwadze, że jest to problem z aplikacją, a aplikacja może być za jakiś czas usprawniona. Jeżeli, ktoś nie pije kilku różnych kaw o różnych stopniach palenia, które potrzebują zmiany temperatury bojlera, to z appką największą styczność będzie się miało, aby wykonać procedure backflushu grupy, co musze przyznać jest super udogodnieniem :)

Jeżeli macie jakieś pytania pytajcie, czekam też na opinie następnych właścicieli.
Na koniec wrzucam zdjęcie swojej Micry, na razie przenoszę swój kącik kawowy, więc nie ma przy niej niczego :)

micra.jpeg
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2023, 10:48:32 wysłana przez Fux »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Lina Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2023, 22:51:14 »
Kurcze, no ładna ta Twoja  "mała czarna " tzn mała biała. 
Degustuj dobrą , bardzo dobrą kawkę zrobioną na niej.  ;) Gratulacje !

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: La Marzocco Lina Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2023, 06:06:16 »
👍gratulacje, bardzo ładnie się prezentuje.

Sam osobiście pracuje przy tworzeniu aplikacji, przez co patrzę jeszcze bardziej krytycznie na appke od La Marzocco. Od razu mówię aplikacja nie jest tragiczna, jest "dobra".
Może zaproponuj im swoje usługi, a przy naszych sugestich zrobisz porządną aplikację 🙂
》tertium non datur《

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: La Marzocco Lina Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2023, 10:22:49 »
Ile kolegę kosztowała ta przyjemność?

Trzeba zrobić podwątek "zazdrość" :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: La Marzocco Lina Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2023, 10:44:58 »
Mówiąc o tym wszystkim, miejmy na uwadze, że jest to problem z aplikacją, a aplikacja może być za jakiś czas usprawniona.
Aplikacja też, ale też karta WiFi w samym ekspresie, zamknięta w blaszanej obudowie, bez żadnej anteny zewnętrznej. Dobrze mieć AP blisko ekspresu.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty 2023, 11:40:42 »
Sprzęt nie kosztuje 5PLN, poszukiwanie miejsca specjalnie przy AP żeby działało - to wygląda słabo. .Jeśli jest to kwestia propagacji fal to znaczy, że urządzenie nie zostało dobrze zaprojektowanie i antena powinna być umieszczona w innym miejscu jeśli jest rzeczywiście ekranowana, a nie jest to problem czegoś innego. Wykorzystanie modułu pracującego tylko na 2.4G, a nie na dwóch zakresach w nowym modelu to też jakieś takie cokolwiek dziwne...

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Luty 2023, 16:32:12 »
@generalnuno dziękuje za tak obszerny opis. Podoba mi się ta maszyna, gratuluje zakupu...

Czytając opis aplikacji, stwierdziłem, że kawa z Mikry musi być nieziemska, skoro pomimo tylu "niedociągnięć" w apce dalej ocieniasz apkę jaką dobrą :) Chyba, że pisząc "dobra" pisałeś ironicznie a ja tej ironii nie wyczułem :) Mam nadzieję, że to kwestia do poprawienia w sofcie i wraz z najbliższą aktualizacją wszystkie problemy zostaną rozwiązane... Ale na razie cicho sza, jeszcze moja żona to przeczyta i stwierdzi, że nie możemy kupić Micry bo nie będzie dobrze działać z całym smart home  :hihihi:
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2023, 16:38:33 wysłana przez skansen »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty 2023, 18:22:47 »
Czytając opis aplikacji, stwierdziłem, że kawa z Mikry musi być nieziemska, skoro pomimo tylu "niedociągnięć" w apce dalej ocieniasz apkę jaką dobrą  Chyba, że pisząc "dobra" pisałeś ironicznie a ja tej ironii nie wyczułem

Mieliśmy już długą dyskusję o tym jak się kończy gdy producent myśli że wie lepiej niż userzy i deweloperzy jak powinna działać appka :)
Zerknąłem z ciekawości do sklepu i pozostaje mi życzyć użytkownikom LMLu żeby ktoś w LM zrozumiał swój błąd.


Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2023, 18:35:52 »
jeszcze moja żona to przeczyta i stwierdzi, że nie możemy kupić Micry bo nie będzie dobrze działać z całym smart home 

Cześć.
A co przymierzacie się do kupna Micry ? 😁

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty 2023, 19:31:13 »
Możecie nie śmiecić - tytuł wątku jest jasny! Swoje dywagacje czy słuszne uwagi możecie zamieszczać w tym wątku:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12827.0

Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2023, 20:14:28 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline babrzy93

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2023, 11:49:59 »
Przenoszę z innego wątku

Ja też coś więcej napiszę, tylko to potrzeba więcej czasu spędzić ze sprzętem. Dziś na pewno jest zachwyt ale uważam ze w 110% zasadny.
Mogę powiedzieć, że to co mówili wszyscy zagraniczni recenzenci się potwierdza.
Największym wow jest fakt, że od włączenia czas oczekiwania 5min na gotowość do działania, a z trybu standby 2-3min.
Na pewno też potwierdza się to ze dużo łatwiej jest osiągnąć bardzo dobre espresso a co najważniejsze powtarzalne espresso bez zbyt wnikliwego zastanawiania się co i jak.
Porównując z Lelit Bianca to myśle że to po prostu inna liga. Choć uważam Biance za bardzo dobry ekspres który na pewno zadowoliłby większość forumowych kawoszy swoimi możliwościami to są to dwie zupełnie różne maszyny.

Oczywiście chociaż jakość i smak to parametry bardzo subiektywne. Myśle ze mógłbym się pokusić o stwierdzenie ze espresso jest lepsze, powiedziałbym, że jest pełniejsze w smaku.
Pierwsze co zwróciło moją uwagę to fakt ze dla tej samej dozy co w Lelicie, LM wymagało znacznie drobniejszego mielenia żeby trafić w 1:2 w 25-28s.
Inna rzecz to para chociaż w obu ekspresach ciśnienie wskazuje 1,5bar to jakość i moc pary jest zauważalnie lepsza co w efekcie przekłada się na łatwość spieniania mleka.
Dodałbym też, że pomimo zastosowania różnych konstrukcji, o czym wspomniał Antonio, to jakość działania pompy i głośność samego ekspresu jest zauważalnie lepsza na korzyść LM.
O ile Lelit, dzięki zastosowaniu pompy rotacyjnej, jest zauważalnie cichszy od innych ekspresów z pompa wibracyjną, o tyle w LM pompa rotacyjna jest jeszcze cichsza i delikatniej się włącza. 

Chętnie odpowiem na jakieś konkretne pytania jeżeli takowe są.  ;)



Offline Matius22

  • Wiadomości: 451
  • Ekspres: Linea Mini, chemex, V60
  • Młynek: DF83, Fellow Ode 2, Timemore C3, piecyk Kaffelogic Nano 7
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marzec 2023, 12:15:21 »
@babrzy93 Tak mam bardzo ważne pytanie - jak oceniasz grubość blachy względem bianki? Jest tu przepaść dzięki temu w ogólnym workflow?  :lol2:
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline babrzy93

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marzec 2023, 12:27:44 »
@babrzy93 Tak mam bardzo ważne pytanie - jak oceniasz grubość blachy względem bianki? Jest tu przepaść dzięki temu w ogólnym workflow?  :lol2:
Nie wiem do czego dążysz zadając takie pytanie ale jeżeli to podbuduje Twoje ego to odpowiedz jest jedna: Twoja Bianca ma najgrubsza blachę na forum, a dzięki temu najlepszy workflow. ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marzec 2023, 13:30:17 »
Wszyscy zajęci w Koree, więc sam sobie robie podwójne espresso na gastro LaMy.

@babrzy93 sprawdzałeś ekspres na magazynie?
》tertium non datur《

Offline babrzy93

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: La Marzocco Linea Micra - opinie użytkowników
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Marzec 2023, 13:35:27 »
Nie, karton fabrycznie zamknięty wiec zabrałem i do domu

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi