Autor Wątek: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg  (Przeczytany 7383 razy)

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Styczeń 2023, 19:34:15 »
Cześć! Zrobiłem test i moim wyborem jest Kolumbia, różowy bourbon, 07-21-21. Kawka jest bardzo dobra, ma wyraźny, ale delikatny smak i posmak jabłka i wiśni z nutą migdałów i winogron. Kawa jest już w dostawie z magazynu i mam nadzieję, że dostanę ją w ciągu kilku dni. Zapakuję prszez maszyną próżniową Twoją część i wyślę Inpostem, lub możesz przyjechać do mnie (Łazów, kolo Krszeszówa) i odebrać.
Proszę o wiadomości prywatne w celu zarezerwowania swojej części worka.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Styczeń 2023, 20:14:31 »
Na czym Twój test polegał? Pracujesz dla FEST! czy dla Kawowej Wspólnoty? :)
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2023, 20:16:39 wysłana przez Antonio »

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Styczeń 2023, 21:41:09 »
Jeśli Pan chce kawki, zapraszam. Z procedurami testu kawki (coffee cupping) Pan może zapoznać się na portalu SCA (Specialty Coffee Association).
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Online mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Styczeń 2023, 22:17:06 »
Jeśli Pan chce kawki, zapraszam. Z procedurami testu kawki (coffee cupping) Pan może zapoznać się na portalu SCA (Specialty Coffee Association).
Nie chciałbym studzić entuzjazmu w edukacji, ale prawdopodobnie Antonio studiował ten formularz 15 lat temu

Pozdrawiam,
Paweł

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2023, 11:25:57 »
Żart oczywiście prowokacyjna odpowiedź na prowokacyjne pytanie :).
Czasami mogę źle zrozumieć żarty, bo nie znam dobrze polskiego, więc nie wyczuwam subtelności i różnych niuansów :). Przepraszam, jeśli powiedziałem coś nie tak.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Styczeń 2023, 12:23:46 »
Na czym Twój test polegał? Pracujesz dla FEST! czy dla Kawowej Wspólnoty? :)

To byl zwykły cupping. Gesha 07-21-22 była trozhy lepej ale bardzo drogą.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Styczeń 2023, 19:22:43 »
Cześć, kawa sie dotarła :). Mogę wyslać jesli kto chce.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Styczeń 2023, 21:14:27 »
Przybyła również moja maszyna próżniowa i jestem gotowy do wysłania ziarna, zapakowanego próżniowo. Tak jak się spodziewałem, stosunkowo niski wynik SCA 85,5 wynika głównie z nektorych uszkodzonych ziaren. To jest moje zrozumienie, które wciąż nie może być w 100% kwalifikowane, ponieważ nie jestem Q-gradem. w domowej palarni można łatwo wyselekcjonować wadliwe ziarna i uzyskać idealną, bardzo smaczną i spójną filiżankę.
Cena jaką zapłaciłem za kilogram to:
Cena netto: 86.22PLN+VAT23%=brutto:106PLN/kg.
Co wydaje mi się bardzo atrakcyjną ceną za "różowego bourbona" o tak przyjemnym smaku i smaku.
Chętnie udostępnię/wyślę wszystkim chętnym kilka kg ziarna, dopóki nie zwolnię pojemności.


FARM: LA DIVISA
FARMER: SEBASTIAN GOMEZ
WASHED PROCESSING

This coffee is harvested following strict ripeness criteria, later floated and hand-sorted to remove any defects. Cherries are exposed to 30 hours of underwater fermentation before
being de-pulped. Parchment is gently washed and dried under temperature-controlled conditions until ideal moisture content is achieved.
This micro-lot is 100% Pink Bourbon. This varietal is currently under research in order to determine its origin. It is said that it is a mutation that took place at 2100 m.a.s.l in San Adolfo,
Huila.
La Divisa COLOMBIA
Country: Colombia Crop: 2021-2022
Region: Circasia Altitude: 1700 -1800 m.a.s.l.
Variety: Pink Bourbon Harvesting: September-November
Processing: Washed Score: 85,5

ABOUT THE FARM
Finca La Divisa is situated in Buenavista in the northern reaches of the Andes mountains (growing altitudes range from 1,500 to 1,750 meters) — the center of the Zona Cafétera, Colombia’s coffee belt. At La Divisa they grow a small amount of varieties: Castillo, Colombia, Pink Bourbon and they also decided to plant 5000 Geisha trees in 2018. Diofanor Ruiz has passed on the management of the farm to his son, Sabastian. Although he still holds the reins on a few, select passion projects/batches during the year. In 2021, due to high demand and the farm’s incredible reputation, Diofanor and Sabastian have produced mostly natural processed coffees, the coffees for which they’re best known.
Since the foundation of the farm Diofanor Ruiz works with Cofinet, which also represents and supports a large number of Colombian Specialty coffee growers. Cofinet has developed 4 women only programs with focus on championing women, who go the extra mile for their coffee production and their community. Besides they offer educational events and cuppings.
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline svv Mężczyzna

  • Wiadomości: 108
    • Ukraińska społeczność kawowa
  • Ekspres: Domowa robota
  • Młynek: Bardzo stary
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Luty 2023, 17:24:52 »
Na czym Twój test polegał? Pracujesz dla FEST! czy dla Kawowej Wspólnoty? :)

Szanowni Państwo!
Chyba muszę zmienić zdanie o kawie od Niemca. Choć kawa nie spełnia moich oczekiwań, bo prawie zawsze piję kawę w dripu w tym czy innym wydaniu - V60, Kalita, Origami, Dotyk. Kupiłem cztery kawy od Niemca, z czego trzy już próbowałem i żadna nie wypadła tak, jak bym chciał. Zazwyczaj zaczynam próbować kawy w 4 profilach, z grubsza można je określić jako szybkie (aby kawa szybciej się bywa gotowa do picia, 1-2 dni po wypaleniu), skandynawskie (krótki czas palenia z największą różnicą koloru na zewnątrz i wewnątrz ziarna), klasyczne (bardziej równomiernie wypalone), nowoczesne (właśnie krótsze i ostrzejsze niż klasyczne, ale jeszcze nie skandynawskie). I próbuje każdy paru raz, z trochy różnym czasu palenia. Oczywiście są to pewne konwencje, ale przynajmniej pozwalają zrozumieć, co robię bez szczegółowego opisu. Czyli żadna z 3 kaw w tych profilach nie ujawniła się w drip.
A potem dostałem do przetestowania ekspres (KAZAK ROTA 2) do kawy i musiałem się nim pobawić. Wtedy właśnie byłem naprawdę szczęśliwy. Akurat miałem jedną z kaw gotowych do spożycia, najprostszą z tych, które kupiłem od Niemca, i jeszcze miałem klasyczne i skandynawskie palenie. Choć nie działo w dripie. I te już była seria z paleniem City/City+ .
Byłem niesamowicie zadowolony z wyniku w filiżankę.
Klasyczny profil, które było dłuższe w czasie, dało mi gęstą kawę, z posmakiem melasy, słodki, lepki, lekko owocowy.
Wariant skandynawski dał mi jasną kawę w filiżankę, słodki i trochy cytrusowy smak, mniej gęste ciało, ale czystsze i, jak mówią Amerykanie, „vibrant espresso”, i jest po prostu świetne.
Lubię nie bardzo kwaśną kawę w drip i jednocześnie bardzo nie lubię zbyt kwaśnej, ziołowej kawy w espresso. A to espresso, które wypiłem, naprawdę mnie zainspirowało, trafiło w samo serce moich preferencji.
I to pomimo tego, że właściwie nie próbowałem wiele różnych czasów palenia w ramach wybranego profilu. Tylko dwa. Ale ten musiał być dobrym dla espresso. Po prostu zacząłem wybierać profile i metody parzenia, żeby zrozumieć, jak zachowa się kawa. A ja już trochę wiem, z własnego doświadczenia, że nawet zmiana profilu na kilka sekund w czasie, a w efekcie w kolorze, może zmienić profil smakowy. Koniec końców, gdybym był miłośnikiem espresso, z pewnością zamówiłbym ponownie tę właśnie kawę.
Co ciekawe, kawa nie stała się jasno aromatyczna, poza zapachem kawy 😊, ale kawa to nie perfumy, a lotne aromaty kwiatów, owoców itp. są moim zdaniem bardziej prerogatywą kawy w dripu. Wreszcie, przygotowując drip, mamy możliwość wyczucia większej powierzchni zarówno zmielonej, jak i kawy podczas procesu parzenia, a to daje możliwość wyczucia większej ilości zapachów.

« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2023, 18:09:47 wysłana przez svv »
Przepraszam za mój polski, dopiero się uczę.

Offline Emmicafe Mężczyzna

    • Emmicafe
  • Wiadomości: 6
    • Emmicafe
  • Ekspres: Rebeka Mosaic
  • Młynek: Eduscho
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Sierpień 2023, 13:15:17 »
Jak kupuje w Mega Coffee ,jestem zadowolony zawsze z zakupu.
Tylko ja kupuję w workach po 69 kg
Palarnia kawy & sklep

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Wrzesień 2023, 13:01:10 »
88 graines właśnie odświeżyli swoją stronę, mają też sklep z wyposażeniem palarni i co najciekawsze pewnie dla Was - ziarnami na kilogramy:
https://88graines.com/product-category/coffee/

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Chcę kupić kawę zieloną do domowego palenia, 2-3 rodzaje po 2 kg
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Wrzesień 2023, 19:54:31 »
88 graines właśnie odświeżyli swoją stronę, mają też sklep z wyposażeniem palarni i co najciekawsze pewnie dla Was - ziarnami na kilogramy:
https://88graines.com/product-category/coffee/

Super, dzięki za cynk!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi