Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 65638 razy)

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #420 dnia: 19 Marzec 2023, 20:17:30 »
Trochę niżej obok zdjęcia (cztery) "linkowego" Home Barista, a jego z prawej WoK  :wow2: Jest światowa moc :D @skansen zaczął, więc Google powinno mu odpalić działkę :taktak:
Nie musi być działka, Micra wystarczy :D

Tak swoją drogą-używa ktoś z Was Micry ze smart wtyczką? Ewentualnie czy ktoś może sprawdzić, czy się ona uruchomi po tym jak się jej poda zasilanie z przyciskiem w pozycji włączonej?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #421 dnia: 20 Marzec 2023, 08:24:51 »
Wujek Google, wyszukiwanie:

https://www.google.com/search?ie=UTF-8&client=ms-android-orange-pl-revc&source=android-browser&q=la+marzocco+linea+micra

Trochę niżej obok zdjęcia (cztery) "linkowego" Home Barista, a jego z prawej WoK  :wow2: Jest światowa moc :D @skansen zaczął, więc Google powinno mu odpalić działkę :taktak:
Po WoKowym klikaniu jest awans, forum jest na trzecim miejscu, a HB z prawej.
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #422 dnia: 20 Marzec 2023, 09:55:37 »
Tak swoją drogą-używa ktoś z Was Micry ze smart wtyczką? Ewentualnie czy ktoś może sprawdzić, czy się ona uruchomi po tym jak się jej poda zasilanie z przyciskiem w pozycji włączonej?
Pewnie nikt nie testował bo to nie ma sensu. Micra w standby pobiera jakąś tam ilość prądu i tutaj wtyczka by miała sens. Tylko, że ten ekspres się tak szybko nagrzewa, że pewnie większość i tak nie używa trybu standby. Włączysz, pokręcisz się chwile po kuchni i ekspres zdąży się nagrzać.
Programowanie czasowe Micra wg mnie nie ma sensu, zarówno jeżeli chodzi o komfort użytkowania jak i oszczędność (zużycie energii).

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #423 dnia: 20 Marzec 2023, 20:38:24 »
Nie zależy mi na oszczędności energii. Po prostu chciałbym dalej trzymać ekspres cały dzień włączony, bez konieczności jego porannego, ręcznego włączania... 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #424 dnia: 20 Marzec 2023, 20:45:48 »
Nie zależy mi na oszczędności energii. Po prostu chciałbym dalej trzymać ekspres cały dzień włączony, bez konieczności jego porannego, ręcznego włączania... 
To możesz w aplikacji sobie ustawić, Sławek pokazuje od 4⁵⁰ minuty:




》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #425 dnia: 20 Marzec 2023, 20:48:18 »
Nie zależy mi na oszczędności energii. Po prostu chciałbym dalej trzymać ekspres cały dzień włączony, bez konieczności jego porannego, ręcznego włączania... 
Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem. Jaki jest cel? Ekspres ma być aż tak dyspozycyjny? :)

skansen

  • Gość
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #426 dnia: 20 Marzec 2023, 20:50:49 »
Nie zależy mi na oszczędności energii. Po prostu chciałbym dalej trzymać ekspres cały dzień włączony, bez konieczności jego porannego, ręcznego włączania... 
Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem. Jaki jest cel? Ekspres ma być aż tak dyspozycyjny? :)
Pracujemy z żoną zdalnie, przerwy czasem mam dość krótkie i muszę podczas nich szybko zrobić espresso dla siebie i cappuccino dla żony.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2023, 20:55:15 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #427 dnia: 20 Marzec 2023, 21:02:44 »
Pracujemy z żoną zdalnie, przerwy czasem mam dość krótkie i muszę podczas nich szybko zrobić espresso dla siebie i cappuccino dla żony.
Aplikacja Mikry nie załatwi sprawy?
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #428 dnia: 20 Marzec 2023, 21:05:44 »
Pracujemy z żoną zdalnie, przerwy czasem mam dość krótkie i muszę podczas nich szybko zrobić espresso dla siebie i cappuccino dla żony.
Rozumiem. Apka w LM pozwala na wiele, albo ekspres jest cały czas pod prądem, albo w standby i jak wiesz, że za chwilę będzie miał przerwę to klikasz na apce i wybudzasz ekspres.

Offline mkmnski Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Rocket R58
  • Młynek: Ceado e37s
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #429 dnia: 30 Marzec 2023, 14:49:37 »
Trzymając ekspres włączony cały dzień mamy zawsze nagrzane filiżanki, włączając ekspres na kilka minut przed zrobieniem kawy trzeba filiżanki najpierw zagrzać (zapewne gorącą wodą). Przynajmniej ja tak rozumiem chęć trzymania włączonego ekspresu - sam tak często robię: smart wtyczka włącza się o 5:00 i w weekend często dopiero wieczorem ją wyłączam.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #430 dnia: 30 Marzec 2023, 20:44:20 »
Trzymając ekspres włączony cały dzień mamy zawsze nagrzane filiżanki,
Pomijam całodzienne zużycie prądu i samego ekspresu przez takie użytkowanie dla ciepłych filiżanek oraz jakość wody poprzez notoryczne jej podgrzewanie, to wolę przed ekstrakcją nalać wody z bojlera serwisowego do filiżanki i mam od razu gorącą porcelanę, a tym samym dostarczam do niego świeżej wody.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2023, 21:02:19 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #431 dnia: 30 Marzec 2023, 22:00:39 »
Przecież po 15 minutach filiżanki na Micra są ciepłe, no chyba że ktoś lubi jak go parzą w usta. :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #432 dnia: 20 Kwiecień 2023, 19:41:34 »
Czy komuś brakuje w miętowej kuchni finalnego takiegoż akcentu:
》tertium non datur《

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #433 dnia: 16 Sierpień 2023, 14:33:11 »
Czy da się przy użyciu LMLu spienić i nie spalić 140ml mleka? Czy posiadaczy mógłbym prosić o taki test ok ile to możliwe? Używam dzbanka 350ml

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #434 dnia: 16 Sierpień 2023, 15:53:48 »
Czy da się przy użyciu LMLu spienić i nie spalić 140ml mleka? Czy posiadaczy mógłbym prosić o taki test ok ile to możliwe? Używam dzbanka 350ml
Jutro spróbuję, ale do latte artu może być za słabe. Wg mnie to minimum to 170-180ml mleka.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi