Autor Wątek: Bezzera  (Przeczytany 2477 razy)

Offline anaseb

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Siemens
Bezzera
« dnia: 22 Czerwiec 2022, 17:34:03 »
Szanowni koledzy proszę o pomoc. Mam zamiar kupić ekspres firmy Bezzera konkretnie zastanawiam się nad dwoma modelami : Bezzera Duo DE Refurbished i Bezzera Duo MN Refurbished.
Czy są między nimi jakieś znaczące różnice?
 A może ktoś ma lub miał kontakt z wyżej wymienionymi..
Będę wdzięczny za każdą opinię i sugestię 👍

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2022, 08:21:09 »
astanawiam się nad dwoma modelami : Bezzera Duo DE Refurbished i Bezzera Duo MN Refurbished.
Czy są między nimi jakieś znaczące różnice?
Wersja DE ma programowanie dozy. Ekspres ten ma kilka programów dzięki którym sam kończy ekstrakcję po tym, jak "przepuści" przez grupę ustawioną ilość wody.
Do tego DE ma podgrzewaną grupę z grzałką i dodatkowym sterowaniem PID. Powinien być dzięki temu stabilniejszy temperaturowo.
Grupa DE jest niemal bezobsługowa. Grupa E61 w wersji MN wymagać będzie okresowego smarowania.

Za to do wersji MN można dołożyć zestaw do profilowania ciśnienia. Nie jestem fanem takiego dokładania, ale jest to w zasadzie jedyna przewaga wersji MN nad DE.

Podobny wątek: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11966.0

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2022, 08:51:29 »
Brałbym DE , jak kolega Skansen słusznie zauważył stabilność temperaturowa będzie o wiele lepsza.

Offline anaseb

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Siemens
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2022, 12:11:13 »
Dziękuję bardzo za pomoc.
Jeszcze tylko zapytam o młynek....czy coś z oferty Eureka będzie odpowiednie do Bezzery DE ??
Może polecicie coś konkretnego ?
Z góry dziękuję 👍

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2022, 12:17:17 »
czy coś z oferty Eureka będzie odpowiednie do Bezzery DE
Zależy od budżetu. Z Eureki takie minimum do tej Bezerry to Eureka XL. Ewentualnie Ceado E37J lub E37S, Fiorenzato F64...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2022, 14:48:01 »
Dziękuję bardzo za pomoc.
Jeszcze tylko zapytam o młynek....czy coś z oferty Eureka będzie odpowiednie do Bezzery DE ??
Może polecicie coś konkretnego ?
Z góry dziękuję 👍


Tak polecam coś konkrtetego i bez przepłacania czyli sprawdzony CEADO E6P.
W domowych warunkach żarna 64 mm plus programowanie to jest wszystko co jest potrzebne. 18g w zależności od kawy w 12,5 do 14 sek.

Jak chcesz, by młynek mielił szybciej to typowo gastronomiczny doskonały, niezawodny  Fiorenzato F64 evo 18 g w 4-6 sek. Sam się kiedyś nad nim zastanawialem, bo to taki „wół roboczy” ma go co druga chyba kawiarnia, a to o czymś świadczy.
Cena niewiele wyższa od Ceado E6P.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwiec 2022, 15:00:53 »
To i ja dorzucę coś od siebie - młynek G-RISTO W z programowaniem wagi zmielonej do portafiltra kawy. Bardzo wygodne rozwiązanie - eliminuje jedną zmienną do regulacji. Ustawiasz na wyświetlaczu wagę dozy np. 18,5 g (nie czas mielenia) i oprócz grubości mielenia o nic więcej się nie martwisz. Uzyskujesz powtarzalne efekty. Możesz ustawić wagę na pojedynczą i podwójną dozę. Młynek ma także czujnik temperatury w komorze mielenia i jeśli temperatura przekroczy 35 st. C to załącza się wentylator. Można go także doposażyć w mieszek i stosować go jako młynek SD. To przy często zmienianych kawach może być przydatne. No i jest tańszy od obydwu wyżej wymienionych.
Dostępny od ręki w kolorze białym. Czarne będą po 15 lipca.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 206
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwiec 2022, 15:20:30 »
Jak rozważasz używki to mam na sprzedaż właśnie młynek G-RISTO z wagą, który daje świetny przemiał. Zerknij tu: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12464.0
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2022, 17:04:07 wysłana przez radekzaj »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Czerwiec 2022, 16:59:02 »
To i ja dorzucę coś od siebie - młynek G-RISTO W z programowaniem wagi zmielonej do portafiltra kawy. Bardzo wygodne rozwiązanie - eliminuje jedną zmienną do regulacji. Ustawiasz na wyświetlaczu wagę dozy np. 18,5 g (nie czas mielenia) i oprócz grubości mielenia o nic więcej się nie martwisz. Uzyskujesz powtarzalne efekty. Możesz ustawić wagę na pojedynczą i podwójną dozę. Młynek ma także czujnik temperatury w komorze mielenia i jeśli temperatura przekroczy 35 st. C to załącza się wentylator. Można go także doposażyć w mieszek i stosować go jako młynek SD. To przy często zmienianych kawach może być przydatne. No i jest tańszy od obydwu wyżej wymienionych.
Dostępny od ręki w kolorze białym. Czarne będą po 15 lipca.

Miałem okazję widzieć jak pracuje ten młynek, to też jest sprzęt godny uwagi.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2022, 17:25:38 »
Może się wypowiem jako posiadacz Bezzera :-)
Ja przy decyzji o zakupie wybrałem wersję MN na grupie E61. Stabilność temperaturowa moim zdaniem jest wystarczająco dobra :-)
Natomiast przede wszystkim właśnie chciałem mieć możliwość manualnego sterowania ekstrakcją, a nie programowo - zmielisz kawę ciut inaczej albo weźmiesz inne ziarno i znowu musisz przeprogramować....

CO do młynka to zgadzam się z kolegą przedmówcą - też mam Ceado E6P i niczego mi w nim nie brakuje, a do tego jest mega czysty dookoła (w odróżnieniu od Eureki Specialita)
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Czerwiec 2022, 21:48:42 »
Również wybrałem wersję z E61 i ręcznym sterowaniem. Zabawa z przeprogramowywaniem doprowadziła by mnie do szału. Co to stabilności temperaturowej nie mam z tym problemu.
PID robi swoje. Oczywiście dobrze jest grupę odpowiednio wygrzać. Min 30 min.

Z ciekawości, gdzie te refurby sprzedają?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Czerwiec 2022, 14:17:10 »
przede wszystkim właśnie chciałem mieć możliwość manualnego sterowania ekstrakcją
W wersji z programowaniem dalej jest przecież możliwość manualnego sterowania ekstrakcją. Sam w ten sposób używałem Elizabeth-"jedynka" była ustawiona na sztywno na żony a sam korzystałem z "dwójki"-kończyłem sam ekstrakcję w oparciu o wskazania wagi.

zmielisz kawę ciut inaczej albo weźmiesz inne ziarno i znowu musisz przeprogramować....
Przy samej zmianie mielenia/ubicia nie trzeba zmieniać. Bezerra ma programowanie wolumetryczne (objętościowe) a nie czasowe.

Programowanie to świetna rzecz zwłaszcza do kaw mlecznych-gdy ekspres przejmuje kontrolę nad ekstrakcją możemy przejść do spieniania mleka...

Używałem kilku ekspresów z programowaniem (Lelit Elizabeth, Dream PID, Sage Dual Boiler) i programowanie to funkcja której mi teraz w Biance brakuje...

Warto zapoznać z opiniami użytkowników ekspresów z programowaniem i samemu wyrobić sobie zdanie.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2022, 14:24:08 wysłana przez skansen »

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Czerwiec 2022, 19:39:04 »
Przy samej zmianie mielenia/ubicia nie trzeba zmieniać. Bezerra ma programowanie wolumetryczne (objętościowe) a nie czasowe.
A to chyba nawet gorzej, bo uzysk 45g w 25s to zupełnie coś innego niż uzysk 45g w 50s i coś zupełnie innego niż uzysk 45g w 10s….  ;) ;)
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwiec 2022, 22:39:34 »
Hmm, ale takie różnice w uzysku to chyba nie sprawa ekspresu, c’nie?

Offline grzged

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID
  • Młynek: 1ZPresso J-Max
Odp: Bezzera
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopad 2023, 12:59:04 »
Posiadam nowy ekspres Bezzera Magica S PID i się zastanawiam czy jeżeli mam twardą wodę u siebie w kranie to wystarczy, że będę lał wodę z dzbanka Dafi czy muszę dokupić jakiś specialny filtr do zbiornika z wodą, aby przedłużyć żywotność ekspresu?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi