Autor Wątek: Co po Comandante?  (Przeczytany 2050 razy)

Offline falsetto

  • Wiadomości: 11
Co po Comandante?
« dnia: 27 Maj 2022, 08:42:47 »
Cześć, po kilku latach korzystania z Comandante do espresso i alternatyw przyszła pora na zmianę - głownie ze względu na dość czasochłonne przygotowanie kilku kaw na raz. Z tego co udało mi się wyczytać to najlepszą opcją będzie G-IOTA lub Niche Zero (ewentualnie lagom p64?). Pytanie czy pomijając komfort użytkowania różnica będzie aż tak odczuwalna? Czy może warto dozbierać do czegoś lepszego? Budżetowo celuje w kwotę poniżej 3000, kawy jakie robie to 90% espresso i 10% alternatywy.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2022, 08:47:48 wysłana przez falsetto »

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2022, 19:10:15 »
Jeśli chodziło o 3000pln a nie USD, to lagom szybko wylatuje ze stawki. Pytanie jak często zmieniasz kawy pod espresso i czy potrzebny Ci single dose. Bo jeśli nie, to zostaw sobie komesia do przelewów, a do ekspresu cos z hopperem i timerem/wagą. Jeśli Twoim problemem jest wiele kaw na raz, będzie to bardziej wygodne.

Offline falsetto

  • Wiadomości: 11
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2022, 20:19:01 »
Miałem na myśli ARCO a nie Lagoma, coś mi się pomieszało :) Generalnie to niezbyt często zmieniam espresso na alternatywę ale i tak wolałbym uniknąć młynków z regulacją mikrometryczną. I najlepiej żeby to było single dose. Co do zostawienia Comandante to plan jest taki żeby go sprzedać i dołożyć do nowego więc niestety opcja z zostawieniem go pod alternatywy odpada.

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2022, 06:45:43 »
Od strony zaspokojenia potrzeb, Niche Zero zadziała doskonale. Jednym ruchem możesz przejść z espresso na chemex/french press, drugim ruchem wrócić do espresso. To wszystko bez konieczności „wymielania” resztek i ryzyka, że pierwsze espresso po powrocie będzie słabsze.
Od strony ceny, niestety, może nie zmieścić się w 3000pln. 499gbp to dziś prawie 2700pln, a do tego trzeba doliczyć 21% VATu na import + cło.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2022, 17:10:46 »
Dokładnie to transport, cło i dopiero na koniec VAT.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2022, 19:29:56 »
Od strony zaspokojenia potrzeb, Niche Zero zadziała doskonale. Jednym ruchem możesz przejść z espresso na chemex/french press, drugim ruchem wrócić do espresso. To wszystko bez konieczności „wymielania” resztek i ryzyka, że pierwsze espresso po powrocie będzie słabsze.

Dokładnie to samo uzyskasz z młynka G-IOTA. Tyle tylko, że za niższą cenę. Poza tym to jak tu już wiele razy pisano żarna płaskie są bardziej dedykowane pod espresso a żarna stożkowe pod alternatywy. Plusem młynka G-IOTA jest możliwość stosowania różnych żaren - m.in żaren SSP o różnych profilach mielenia.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2022, 20:46:00 »
Natomiast plusem Niche Zero jest to, że nie musisz kupować innych żaren, ani dokupować do niego niczego innego, żeby nadawał się do użytku, bo po wyjęciu z pudełka jest świetny i pozostaje taki przez kolejne lata, i nie będziesz zaraz myślał o zmianie młynka.
To nie tylko moja opinia - jakbyś wcześniej nie czytał, to tu są opinie 227 innych użytkowników: https://www.nichecoffee.co.uk/products/niche-zero

Bzdurą kompletną jest, że kształt żaren jest do czegokolwiek "dedykowny" :picardpalm:.
Niche Zero ma dokładnie te same żarna co 3 razy droższy Mazzer Kony, oraz 5 razy droższy La Marzocco Vulcano, dodatkowo nie mając praktycznie retencji, czyli stosunek jakość-cena jest tu minimalnie ;) wyższy, niż w innych młynkach, które chcą być do niego podobne.
Dodatkowo, w Niche Zero możesz sobie schować kabel zasilający wewnątrz urządzenia 8).

Budżetowo celuje w kwotę poniżej 3000,...
Jeśli znasz kogoś, kto mógłby go dla Ciebie odebrać w UK i wysłać, to powinieneś się zmieścić. Jak zapłacisz 21% karnej opłaty za to, że UK wystąpiło z EU, to lekko przekroczysz.
Niche ma cały czas tą samą cenę co kilka lat temu i wcale nie zdziwiła by mnie jej podwyżka.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2022, 21:14:04 »
Bzdurą kompletną jest, że kształt żaren jest do czegokolwiek "dedykowny" :picardpalm:.

Mała poprawka - "dedykowany". A czy jest to bzdurą to już należałoby dyskutować z tymi którzy tak piszą.
G-IOTA również jest świetny po wyjęciu z pudełka. Ma jednak tę zaletę, że można go modyfikować pod własne potrzeby. Jak na ilość sprzedanych młynków Niche i czas jaki upłynął od ich wprowadzenia na rynek to ta ilość opinii nie jest duża. Sam sprzedałem już ok. 200 młynków G-IOTA. A minął zaledwie jeden rok od ich wprowadzenia na rynek polski.
Żarna w G-IOTA są takie same jak w 2 razy droższym młynku Mazzer Super Jolly a retencja jest też praktycznie równa zeru (0,2 g). Fakt - kabel nie jest chowany.
Za to nie ma potrzeby czekania, ściągania z UK, płacenia w funtach i kombinowania jak go odebrać by nie płacić tych 21%.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2022, 21:25:21 »
Mała poprawka - "dedykowany". A czy jest to bzdurą to już należałoby dyskutować z tymi którzy tak piszą.
To powiedz, kto oprócz Ciebie użył tego słowa i tak piszą, to ich zapytam?
Dzięki za porawkę - jak przeczytałem Twój post powyżej, ten bez żadnego przecinka, to wiedziałem już, że w kwestiach gramatyki mogę na Ciebie liczyć :ok:.

P.S.
Żarna w G-IOTA są takie same jak w 2 razy droższym młynku Mazzer Super Jolly
Poważnie? G-iota ma żarna od Mazzera?
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 21:58:07 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2022, 22:03:05 »
Poszukaj w wątkach o młynkach. Ja w tej chwili nie mam na to ani czasu ani ochoty. Jak najdzie mnie ochota to jutro może poszukam. Jeśli będzie lało...
Znów poprawka - G-IOTA nie ma żaren od Mazzera. G-IOTA ma żarna z Italmill - takie same jakie Italmill dostarcza do Mazzera do młynków Super Jolly.
Nie napisałem nigdzie, że G-IOTA otrzymuje żarna od Mazzera. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Maj 2022, 22:10:22 »
Nie napisałem nigdzie, że G-IOTA otrzymuje żarna od Mazzera. ;)
Taki marketingowy trick - dałem to do zrozumienia, ale tego nie powiedziałem ;) - rozumiem :ok: :brawa:.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 22:16:12 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Maj 2022, 23:12:58 »
Widziałem G-IOTA w akcji, jednemu może się podobać, drugiemu nie. Rzecz gustu.
Ale złej jakości mielenia nie można mu zarzucić.
Prosty młynek SD, w dobrej cenie.
A to, że można go modyfikować, to tylko na plus.
 kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Maj 2022, 23:58:00 »
Cześć, po kilku latach korzystania z Comandante do espresso i alternatyw przyszła pora na zmianę - głownie ze względu na dość czasochłonne przygotowanie kilku kaw na raz.
Biorąc pod uwagę powyższe nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z poprzednikiem:
zostaw sobie komesia do przelewów, a do ekspresu cos z hopperem i timerem/wagą.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Maj 2022, 12:31:23 »
Żarna w G-IOTA są takie same jak w 2 razy droższym młynku Mazzer Super Jolly
Poważnie? G-iota ma żarna od Mazzera?


Ja mogę zrozumieć, że Janusz czy jego wypowiedzi nie muszą być przez wszystkich lubiane. Jednak nie rozumiem co jest powodem podważania faktu, że producent Italmill produkuje takie same żarna i sprzedaje różnym firmom do ich produktów. Nie tylko G-iota i Super Jolly wykorzystują te żarna. Więc zanim popcorn zaczniesz tropić jakiś spisek, to spróbuj to może wpierw przemyśleć.

Offline Hakuri Mężczyzna

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Hoop Ceado / V60 / MaraX
  • Młynek: TIMEMORE C3 PRO / Niche Zero / Fiorenzato F64 Evo V2
Odp: Co po Comandante?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2022, 07:33:50 »
Od 2 tygodni mielę w Niche po przesiadce z ręcznego 1Zpresso JE-Plus.
Po rozczarowaniu związanym z Eureką SD uznałem, że wolę dopłacić i mieć sprawdzony i dopracowany produkt.
Musiałem poczekać 2 miesiące ale dostałem to czego się spodziewałem i czego oczekiwałem, wypakowałem ustawiłem na blacie (wygląda świetnie) i mogłem robić kawę, nie muszę myśleć o żadnych modyfikacjach i zmianie. Jestem zadowolony nic tylko pić kawusię  kawka
Cenowo wyszło jakoś 2800+700 (za opłaty) cóż 3500 nie jest to mało wiadomo bez dodatkowych opłat było by lepiej ale co zrobić każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy warto ja uważam, że tak.
Brałem pod uwagę jeszcze fiorenzato F64 ale jednak wolałem zostać przy SD, G-IOTA też rozważałem ze względu na lepszą cenę ale wizualnie mi nie pasuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi