Autor Wątek: Crem one  (Przeczytany 1079 razy)

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Crem one
« dnia: 15 Maj 2022, 11:09:04 »
Szukając nowego DB  natrafiłem na Crem One. Czy kto miał z nimi do czynienia? Jak wypadają na tle konkurencji pod względem jakości wykonania, obsługi?
Interesuje mnie zwłaszcza model 2b, można go dostać za 6,4k zł, co wydaje się dobrą ceną jak za dual boiler tej wielkości.

skansen

  • Gość
Odp: Crem one
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2022, 11:15:46 »
Crem to dawny Expobar. @fill ma, używa, z rozmowy z nim wnioskuję, że jest zadowolony :)

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Crem one
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2022, 11:26:06 »
Tez dokopałem się do takich informacji, myślałem, że ktoś jeszcze się skusił na ten sprzęt. Jestem ciekaw jak wyglądają w środku. Z ulotki wydaje się to fajny sprzęt z możliwościami.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Crem one
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2022, 13:16:48 »
Jest parę fachowych filmików na YT pokazujących wnętrze i funkcje użytkowe Crem 2B nakręconych przez profesjonalistów, więc nie ma sensu tego dublować. Dla mnie jest to ekspess kompletny i na nic innego go nie zmienię -  użytkuję  prawie 1.5 roku bezawaryjnie i wciąż z wielką radością opuszczam wajchę grupy E61. Minimum 6 podwójnych espresso to codzienny limit minimum - w domu cisza, a espresso leniwie się sączy  - bajka.
Mój pracuje na preifuzji 20 s. Ciśnienie po 6 sekundach zaczyna dosyć szybko narastać do 7.5 bara, a potem powolutku dobija do 9 bar w 20 sekundzie. Kanałowanie miałem może z 5 razy, a espresso po takiej preifuzji smakuje mi najbardziej.
Startowe ustawienie pompy na 10 V,  na początku nie pompuje z pełną mocą, bo max. to 24 V.
Naturalnie wszystko można zmienić, ustawić pod swoje pteferencje smakowe. Zwykłe pijam kawy afrykańskie, bo takie lubię najbardziej, ale do włoskich, ciemniej wypalonych ziaren ustawienia należałby zmienić, żeby wyciągnąć z ziaren max. ekstraktu.
 Wyświetlacz jest dyskretny, ale bardzo przejrzysty i pasuje do designu ekspressu.
Może jedna rzecz mnie irytuje, zbyt długa wylewką do spieniania mleka. Podobno dzięki tej długości można skutecznie spieniać mleko w kubku stojącym na ociekaczu, ale próbowałem ze trzy razy i lipa, coś tam pieni, ale to nie to i na pewno nie do latte art. Przede wszystkim ja się trzyma kubek w ręku to czuć temperaturę mleka, no i kontrola nad ruchem wirowym nieporównywalnie większa. Pewnie w przyszłości wymienię tą wylewkę, bo jest powszechnie dostępna, ale na razie jest na gwarancji i zostaje.








Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Crem one
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2022, 16:06:22 »
Dzięki za informacje, poszukam filmików, o których piszesz. Gdzie go kupowałeś? Na coffeeitalia?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Crem one
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2022, 16:07:50 »
Multigastro




Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Crem one
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maj 2022, 20:27:34 »
Crem to dawny Expobar. @fill ma, używa, z rozmowy z nim wnioskuję, że jest zadowolony :)
Szukając nowego DB  natrafiłem na Crem One. Czy kto miał z nimi do czynienia? Jak wypadają na tle konkurencji pod względem jakości wykonania, obsługi?
Interesuje mnie zwłaszcza model 2b, można go dostać za 6,4k zł, co wydaje się dobrą ceną jak za dual boiler tej wielkości.
A gdzie znalazłeś taka cenę 6,4K pln?

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Crem one
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maj 2022, 17:23:39 »
DZięki. Jak nabędziesz podziel się wrażeniami. Cena faktycznie niezła, a wygląd też jak najbardziej mi odpowiada.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi