Autor Wątek: Oscar II - czyszczenie i konserwacja  (Przeczytany 2175 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oscar II - czyszczenie i konserwacja
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Maj 2022, 13:58:32 »
Czy coś takiego też robi się w ekspresach typu Oscar ll
A instrukcja odkamieniania podesłana przez kolegę @WS nie spełniła Twoich oczekiwań?
》tertium non datur《

Offline spawaczek Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Oscar II
  • Młynek: Grinta
Odp: Oscar II - czyszczenie i konserwacja
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj 2022, 15:31:58 »
A instrukcja odkamieniania podesłana przez kolegę @WS nie spełniła Twoich oczekiwań?
Niby tak, ale potem wywiązała się dyskusja i nic już nie wiem. Jeżeli chodzi o moją wiedzę na temat ekspresów, to wiem, że mam jeden w domu :D Te wszystkie skróty HX, OPV itp sprawiają, że nie wiem czy to jakieś przeróbki czy to jest normalnie w ekspresie.

Znalazłem na forum post: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8.msg8#msg8
Czy jeżeli zrobię krok po kroku tak jak tam opisane, to wszystko będzie ok? Kupować tą cafize czy wystarczy kwasek cytrynowy? Jak często muszę przeprowadzać takie operacje? Mieszkam w Krakowie, używam wody z filtra węglowo-kokosowego, jeżeli to może coś pomóc.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Oscar II - czyszczenie i konserwacja
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2022, 15:50:47 »
Niby tak, ale potem wywiązała się dyskusja i nic już nie wiem. Jeżeli chodzi o moją wiedzę na temat ekspresów, to wiem, że mam jeden w domu
😅😂 Najważniejsze, że humor Ci dopisuje 👍

Koledzy, którzy preferują espresso z HX-ów może zechcą Ci pomóc, bo ja to trzymam się od nich jak najdalej.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2022, 15:53:50 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Oscar II - czyszczenie i konserwacja
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2022, 15:57:24 »
Profilaktycznie możesz zrobić zgodnie z instrukcją, którą WS wkleił stronę wcześniej.

Nikt Ci na 100% nie odpowie z uwagi na fakt, że nie jesteś pierwszym właścicielem ekspresu, a co pani - pierwotny właściciel - lała do niego przez 2 lata może wiele warunkować. Tak samo niewiele mówi, fakt, że używasz wspomnianego filtra - zmierz sobie twardość wody testem akwarystycznym, dodatkowo możesz też informacyjnie TDS i wtedy dopiero można zdecydować - co dalej (odkamieniać czy nie; w przyszłości).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi