Autor Wątek: Victoria Arduino THERESIA  (Przeczytany 1899 razy)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Victoria Arduino THERESIA
« dnia: 28 Maj 2020, 22:51:14 »
Czy ktoś ma i używa to cudo ?
https://www.simonelligroup.pl/Ekspres-Theresia-VA
Jakie macie doświadczenia z nim, bo ekspres to cena 4500 euro, ale kształt obłędny.

skansen

  • Gość
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2020, 09:25:14 »
Ciekawy sprzęt. Sprzęt jest dostępny od kilku lat (ulotka jest z 2013 i od tego czasu są pojedyncze wpisy na zagranicznych forach na jego temat). Nie znalazłem postów w których użytkownicy by ten sprzęt opisywali. Kupujący niekoniecznie bywają na forach.

W ulotce jest bardziej szczegółowy opis. Bojler parowy 1,1l, kawowy 0,7l, system T3, moc 3000W, pompa rotacyjna, wyświetlacze graficzne. Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla "pudeł" z tej półki cenowej. Dziękuję @hlary za "wyciągnięcie na światło dzienne" tej wspaniałej maszyny.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2020, 09:50:14 wysłana przez skansen »

Offline HeadAcheDoGz Mężczyzna

    • Inplus Artisan Food Tools
  • Wiadomości: 3
    • Simonelli Group
  • Ekspres: Pełna oferta Nuova Simonelli i Victoria Arduino
  • Młynek: Pełna oferta Nuova Simonelli i Victoria Arduino
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2020, 11:03:38 »
Cześć!

Theresia to topowy model domowy z oferty Simonelli Group.

Kilka razy miałem przyjemność montować to urządzenie oraz na nim pracować.

Jeżeli chodzi o stabilność temperatury to wygląda to jak we wszystkich urządzeniach z technologią T3, czyli fluktuacje w poziomie 0,2 stopnia C.

Sterowanie oraz programowanie jest dosyć intuicyjne, przyjemny w obsłudze panel dotykowy i bardzo przejrzysty.

Design robi rewelacyjną robotę, tak jak wspomniał pierwszy odpowiadający, dobra alternatywa do standardowych "kwadraciaków".

Zapraszam do kontaktu mailowego jeżeli potrzebujecie odpowiedzi na więcej pytań.

[email protected]

Pozdrowionka!
Dystrybucja, technologia, serwis
Nuova Simonelli
Victoria Arduino

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2022, 09:03:36 »
Ta funkcja jest ciekawa: High Efficiency Extraction System (HEES) - maszyna koryguje błędy wynikające z nieprawidłowego ubicia kawy w sitku, np. przez niedoświadczonego baristę



« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2022, 09:49:06 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2022, 12:13:37 »
miałem na testach przez tydzień  w zeszłym roku , strasznie Duży i dziwny :):) kompletnie mi się nie podobał , co do kawy nie zauważyłem działania tych kosmicznych opcji w jakiś odczuwalny sposób ,  nie jestem pewien ale chyba Eagle One Prima ma zastąpić ten model ?(mogę się mylić ) , brzydkie to było strasznie :):) ale są różne gusta :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2022, 12:34:45 »
co do kawy nie zauważyłem działania tych kosmicznych opcji w jakiś odczuwalny sposób
Bo zrobiłeś odpowiedni przemiał, dozę, dystrybucję, tamping. Ciekawe jak byś to zrobił byle, znaczy jak początkujący kawosz?
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2022, 12:40:39 »
chyba jak to wszystko zrobisz byle:):), to nawet Theresia nie uratuje szota:):)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2022, 14:52:52 »
Chyba z 10 lat temu na jakichś targach na stoisku NS mówiono mi o tej "supernowoczesnej broni niedoświadczonego baristy". Jakoś nie widzę sensu większego niż marketingowy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2022, 18:52:14 »
chyba jak to wszystko zrobisz byle:):), to nawet Theresia nie uratuje szota:):)
Może chodziło im w opisie, że ktoś ustawi temperaturę, czas parzenia, dozę i stopień mielenia, a inny nieobeznany z kawą smakosz podstawi kolbę w młynku, ubije, zapnie w Teresie, naciśnie przycisk i pije  :kawa:
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2022, 19:00:46 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Victoria Arduino THERESIA
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2022, 19:59:08 »
Nie wiem :) może masz racje :) ale ja brzydszego ekspresu nie widziałem , jak to ustwiłem na blacie wyglądało ja kosmiczne jajo ,tragedia :):):)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi