Autor Wątek: Ekspres do domu za 3000zl  (Przeczytany 12605 razy)

Offline Chrislajner

    • Brak
  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Brak
  • Młynek: Brak
Ekspres do domu za 3000zl
« dnia: 07 Luty 2022, 15:48:58 »
Cześć,

Chciałbym kupić ekspres do 3000zl, dla 5 osobowej rodziny z w miarę łatwym systemem czyszczenia lub jak ma to w przypadku trudniejszych o informację jak często trzeba to myć


Bylem blisko zakupu tego ekspresu

Saeco Granaroma sm6580/20


Czytając forum nikt nie wymienił tych nowych Saeco , czy są tak słabe??

Proszę o informację
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2022, 20:19:40 wysłana przez ranGo »

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2022, 20:31:01 »
Tu na forum siedzą raczej użytkownicy kolby.
Automat, który wspominasz jest przyzwoity jednakże musisz być świadomy niuansów związanych z konserwacja.
Miałem prze paręnaście lat 2 modele saeco,  w których blok zaparzający od lat jest taki sam , wymaga on smarowania prowadnic co 400-500 kaw.
Dlatego ja po latach miałem już dość tej dość upierdliwej konserwacji i kupiłem delonghi,  w przypadku którego nie ma smarowania tylko płukanie.
Jeśli spełnia Twoje wymogi, podoba się,  to kupuj.

Offline Chrislajner

    • Brak
  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Brak
  • Młynek: Brak
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2022, 22:05:38 »
Dziękuję za odpowiedź,

Z tego co widzę takie czyszczenie chyba zbyt długo nie trwa a wykonuje się je w zależności od kawy ale przyjmuje co 2-3 miesiące.

Czy to jest bardziej skomplikowane ?

W delonghi  podobno system spieniania mleka z to jest cięższy do mycia ?

Jak wam z doświadczenia to wychodzi ?

W sensie co ile trzeba to czyścić (gruntownie że rozkręcać) I ile to trwa +/-??


Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2022, 04:47:44 »
W delonghi  podobno system spieniania mleka z to jest cięższy do mycia ?

W żadnym razie. Akurat ta firma znalazła sposób, by stosowanie pojemnika na mleko "wczepianego" do maszyny (zobacz np. Ekspres DELONGHI Dinamica Plus ECAM) nie powodowała uciążliwości, których uniknięcie (jak w przypadku Saeco) polega na stosowaniu zewnętrznej rurki wrażanej do specjalnego pojemnika bądź po prostu do kartonu z mlekiem.
Gdzie po paru miesiącach obserwacji zalegających resztek mleka w tej rurce możesz zacząć mieć wątpliwości, czy aby kawa mleczna jest w istocie obiektem Twych marzeń.
W Delonghi myjesz pojemnik na mleko co jakiś czas, w zależności od intensywności używania itd. Sam system płuczesz, wstawiając wodę zamiast mleka. A od czasu do czasu (na podstawie oceny organoleptycznej) zabieg ten stosujesz z użyciem specjalnego płynu tej firmy, który służy do usuwania resztek mleka.
Wg mych obserwacji i doświadczeń Delonghi nie wymaga serwisu (rozbierania), a Saeco raczej tak. Choć to opieram na używaniu Saeco w biurze, a Delonghi w domu.


Offline Chrislajner

    • Brak
  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Brak
  • Młynek: Brak
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2022, 07:57:09 »
@rapoh, dziękuję za komentarz.

Początkowo rozważałem delonghi jednak Pan w eurortvagd skutecznie odradzał  mycie tego systemu mlecznego (choć chwalił że pianka będzie lepsza )a zalecał Saeco .



Czyli generalnie co jaki czas mycie systemu mlecznego ?
-poprostu wodą?


Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2022, 08:16:27 »
Czyszczenie w sensie płukanie pod wodą długo nie trwa, ale jak wspomniałem smarowanie tak. Poza tym po roku w prowadnicach i zakamarkach bloku zbiera się pył kawowy ze smarem w postaci mazi, więc ja rozkręcałem blok jak na tym filmie , gruntownie czyściłem, wymieniałem gumowe oringi, kulkę w głowicy zaparzacza (całe zestawy można kupić w internecie).
Jak blok nie będzie smarowany czy nie usuniesz z prowadnic tego syfu to tłok nie będzie do końca dochodził i efektem słaba czy wodnista kawa, resztki kawy na bloku.
System mleczny i jego czyszczenie w Delonghi jak kolega wyżej pisał jest chyba jednym z najlepszych.
Czyszczenie zajmuje 2-3 minuty, są filmy na yt.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2022, 11:26:45 »
Tak, po prostu.
Sam pojemnik trzeba będzie co jakiś czas umyć, jak każde naczynie używane w spożywce, płynem do naczyń. Niemniej przez całe lata używania w domu nigdy nie potrzebowałem użyć "odmleczacza", choć taki kupiłem. Trzeba tylko dbać o regularność i pamiętać o przeczyszczaniu miejsc mocowania pojemnika to ekspresu.

Offline TeKa

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Saeco Nina Cappuccino
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2022, 11:01:08 »
Podepnę się pod temat bo też szukam jakiegoś automatu.
 
Do tej pory korzystaliśmy z Żoną z wysłużonego Saeco Nina Cappiccino, ale ma już 11 lat, a że zbliża się rocznica ślubu to chciałbym zrobić Żonie prezent i zakupić jakiś automat.
Budżet do 3 tyś zł, nasz obecny ekspres dziennie robi od 4 do 6 kaw - najczęściej latte/cappuccino.

Myślałem o Dynamice / Dynamice Plus z DeLonghi (czytałem na forum, że mniej zachodu z konserwacja zaparzacza), ale wersji jest tyle, że nie wiem która z nich jest najlepsza pod kontem bezawaryjności.
Czy może przy tylu kawach dziennie lepiej kupić coś tańszego, np. Magnificę ?

A może w tej cenie lepiej kupić kolbę typu Rancilio Silvia / Gaggia Classic albo Saeco SE50 ?


Offline DawidP

    • https://www.przyjacielekawy.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Jura, De'Longhi, Melitta, Nivona i inne ekspresy do kawy.
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Marzec 2022, 13:46:14 »
Cześć,
Jeśli chodzi o Twój przedział cenowy, osobiście poleciłbym Ci ekspresy do kawy De'Longhi lub Melitta, jeśli zależy Ci na łatwym czyszczeniu.  ;)

De'Longhi Dinamica ECAM 350.50 to bardzo ładny, w pełni automatyczny model. Działa on w oparciu o technologię "One touch" i posiada program automatycznego odkamieniania.

Proponuję również sprawdzić Melitta CI Touch Plus F630-103, który również jest w pełni zautomatyzowany i może przygotować nawet dwa napoje w tym samym czasie. W zestawie znajduje się rurka do mleka, którą można po prostu włożyć do dowolnego pojemnika na mleko podczas przygotowywania kawy z mlekiem. Po zakończeniu pracy wyjmuje się ją, a urządzenie czyści ją automatycznie, bez konieczności mycia dodatkowych pojemników.  :ok:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.  :kwiat:
www.przyjacielekawy.pl - WOK25 - wykorzystaj rabat 25 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 200 zł. Promocje i rabaty nie łączą się. 

WOK50 - wykorzystaj rabat 50 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 400 zł. Promocje i rabaty nie łączą się.

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres do domu za 3000zl
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec 2022, 14:16:47 »
W tej cenie masz do wyboru zasadniczo melittę (CI Touch, w promocji można dostać Baristę) albo nivonę (np. 821, świetny model), niezłe opinie mają też Siemensy EQ.6 plus.
Unikaj modeli z doczepianym pojemnikiem na mleko - trudniejsze w utrzymaniu czystości, nie zrobią też dwóch kaw mlecznych na raz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi