Autor Wątek: Jura E6 vs Jura ENA8 touch (pod kątem kaw czarnych)  (Przeczytany 1940 razy)

Offline MaciejK

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Zaparzarka
  • Młynek: Młynek z Biedronki
Jura E6 vs Jura ENA8 touch (pod kątem kaw czarnych)
« dnia: 15 Marzec 2022, 14:28:22 »
Cześć wszystkim.
To mój pierwszy wątek i w ogóle pierwsza aktywność na tym forum.
Dość długo oczytywałem się w tematach i poradnikach ale postanowiłem zadać kilka pytań bo sam odpowiedzi nie znalazłem i w kilku kwestiach nie umiem wyrobić sobie zdania.

Zanim przejdę do sedna kilka słów o moim piciu kawy i planach zakupowych.

Planuję zakup mojego pierwszego ekspresu automatycznego w kwocie 4-5k.
Do tej pory tylko kawa z kawiarki.
W domu kawę pijam tylko ja (2-3), tylko czarną. Poza tym goście od czasu do czasu.
W ekspresie najważniejsze więc dla mnie będą kawy czarne, chociaż nie chcę całkowicie pozbawić się opcji kaw mlecznych.

Do sedna.
Patrząc na porównanie obu wspomnianych ekspresów widzę pewne różnice w technologiach/funkcjonalnościach mogących mieć wpływ na kawy czarne i chciałem Was prosić o pomoc w rozsądzeniu jak istotne te różnice są i na korzyść, którego z tych ekspresów.

Te parametry to:

Młynek:
E6: Profesional Aroma Grinder vs ENA8: Wielostopniowy Aroma Grinder    - na korzyść E6
Parzenie 3d
E6: brak vs ENA8: jest - na korzyść ENA8
Parzenie pulsacyjne PEP
E6: jest vs ENA8: jest
Pojemność jednostki zaparzającej
E6: 16g vs ENA8: 10g - na korzyść E6

Podstawowe pytanie - czy różnice w powyższych będą w ogóle zauważalne, tym bardziej że to mój 1y ekspres?

Ogólnie skłaniam się ku ENA8 też ze względu na kilka dodatkowych, raczej drugorzędnych parametrów.
Nie potrzebuję też ekspresu z dwiema wylewkami, jedna zupełnie wystarczy.

Potrzebuję jednak wyrobić sobie zdanie w kwestii młynka i tego parzenia 3d. Czy te parametry i różnice w nich mogą znacząco wpłynąć na kawę?
Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2022, 14:40:52 wysłana przez MaciejK »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura E6 vs Jura ENA8 touch (pod kątem kaw czarnych)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2022, 19:43:54 »
Największa różnica to wielkość modułu zaparzającego i jeśli zależy Ci głownie na kawach czarnych to  proponowałbym wybór e6  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi