Autor Wątek: Delonghi ecam250.23.sb  (Przeczytany 2580 razy)

Offline damian8178

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Delonghi magnifica s smart
Delonghi ecam250.23.sb
« dnia: 28 Luty 2022, 23:08:33 »
Witam
Dzień dobry

wszystkich na forum.

Ostatnim czasem kupiłem ekspres Delongi magnifica s smart, kawa Lavazza Oro - z racji tego że w domu rodzinnym pijemy właśnie ją od dłuższego czasu i jest całkiem ok.
Oczywiście przez pierwsze 2 tygodnie testowałem różne ustawienia mocy kawy, temperatury parzenia, stopnia zmielenia, jednak to nie wiele zmieniło. Miałem teraz okazje przetestować kawy z ekspresu delongi oraz ekspresu Bosch (niestety nie znam jego modelu ale było to raczej ekspres w półki wyżej ponieważ 5lat temu kosztował ok. 3300zł) i niestety jest przepaść w smaku kawy.
Aktualnie podstawowa kawa czarna w ekspresie Delonghi to ok. 160ml - Bosch 200ml.  Moc kawy w delonghi ok. 90% - Bosch ok 70% (w zasadzie poziom pośredni).
Pomimo tego kawa z ekspresu Bosch jest znacznie mocniejsza, bardziej spieniona - wręcz gęsta w porównaniu do Delongi.
Mam wrażenie ze jest ona za szybko parzona jednek w instrukcji obsługi nie znalazłem zmiany ciśnienia. Nie orientuje się czy to w ogole możliwe w takich ekspresach. Dodam ze stopień zmielenia jest ustawiony na poziom 2 (1 - najdrobniejsze mielenie).

Czy jest szansa ze w dalszym ciągu robie coś źle pod względem ustawień czy po prostu taka przepaść w smaku wynika z klasy sprzętu?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2022, 07:38:44 wysłana przez Fux »

Offline bartek00

  • Wiadomości: 4
Odp: Delonghi ecam250.23.sb
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2023, 10:53:27 »
To chyba niestety cecha sprzętu :/ osobiście jedynie pijam kawę Long, bo jako jedyna dorównuje intensywności z innych ekspresów (przy użyciu tej samej kawy).

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T; V60; Kalita 185
  • Młynek: DF64 Gen 2; Lelit Fred PL043MMI; Timemore Chestnut C2
Odp: Delonghi ecam250.23.sb
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2023, 12:10:05 »
Mamy w pracy poznańskim biurze Magnificę. W konińskim biurze podstawową Nivonę. Mimo, iż preferuję kawę z kolby i nie za bardzo uznaję automaty, to o ile kawa z Nivony jest pijalna, to ta z De'Longhi (mimo kombinowania) jest tak mizerna, że czasami wolę nie wypić wcale, niż "delektować" się efektami pracy tego ekspresu. Naprawdę przeciętny, żeby nie powiedzieć kiepski, sprzęt  :NO:

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Delonghi ecam250.23.sb
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2023, 14:15:32 »
Moim zdaniem problem w tym, że wybrałeś dość tani sprzęt. Osobiście aktualnie posiadam De'Longhi Eletta Explore ECAM450.65.S i mogę go porównać do Nivony 821, którą użytkowałem do czasu aż zaczęła się randomowo psuć. W moim subiektywnym odczuciu kawy mleczne (bo takie głównie piję) wychodzą bardzo dobre z obu ekspresów, przy czym w De'Longhi czuć znacznie większą różnicę pomiędzy różnymi rodzajami napojów (np. cappuccino i latte macchiato). Ponadto u mnie Nivona w ogóle nie chciała robić kawy na wodzie prosto z kranu, na co serwis stwierdził, że mam zbyt miękką wodę (faktycznie twardość wody mam zerową ze względu na zastosowanie stacji uzdatniania wody) - w efekcie specjalnie do ekspresu musiałem kupować wodę butelkowaną. W przypadku De'Longhi nie ma żadnego problemu z miękką wodą.

Offline bartek00

  • Wiadomości: 4
Odp: Delonghi ecam250.23.sb
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2023, 15:02:07 »
A to u mnie pojawił się problem w De'Longhim z wodą po włożeniu nieoryginalnego filtra :/

Offline uqx Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: DeLonghi ECAM 450.65.S
Odp: Delonghi ecam250.23.sb
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2023, 14:24:48 »
To mnie akurat bardzo nie dziwi - popytaj w serwisach co myślą na temat takich filtrów. Niestety ale filtr odbiegający jakością od oryginalnego (o co nietrudno) może Ci nawet zepsuć ekspres. W jednym serwisie dowiedziałem się, że jest to dość częsta przyczyna powstawania usterek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi