Autor Wątek: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!  (Przeczytany 1825 razy)

Offline Appi

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: DeLonghi Magnifica ESAM 3200
Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« dnia: 07 Luty 2022, 00:37:55 »
Witam!

Dzień dobry



Jakiś czas temu nabyłem magnifica ESAM 3200, pierwsze próby na lavazza crema, kawa jak najbardziej zadawalająca w kilku konfiguracjach, woda z wodociągu warszawskiego.  Kolejna kawa z Siedleckiej monofaktury kwaśna...
Następnie ekspres przetransportowany do rodziców. Woda z studni głębinowej w skale, twarda duża zawartość minerałów w tym żelaza. Wstępnie filtrowana mechanicznie, później jeszcze dzbanek. Ta sama lavazza, kwaśne nie da się pić! Kolejna próba z wodą warszawską, 3l przelane przez ekspres nadal kwaśna! Obie kawy były dawno temu palone.
Nie zależnie od ustawień kwaśna, mielenie na max, nie wiem czy da się regulować temp. wody w tym ekspresie.
Sam już nie wiem czy to kawa czy woda, czy to i to na raz.
Jaką kawe najlepiej przetestować, aby wykluczyć problem z kawą?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2022, 07:07:39 wysłana przez Fux »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2022, 07:10:26 »
Po pierwsze-Dzień dobry a nie Witam!

Po drugie-wina jest po stronie kawy.
Po trzecie-witamy na Forum.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2022, 09:24:13 »
Ale dla własnego spokoju zawsze można przetestować lejąc zamiast studni jakiś Żywiec Kryształ czy inną mało zminralizowaną wodę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2022, 09:53:48 »
Kawa świeża, najlepiej mieszanka z robustą, woda Żywiec -- zacznij od takiego punktu wyjścia.

Offline Appi

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: DeLonghi Magnifica ESAM 3200
Odp: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2022, 19:57:33 »
Dziękuję za odpowiedzi.

Przeszukując oferty raczej zdecyduje się na jakiś zestaw degustacyjny, patrzyłem na oferty Nuno. Blue Orca, Nostro cafe, Euro Cafe. teraz mam dylemat :D

Antonio,
Jaką być polecił kawę, nie za drogą, na pewno nie kwaśną? :)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2022, 20:02:10 wysłana przez Appi »

Offline anoj

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: DeLonghi ESAM3200.S
Odp: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2022, 19:39:01 »
Czy coś pomogło? Posiadam od niedawna ten sam ekspres i mam identyczny problem – kawa wychodzi okropnie kwaśna. Próbowałem już dwóch różnych kaw, różnych stopni mielenia, różnej mocy kawy, różnych temperatur wody... i nic. Sporadycznie wychodzi mało kwaśna, zwykle jednak bardziej niż mniej, ale nie ma w tym żadnej logiki.

Offline anoj

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: DeLonghi ESAM3200.S
Odp: Magnifica ESAM 3200 kwaśna kawa, a była już dobra!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty 2022, 18:12:28 »
Czy coś pomogło? Posiadam od niedawna ten sam ekspres i mam identyczny problem – kawa wychodzi okropnie kwaśna. Próbowałem już dwóch różnych kaw, różnych stopni mielenia, różnej mocy kawy, różnych temperatur wody... i nic. Sporadycznie wychodzi mało kwaśna, zwykle jednak bardziej niż mniej, ale nie ma w tym żadnej logiki.

Dla ciekawych – faktycznie chodzi o wodę. Od nowości nalewałem do zbiornika wodę przefiltrowaną w dzbanku Dafi. Kawa za każdym razem wychodziła mega kwaśna – bez względu na rodzaj kawy czy parametry ekspresu (mielenie, moc kawy, ilość/temperatura wody). Wystarczyło, że wlałem wodę z kranu – zero kwasu. Oczywiście wszystko też będzie zależeć kto ma jaką wodę w kranie, ale ewidentnie widać, że woda filtrowana – przynajmniej w przypadku tego modelu ekspresu – nie zdaje egzaminu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi