Autor Wątek: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?  (Przeczytany 4239 razy)

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Na początek wypadało by się przywitać co czynię   :bry: :uklony: :poklon:

Od dawna noszą się z zamiarem upgradu mojego automatu Delonghi. Do decyzji przekonało mnie combo młynek ręczny + picopresso (miał być do podróży) dzięki któremu wyciągam lepszą kawę niż z mojego Delonghi . Dodam że nie jestem totalnym początkującym który kolby w ręku nie miał :). Za młodu byłem barmanem i miałem do czynienia z ekspresem kolbowym z dual boilerem i dobrym młynkiem. Przeglądam oferty i na papierze wychodzi mi że w budżecie 7-8k nie dostanę nic lepszego od półautomatu  Breville / Sage Oracle. Od maszyny wymagam:

- Dual Bolier lub system HX
- Wlewka ciepłej wody do herbaty
- Możliwość zaprogramowania porannego rozruchu ekspresu na konkretna godzinę
- solidnego wsparcia pogwarancyjnego

Oczywiście w Breville kusi zintegrowany młynek i 2 boilery i jakby nie było rozsądny stosunek ceny do możliwości. Automatyczny tamping już mniej do mnie przemawia, a i o spieniaczu krążą różne opinie. Martwi natomiast awaryjność i słabe wsparcie pogwarancyjne.

Zwykle robię 4-5 kaw dziennie mleczne okazjonalnie espresso.
 

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2022, 19:14:11 »
Przy tych wymaganiach w tym budżecie chyba nie będzie to trwyialne zadanie, ale można próbować.
Młynek np. Eureka Mignon Specialita - ja jej nie lubię bo mocno sypie na boki, ale kolejne sensowne Ceado czy Forenzato mocno drenują budżet bo są dwukrotnie droższe.

Z Ekspresami - dual boiler w tej cenie to chyba faktycznie ciężko bo "najwcześniej" to chyba Rancillo Silvia Pro oraz Ascaso DUO ale to cennikowo ok. 6500.

Przy czym to się prawie w 8 tyś mieści.

Jakbyś poszerzył budżet do 10-12 to wtedy wybór już się robi naprawdę duży i to naprawdę porządnych urządzeń uznanych producentów
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2022, 19:20:29 »
Zwykle robię 4-5 kaw dziennie mleczne okazjonalnie espresso.
 
Jak i espresso, to lepiej DB, więc poniżej budżetu jest Profitec pro 300, ale że ma trochę mniejszy bojler 400ml kawowy, to dołożyłbym 1k kupując Profiteca 600 i używał z młynkiem, który już posiadasz.

A Twoja propozycja, no cóż, ja bym nie zwrócił na nią uwagi.

« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2022, 19:39:45 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2022, 19:37:46 »
Możliwość zaprogramowania porannego rozruchu ekspresu na konkretna godzinę

Nie ograniczaj się tym, bo to bez sensu, niektórzy mają, niektórzy nie, implementacja bywa różna (uruchomienie o konkretnej godzinie, uruchomienie za konkretną ilość czasu itd) i w żadnym stopniu IMO nie powinien to być czynnik determinujący zakup ekspresu, gdy istnieją smart-plugi które za grosze (w porównaniu z ceną ekspresu) zrobią Ci dokładnie co chcesz i dokładnie tak jak chcesz.
Tylko wtedy trzeba szukać maszyny z "prawdziwym" on/off a nie "softbuttonem" :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4845
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2022, 19:45:01 »
Ekspres DB to może też być BELLEZZA Bellona. A jeśli HX to możesz skorzystać z obecnej promocji na BELLEZZA INIZIO R. Młynek do nich da się dobrać tak aby nie przekroczyć budżetu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2022, 19:52:32 »
Przeglądam oferty i na papierze wychodzi mi że w budżecie 7-8k nie dostanę nic lepszego od półautomatu  Breville / Sage Oracle.
Naturalnym kandydatem będzie zestaw Sage Dual Boiler i zewnętrzny młynek. Sage Dual Boiler w "części ekspresowej" jest niemal identyczny z Oracle. Główne różnice to brak automatycznego tampingu i zwykły spieniacz. Do tego za pozostałe ok 3000zł można kupić młynek dużo lepszy niż wbudowany w Oracle (jest tam odpowiednik Sage Pro Grinder).
Zamiast Sage Dual Boilera można dobrać inny ekspres o podobnych parametrach-Lelit Elizabeth, Rancillo Silvia Pro X, Profitec Pro 300, Bellezza Bellona.
Ewentualnie jakiegoś HXa, przy czym korzystanie z wylewki HXa to nie zawsze dobre rozwiązanie... W tym budżecie wybór HXów jest całkiem spory, nawet zostawiając rezerwę na młynek...

lepiej DB, więc poniżej budżetu jest Profitec pro 300, ale że ma trochę mniejszy bojler 400ml kawowy, to dołożyłbym 1k kupując Profiteca 600
Większy bojler Pro600 nie jest automatycznie lepszy niż ten w Pro300. Pro300 ma bojler zintegrowany z grupą kawową... Takie rozwiązanie daje dobrą stabilność temperaturową...
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2022, 20:54:15 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2022, 20:13:05 »
Pro300 ma bojler zintegrowany z grupą kawową... Takie rozwiązanie daje dobrą stabilność temperaturową...
To nie takie samo rozwiązanie pokroju LM LM - wolę pro 600🙂
 
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Luty 2022, 20:17:43 »
Pro300 ma bojler zintegrowany z grupą kawową... Takie rozwiązanie daje dobrą stabilność temperaturową...
To nie takie samo rozwiązanie pokroju LM LM - wolę pro 600🙂

Widać lubisz smarować grupę E61 :) A odkładając żarty na bok: większy bojler nie oznacza od razu, że układ jest bardziej stabilny. Widać to na przykładzie Silvia Pro która ma bojler 300ml, nie jest on w żaden sposób połączony z parowym a wypada rewelacyjnie pod względem stabilności temperaturowej: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9602.msg222645#msg222645
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2022, 20:23:14 wysłana przez skansen »

Offline nowy57

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: nivona 860
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Luty 2022, 20:41:03 »
czesc wszystkim (pierszy moj post)
podepnę sie pod temat , gdyż juz dzisial prawie kliknąłęm kup teraz sage 990
przede wszystkim wygoda to co mnie interesuje , brak bałaganu , krotki czas gotowości po właczeniu ekspresu , piekna crema

hmm moglbym zakupic w sumie alternatywny dual bojler ale od młynka oczekiwalbym tampera tak zeby kawa nie wysypywala sie w koło przy napelnianiu kolby
jakies sugestie :) ?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2022, 20:47:01 »
Widać lubisz smarować grupę E61
Prosta robota 🙂

Który poleciłbyś znajomemu w tej samej cenie: Silvię pro czy Pro 300?
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2022, 20:53:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Luty 2022, 20:52:13 »
Który poleciłbyś znajomemu: Silvię pro czy Pro 300, ta sama cena?
Wizualnie podoba mi się Profitec Pro 300 natomiast funkcjonalnie Silvia Pro X... Jeśli znajomy byłby osobą początkującą to zdecydowania Pro X - manometr jest przydatny dla początkujących...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Luty 2022, 20:59:23 »
Wizualnie podoba mi się Profitec Pro 300 natomiast funkcjonalnie Silvia Pro X... Jeśli znajomy byłby osobą początkującą to zdecydowania Pro X - manometr jest przydatny dla początkujących...
To dla siebie wziąbyś Silvię? Na 100%?
》tertium non datur《

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Luty 2022, 21:00:27 »
A jeszcze jest Lelit Elisabeth (jakkolwiek ja też za tą marką nie przepadam to trzeba wspomnieć) - wprawdzie bojlery niewielkie, ale do tej ilości kaw o których tutaj mowa to chyba wystarczą? Chyba, że te mleczne to jedna z drugą - wtedy będzie trzeba chwilę poczekać.
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

skansen

  • Gość
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2022, 21:08:08 »
Wizualnie podoba mi się Profitec Pro 300 natomiast funkcjonalnie Silvia Pro X... Jeśli znajomy byłby osobą początkującą to zdecydowania Pro X - manometr jest przydatny dla początkujących...
To dla siebie wziąbyś Silvię? Na 100%?
Raczej kupiłbym jeszcze raz Elizabeth-jestem z niej zadowolony. Jeśli nie Elizabeth to rozważyłbym Sage Dual Boiler i Bellezza Bellona. Ta ostatnia wygląda ciekawie, ma możliwość połączenia do wody. Nie mam jednak jakichś głębszych przemyśleń na jej temat.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2022, 21:26:03 »
Kluczysz🙂 Więc wybralibyśmy to samo?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi